Svētdiena, 26. Jūnijs, 2022. Ausma, Ausmis, Inguna, Inguns, Ingūna

Sazinies ar mums

63922238

Notiek ielāde ...

Latvijas Universitātē tiek atjaunots vienīgais Latvijā studiju virziens "Vides pārvaldība"


Latvijas Universitātē tiek atjaunots vienīgais Latvijā studiju virziens 2015.07.09 Komentāri (0) Latvijas Universitātē tiek atjaunots vienīgais Latvijā studiju virziens "Vides pārvaldība"

ATJAUNOJAM VIDES PĀRVALDĪBAS NOZARES STUDIJAS LATVIJĀ

Šogad, pēc LU administratīvās reformas vides nozares studijās, atkal varam visus vides interesentus un profesionāļus aicināt pieteikties uz atjaunotajām vides pārvaldības nozares studijām Vides zinātnes maģistrantūras programmā.

Studijas atsāksim LU Ģeogrāfijas un Zemes zinātņu fakultātē, pilnībā no jauna uzbūvētajā Dabas zinātņu studiju centrā Torņakalnā, un ceram Jūs redzēt to studēt gribētāju pulkā, kuri pēc diviem starpdisciplināru dabas vides un sociālās vides mijiedarbību izziņas un pārvaldības studiju gadiem, varēs pievienoties vairāk kā 400 mūsu iepriekšējās vides pārvaldības programmas absolventiem, kuri sekmīgi strādā visu valsts nozaru ministrijās un dienestos, pašvaldībās, uzņēmumos, nevalstiskajā sektorā, izglītībā, zinātnē, medijos u.c.

Kopīgā sadarbībā studēsim: programmas saturs

Studiju procesa centrālo asi katrā no semestriem veido Vides pārvaldības virziena metodoloģijas pamatkursi, uzsverot sadarbības pārvaldības pieeju un atsedzot teorijas un prakses nepieciešamo saistību VP:

  1. Vides zinātnes un pārvaldības pamati; Integratīvās vides pārvaldības metodoloģija; Vides pārvaldības sistēmas (t.sk., lauka studijas sadarbībā ar konkrētu pašvaldību un visām mērķgrupām);
  2. Noslēdzošajā 4. studiju semestrī tiek izstrādāts maģistra darbs - vides pārvaldības problēmsituācijas, kā sociāli-ekoloģiskas sistēmas, starpdisciplinārs pētījums konkrētajā studenta izvēlētajā teritorijā un rīcibpolitikas iniciatīvu/priekšlikumu izstrāde vietējai/reģionālai/nacionālai pārvaldei.

Studiju procesa centrālo asi būtiski papildina kopējā sistēmā strukturētie Vides pārvaldības tematiskie bloki:

  1. Vides pārvaldības sektori un tehnoloģijas: Atkritumu saimniecības pārvaldība; Ūdens resursu pārvaldība; Vides tehnoloģijas; Vides komunikācija (kā jauns sektors un instrumentu kopums); Lietišķā vides pārvalde (ekspertu semināru cikls par Vides pārvaldības aktualitātēm ikdienas praksē);.
  2. Inovatīvie starpdisciplinārie kursi: Klimata pārmaiņu pārvaldība; Ilgtspējīga patēriņa pārvaldība; Kopējo Vides zinātnes studiju ietvaru maģistrantūrā nodrošina A daļas pamatkursi - Dabas un vides procesu modelēšana; Ekosistēmu ekoloģija; Ekotoksikoloģija; Vides plānošana; Vides filozofija un ētika; u.c.

Piedāvājums domāts tieši Jums

  1. Vides pārvaldības nozarē strādājošiem - valsts, pašvaldību vides pārvaldes darbiniekiem, uzņēmējdarbības vides/darba drošības speciālistiem, vides NVO u.c. vides organizāciju pārstāvjiem.
  2. Citās tautsaimniecības nozarēs strādājošiem, kuri videi draudzīgas darbības varētu veicināt savā ikdienas darbībā, piem., lauksaimniecībā, veselības aprūpē vai transporta un citās nozarēs.
  3. Dažādu augstskolu un dažādu fakultāšu pēdējo gadu absolventiem, kuriem pagaidām vēl nav darba pieredzes nedz vides nozarē, nedz arī pārvaldē.

Studiju procesa praktiskā realizācija iespējami piemērota strādājošiem interesentiem - izvēloties vides pārvaldības studiju virzienu, nodarbības notiks piektdienās un sestdienās no plkst. 8.30 - 18.00 pēc konkrētās dienas lekciju grafika. Iespējams arī individuāls studiju satura un procesa plānojums, ievērojot studentu iepriekšējo darba pieredzi un izglītību!

Vides pārvaldībā, jau vispirms adekvātā starpnozaru studiju procesā universitātē, un, protams, ikdienas komplekso vides problēmu novērtējumā, dažādu nozaru profesionāļu un sabiedrības interešu grupu sadarbībā, ir obligāti nepieciešamas VISU ZINĀTŅU NOZARU zināšanas un prasmes!

VAIRĀK PAR PROGRAMMU

Būsim priecīgi atbildēt uz Jūsu jautājumiem un uz tikšanos LU ĢZZF

Prof. Raimonds Ernšteins

Vides zinātnes nodaļa, Ģeogrāfijas un Zemes zinātņu fakultāte, Latvijas Universitāte Mob: + 371-29476620, E-pasts:raimonds.ernsteins@lu.lv

Studiju virziena Vides pārvaldība koordinators: Valdis Antons, Tālr.: 26312754, e-pasts:valdis.antons@lu.lv


Komentēt var tikai autorizētie lietotāji!

Komentāri


    Citas ziņas