Sestdiena, 25. Jūnijs, 2022. Maiga, Milija

Sazinies ar mums

63922238

Notiek ielāde ...

Latvijas lauku bērniem no profesionālām izglītības iestādēm iespēja pieteikties stipendijai


Latvijas lauku bērniem no profesionālām izglītības iestādēm iespēja pieteikties stipendijai2016.05.02 Komentāri (0) Latvijas lauku bērniem no profesionālām izglītības iestādēm iespēja pieteikties stipendijai

Latviešu evaņģēliski luteriskā baznīca Amerikā 2012.gadā dibināja fondu, kas palīdzētu trūcīgiem jauniešiem iegūt profesionālo izglītību Latvijā. Atsaucoties uz mācītājas Sarmas Eglītes ierosinājumu, labvēļi saziedoja 100’000 dolāru fonda pamatkapitālam.

Kandidātus stipendijai var ieteikt pagasta pārvalžu vai skolu pārstāvji un skolotāji. Stipendiātu izvēlas fonds, un apstiprina Latviešu evaņģēliski luteriskā baznīca Amerikā pārvalde.

Stipendijas kandidātam jādzīvo laukos, ir nepieciešams pabalsts, jāmācās arodskolā, kas atrodas Latvijā.

Stipendijas saņemšanai jāiesniedz sekojošie dokumenti:

  • Latvijas pamatskolas vai ģimnāzijas absolvēšanas diploms ar atzīmēm. (Izņēmuma gadījumos atbalstīti tiek arī jaunieši, kas skolu nav beiguši. Tad nepieciešams pievienot skolas paskaidrojumu ar pieteikuma iemesliem un pēdējā mācību gada liecību;
  • vismaz divas atsauksmes no skolotājiem un/vai citām piemērotām personām;
  • savs dzīves stāsts.

Stipendija sedz grāmatu, pārtikas, studenta mītnes un, ja nepieciešams, transporta izdevumus.

Sekmīgi beidzot mācības gadu, stipendiju var saņemt atkārtoti nākamajām mācību gadam līdz programmas pilnīgai apguvei, bet tādā gadījumā jaunietim pēc katra skolas gada jāiesūt sava liecība un apraksts par aizvadīto mācības gadu.

Latviešu evaņģēliski luteriskā baznīca Amerikā


Komentēt var tikai autorizētie lietotāji!

Komentāri


    Citas ziņas