Sestdiena, 03. Decembris, 2022. Evija, Jogita, Raita

Sazinies ar mums

63922238

Notiek ielāde ...

Latvijas Ainavu dārgumu krātuvē 10 pērles no Zemgales


Latvijas Ainavu dārgumu krātuvē 10 pērles no Zemgales2018.10.26 Komentāri (0) Latvijas Ainavu dārgumu krātuvē 10 pērles no Zemgales

Piektdien, 26. oktobrī Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) Ziedoņa zālē notiks Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas rīkotais un Latvijas simtgades programmas atbalstītais reģionu forums “Brīvība, ainava – mēs” par Latvijas pilsētu un reģionu īpašām vērtībām un simboliem turpmākai valsts izaugsmei, akcentējot divas galvenās aktivitātes – Brīvības ielu stāstus un Latvijas ainavu dārgumus.

No Zemgales dalību forumā pietikuši gandrīz 40 interesentu no reģiona pašvaldībām, izglītības un kultūras iestādēm, kā arī no vairākām nevalstiskajām organizācijām. Par foruma vienu no galvenajiem notikumiem kļūs izstādes “Latvijas ainavu dārgumi vakar, šodien, rīt” atklāšana. Katru Latvijas reģionu – Kurzemi, Latgali, Vidzemi, Zemgali un Rīgas reģionu izstādē raksturo 10 ainavu dārgumi.

 Ar Zemgales “desmitnieku”, kurā ietilpst Bauskas, Aizkraukles, Jelgavas, Mežotnes, Rundāles, Saukas, Tērvetes, Kokneses, Skrīveru un Dobeles apkaimes skaistākās ainavas, ikviens interesents varēja iepazīties reģionālajā izstādē, kas vairāk nekā mēnesi bija apskatāma Jelgavas pilī. Tagad, galvaspilsētas izstādē, kas Gaismas pilī būs apskatāma līdz 1. novembrim, būs aplūkojamas visas 50 Latvijas ainavas pērles, kas, ņemot vērā sabiedrības un ekspertu balsojumu, dārgumu krātuvē iekļautas no pavisam 928 pieteiktajām ainavām. Tās ir vietas un teritorijas Latvijas laukos, ciemos un pilsētās, kas ir īpašas mūsu valsts reģionu vērtības neatkarīgi no to pašreizējā aizsardzības statusa un saglabāšanas pakāpes. Izstādē apmeklētāji varēs izlasīt ainavu aprakstus, apskatīt speciāli uzņemtās mūsdienu fotogrāfijas un vēsturiskos attēlus no iedzīvotāju iesūtītā materiāla un LNB krājuma. Izstāde būs ceļojoša, tāpēc sākot ar novembri, interesenti reģionos, sazinoties ar LNB, to varēs pieteikt un eksponēt pa daļām vai kopumā kādā no savām izstāžu zālēm.

Piektdienas forumā Zemgali pārstāvēs un savu redzējumu par Sēlijas ainavas bagātībām un pārmaiņām laikmetu griežos sniegs biedrības “Sēlijas palete” vadītāja, daudzu glezniecības plenēru rīkotāja, sēliete trešajā paaudzē, māksliniece Ligita Caune no Viesītes, bet kultūras programmu bagātinās Jelgavas 4. vidusskolas meiteņu koris “Spīgo” diriģentes Līgas Celmas – Kursietes vadībā. Foruma laikā kļūs zināmi arī Eiropas Padomes tradicionālās Ainavas balvas konkursa nacionālās atlases laureāti. Zemgales Plānošanas reģions konkursa pirmajā kārtā nacionālajai atlasei bija izvirzījis Jelgavas pašvaldības pieteikto darbu “Pasta salas labiekārtošana” un Dobeles novada pašvaldības veikumu – “Zaļā pilsētvide – Bērzes upes labā krasta labiekārtošana pie Livonijas ordeņa pilsdrupām”.

Juris Kālis, ZPR sabiedrisko attiecību speciālists

 

           

           


Komentēt var tikai autorizētie lietotāji!

Komentāri


    Citas ziņas