Trešdiena, 05. Oktobris, 2022. Amālija, Amēlija

Sazinies ar mums

63922238

Notiek ielāde ...

Latvijas Neatkarības 30.gadadienai veltīts svētku koncerts “Latviešu roka balādes. Roks par neatkarību”


Latvijas Neatkarības 30.gadadienai veltīts svētku koncerts “Latviešu roka balādes. Roks par neatkarību”2020.03.09 Komentāri (0) Latvijas Neatkarības 30.gadadienai veltīts svētku koncerts “Latviešu roka balādes. Roks par neatkarību”

Bauskā, Vītolu un Salātu ielas iekšpagalmā, 2020. gada 3. maijā - Latvijas Neatkarības atjaunošanas dienas 30.gadskārtas priekšvakarā, atzīmējot Latvijas vēsturei ļoti būtisku datumu – Latvijas Neatkarības atjaunošanas 30.gadskārtu, notiks koncerts “Latviešu roka balādes. Roks par neatkarību”.

Koncertā izcilu mākslinieku sniegumā skanēs skaistākās latviešu roka balādes, kuras izvēlētas, atceroties 80.gadu beigās un 90.gadu sākumā populāros koncertus “Roks par neatkarību”. Instrumentālās grupas pavadījumā uz skatuves kāps izcili un atpazīstami solisti - Igo, Alex, Atis Ieviņš, Ieva Kerēvica, Buks, Andris Ērglis, Dināra Rudāne, Ginta Krievkalna, Ieva Akuratere u.c. mākslinieki. Koncerta programmā iekļautas skaistākās latviešu roka balādes, kas mūsu tautai bijušas svarīgas Atmodas laikā, taču savu aktualitāti nav zaudējušas arī tagad: “Taisnība”, “Sena kalpu dziesma”, “Svētuguns”, “Brīvību Baltijai”, “Ozolam”, “Dzimtā valoda”, “Kad saule riet”, “Dzelzsgriezējs”, “Zaļā dziesma”, “Daugava”, “Veltījums”, “Saldus saule”, “Pilsētā, kurā piedzimst vējš”, “Kā senā dziesmā”,  kā arī fragmenti no Zigmara Liepiņa rokoperas “Lāčplēsis” un Ulda Marhileviča mūzikla “Tobāgo!” u.c.

1990. gada 4. maijs, iespējams, bija viena no dienām, kad visvairāk Latvijas iedzīvotāju gaidīja ievēlēto parlamenta deputātu lēmumu. Bija ne tikai pilnas ielas tautiešu, bet arī ieslēgti radioaparāti teju katrā mājoklī. Neskatoties uz 1990. gadā pieejamajām tehnoloģijām, bija noorganizēta pat sēdes translācijas klausīšanās arī vairākos latviešu centros Ziemeļamerikā. Tas bija saprotams, jo lēmums bija izšķirošs – par Latvijas Republikas neatkarības atjaunošanu.

1990. gada martā bija notikušas vienīgās demokrātiskās vēlēšanas padomju okupācijas apstākļos, kur iedzīvotājiem ļāva patiešām izvēlēties deputātu kandidātus, nevis tikai formāli piedalīties vēlēšanās, kurās visu padomju vara jau bija izlēmusi.

Un šogad apritēs 30 gadi, kopš Latvijas PSR Augstākā padome ar 138 deputātu balsīm pieņēma deklarāciju “Par Latvijas Republikas neatkarības atjaunošanu”.

Aicinām uz koncertu, lai vienotos dziesmā, kopības sajūtā un mīlestībā pret mūsu brīvo valsti!   

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Informāciju sagatavoja:
Lelde Feldmane - Zajarska
Sabiedrisko attiecību speciāliste
Bauskas Kultūras centrs
www.kultura.bauska.lv

 


Komentēt var tikai autorizētie lietotāji!

Komentāri


    Citas ziņas