Ceturtdiena, 02. Februāris, 2023. Sonora, Spīdola

Sazinies ar mums

63922238

Notiek ielāde ...

Latvijas Republikas proklamēšanas 99.gadadienas svinīgais koncerts


Latvijas Republikas proklamēšanas 99.gadadienas svinīgais koncerts2017.11.22 Komentāri (0) Latvijas Republikas proklamēšanas 99.gadadienas svinīgais koncerts

“Šie gadi Latvijai ir bijuši bagāti ar gavilēm un uzvarām, ar latviskumu un patriotismu, ar svētbrīžiem un sasniegumiem, bet tajos bijis arī daudz zaudējumu, vilšanās, nodevības, ciešanu. Par to mēs runājam un domājam ceļā uz Latvijas simtgadi. Šodien svētku koncertā dzejā, dziesmās, dejās un ar Kārļa Ulmaņa sirdspēka vārdiem godināsim mūsu Latviju, tās vēsturi un Latvijas ļaudis,” klātesošos ar spēcīgiem vārdiem uzrunā pasākuma vadītājs Jēkabs Reinis.

Bauskas novada pašvaldības augstākais apbalvojums „Par mūža ieguldījumu” 17.novembra svētku pasākumā tika pasniegts diviem Bauskas novadā pazīstamiem un cienījamiem cilvēkiem.

SIA „Zemgales Mutes veselības centrs” valdes loceklei Mirdzai Lazdai par mūža ieguldījumu veselības veicināšanā Bauskas novadā un aktīvu sabiedrisko darbu.

Līdz 2017.gadam gandrīz piecdesmit savas dzīves gadus Mirdza Lazda nostrādājusi Bauskā veselības aprūpes jomā. Gan kā praktizējošs stomatologs, gan administratīvā darbā.

Pateicoties Mirdzas Lazdas entuziasmam un profesionālajam redzējumam, SIA „Zemgales Mutes veselības centrs” jau daudzus gadus nodrošina zobārstniecības pakalpojuma pieejamību Bauskas novada bērniem un bērniem, kuri apmeklē Bauskas novada izglītības iestāžu skolu zobārstniecības kabinetus.

 M.Lazda aktīvi darbojas Latvijas Zobārstu asociācijā. Strādājot kā stomatologs, Mirdza Lazda  ieguvusi pacientu novērtējumu kā profesionāls savas jomas speciālists.

Mūziķim Ivaram Žindulim par radošu darbu mūzikā un Bauskas novada vārda popularizēšanu.

Ivars Žindulis ieguldījis nozīmīgu darbu ne tikai jauno talantu izaugsmes un radošo prasmju attīstības  veicināšanā. Rosinājis novada sabiedrību izprast mūzikas, mākslas un kultūrizglītības jomu.

Mūziķis savulaik vadījis pūtēju orķestri, popularizējot šīs jomas mūziku. Komponista daiļrades kontā ir vairāk kā 200 instrumentācijas un aranžijas, pārlikumi dažādiem izpildītāju sastāviem. Izveidojis un vadījis mūzikas grupu „Presto”. 1979.gadā šī grupa kļuva par savulaik populārā mūzikas konkursa „Liepājas dzintars” laureāti. Bauskas novads lepojas ar Ivaru Žinduli, kura radošais ieguldījums ir ne tikai augsti muzikāli un profesionālu daudzveidīgs, bet veicina arī veiksmīgu Bauskas novada atpazīstamību un publicitāti.

Goda rakstu saņēma:

  • Bauskas Mūzikas skolas skolotāja Dzintra Vēvere par ilggadēju pašaizliedzīgu, apzinīgu pedagoģisko darbu.
  • Bauskas Mūzikas skolas direktora vietniece izglītības darbā Inita Idere-Bankava par ilggadēju profesionālu pedagoģisko un organizatorisko darbu.
  • Bauskas Mūzikas skolas skolotāja Inga Bukša par ieguldījumu Bauskas Mūzikas skolas attīstībā, radošajiem sasniegumiem un sakarā ar nozīmīgu dzīves jubileju.

Atzinības  rakstu saņēma:

  • Bauskas Mākslas skolas skolotāja Aina Ušča par radošu un profesionālu ieguldījumu pedagoģiskajā darbā.
  • Bauskas Mūzikas skolas skolotāja Ingrīda Kalniņa par ilggadēju radošu un profesionālu pedagoģisko darbu.

Svētku koncertā notika Bauskas novada 2018.gada simtgades kalendāra svinīgā atklāšana, kurā tika demonstrētas kalendārā iekļautās bildes un sacīti pateicības vārdi visiem kalendāra tapšanā iesaistītajiem, īpaši modeļiem - katra pagasta pārstāvjiem, kuri bildēs rādīja latviskumu, ģimeniskumu, spēku, cēlumu, daili un tradīcijas. 

Koncertā apbalvotos novada ļaudis un svētku baudītājus ar priekšnesumiem sveica Bauskas Kultūras centra folkloras kopa “Trejupe”, jauktais koris “Mežotne”, Tautas deju ansamblis “Jandāls”, kā arī solomāksliniece Marta Mengote. 

VAIRĀK FOTOATTĒLU ŠEIT! 


Komentēt var tikai autorizētie lietotāji!

Komentāri


    Citas ziņas