Piektdiena, 27. Janvāris, 2023. Ildze, Ilze, Izolde

Sazinies ar mums

63922238

Notiek ielāde ...

Laiks laukiem! Ko Eiropa dara kaimiņmājā? Eiropas komisijas kampaņa Bauskas un Rundāles novados


Laiks laukiem! Ko Eiropa dara kaimiņmājā? Eiropas komisijas kampaņa Bauskas un Rundāles novados2020.10.05 Komentāri (0) Laiks laukiem! Ko Eiropa dara kaimiņmājā? Eiropas komisijas kampaņa Bauskas un Rundāles novados

Eiropas Komisijas kampaņas "Mans reģions, mana Eiropa, mana nākotne" ietvaros 9. oktobrī no plkst. 13.00, izbraucot no Bauskas (Pionieru ielā 2) pārstāvji no Eiropas Komisijas pārstāvniecības Latvijā, Latvijas Lauku foruma un Bauskas rajona lauku partnerības aicina ikvienu pievienoties un paviesoties Bauskas un Rundāles novadu dažādās vietās, izzinot skaistās iniciatīvas tuvākajā apkārtnē, kas tapušas ar nozīmīgu un radošu vietējo iedzīvotāju darbu un Eiropas fondu atbalstu.

Pasākumā aicināts pievienoties ikviens, kam interese, ieraugot, kas paveikts un daudzkārt nezināms tuvākajā apkārtnē, izzinot kā Eiropas rīcība sastopama apkārtējā vidē, būs iespēja ieraudzīt pašiem sevi Eiropā. Klātesošie dzirdēs pieredzes stāstus par lielām lietām mazās vietās un par to, kā iedzīvotāju vajadzības mijiedarbojas ar Eiropas Savienības sniegtajām iespējām.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Eiropas Komisija līdz 2021. gada vasarai plāno izstrādāt ilgtermiņa vīziju par lauku telpas attīstību, sekmējot maksimālu esošā lauku potenciāla izmantošanu un atbalstītu unikālo problēmu kopumu, sākot no demogrāfiskajām izmaiņām līdz pieejamībai, nabadzības riska mazināšanu un ierobežoto piekļuvi pakalpojumiem. Vīzijas sagatavošanā būs iesaistīti dažādi EK dienesti, pētniecības centri, kā arī tiks ietverts daudzu citu ieinteresēto pušu ieguldījums, plaša mēroga sabiedriskā apspriešana un daudzi citi avoti. Eiropas lauku tīkla izveidotajā ekspertu darba grupā vīzijas izstrādei ir iekļauta arī LLF izpilddirektore Anita Seļicka.

 

Par Eiropas ieguldījumu pasākuma laikā būs iespēja ne tikai dzirdēt par attīstības ceļu un iegūto pieredzi, bet arī baudīt iniciatīvu īstenošanas vietas klātienē un satiekot pašu darītājus – restaurācijas un mākslas darbnīcā Ceraukstes pagastā, viesojoties pie Līgas Jansones, kopā ar Elīnu Kuzņecovu izzinot Brunavas pagasta Mazo muižu - rokoko laikmeta tērpu un aksesuāru ekspozīciju, Svitenes pagastā aplūkojot Laimas Grigones Keramikas darbnīcu “Urštēnos” un noslēdzot pieredzes stāstu braucienu  Rundāles ūdensdzirnavu muzejā kopā ar Vladislavu Bergmani.

 

18.20 sarunas tiks turpinātas Īslīces kultūras namā pārrunājot Eiropas iespējas atbildēt uz esošajām vajadzībām lauku telpā, un uzklausot vēl citus pieredzes stāstus par uzņēmējdarbības un mājražošanas attīstību un sabiedriskā labuma iniciatīvu īstenošanu.

 

Parādīt, ka Eiropa ir tepat un ikdienišķās lietās saskatāma, kā rezultāts mērķtiecīgām rīcībām kohēzijas, lauku attīstības un citu politikas plānu īstenošanas rezultāts, ir viens no biedrības “Latvijas Lauku forums“ (LLF) mērķiem, iesaistoties Eiropas Komisijas kampaņā “Mans reģions, mana Eiropa, mana nākotne”. Kampaņas mērķis ir informēt par Eiropas Savienības sniegto atbalstu projektiem un aktivitātēm reģionos, par pieejamo finansējumu mazajām un vidējām saimniecībām, par jauniešu attīstības un izglītības iespējām un citām atbalsta programmām. Plašāka informācija par Eiropas sniegtajām iespējām laukiem un reģionu iedzīvotājiem ļauj saskatīt un izzināt dzīves kvalitātes uzlabošanas un ekonomikas attīstības iespējas, vienlaikus radot vietu diskusijām par efektīvāku un mērķtiecīgāku atbalstu lauku telpā.

 

Pieteikšanās e-pastā: bauskas.partneriba@inbox.lv 

 

Pasākuma programma: ŠEIT.

 

 

 

 

 

Anita Seļicka,
Biedrības „Latvijas Lauku forums” izpilddirektore


Komentēt var tikai autorizētie lietotāji!

Komentāri


    Citas ziņas