Ceturtdiena, 08. Decembris, 2022. Gunārs, Gunis, Vladimirs

Sazinies ar mums

63922238

Notiek ielāde ...

Lai piedalītos mācībās klātienē, skolēniem nepieciešams COVID-19 drošības sertifikāts vai negatīvs tests


Lai piedalītos mācībās klātienē, skolēniem nepieciešams  COVID-19 drošības sertifikāts vai negatīvs tests2021.08.13 Komentāri (0) Lai piedalītos mācībās klātienē, skolēniem nepieciešams COVID-19 drošības sertifikāts vai negatīvs tests

Jaunajā mācību gadā mācībās klātienē skolēni varēs piedalīties uzrādot sadarbspējīgu vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikātu, kā arī ar apliecinājumu par Covid-19 negatīvu testa rezultātu – to paredz Izglītības un zinātnes ministrijas sagatavotie un valdības apstiprinātie grozījumi noteikumos par epidemioloģiskās drošības pasākumiem Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai. Šis nosacījums valdībā pieņemts, lai jauno mācību gadu izglītojamie varētu sākt epidemioloģiski drošā mācību vidē.

Lai nodrošinātu droša izglītības procesa sākšanos 2021.gada 1.septembrī, Bauskas novada skolēniem pamatizglītības un vidējās izglītības pakāpē valsts apmaksātie siekalu testi būs jānodod pirms mācību gada sākuma - no 23. līdz 30.augustam. Covid-19 tests nebūs jāveic bērniem ar sadarbspējīgu vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikātu. Izglītības iestādēs tiks nozīmēta atbildīgā amatpersona, kuras pienākums būs pārbaudīt informāciju par skolēna iespējām piedalīties mācību procesā klātienē.

Katra Bauskas novada mācību iestāde savos saziņas kanālos informēs izglītojamos un vecākus par testu veikšanas nepieciešamību un kārtību, kādā tā tiks organizēta pirms mācību uzsākšanas.

Bauskas novada Izglītības iestādēs Covid-19 testa veikšana notiks sadarbībā ar E.Gulbja Laboratoriju. Izglītības iestādei ir tiesības nodot skolēna datus laboratorijai. Skolēnu testēšanu plānots veikt regulāri, atbilstoši Veselības ministrijas Slimību profilakses un kontroles centra izstrādātajam algoritmam, par ko valdībā tiks spriests 17.augustā.

Uzmanību!
Neveicot testēšanu, skolēns nevarēs uzsākt un arī  turpināt izglītības ieguvi klātienē, un vecākiem ir iespēja veikt nepieciešamās formalitātes, lai pamatizglītības ieguvi 1.-6. klasē bērnam nodrošinātu ģimenē.

Infografika ar informāciju par noteikumiem, kas jāievēros, lai skolēni varētu piedalīties mācībās klātienē.

Inga Pinne
Sabiedrisko attiecību speciāliste

 


Komentēt var tikai autorizētie lietotāji!

Komentāri


    Citas ziņas