Pirmdiena, 06. Februāris, 2023. Dace, Dārta, Dora

Sazinies ar mums

63922238

Notiek ielāde ...

Lai apturētu vīrusa izplatību, Latvijā ir izstrādāta un ieviesta lietotne „Apturi Covid”


Lai apturētu vīrusa izplatību, Latvijā ir izstrādāta un ieviesta lietotne „Apturi Covid”2020.05.29 Komentāri (0) Lai apturētu vīrusa izplatību, Latvijā ir izstrādāta un ieviesta lietotne „Apturi Covid”

Lai Covid-19 apkarošanu veiktu ar iespējami mazāku ietekmi uz iedzīvotāju ikdienas dzīvi, ir radīta lietotne viedtālruņiem. 

Kā atzīmēja veselības ministre Ilze Viņķele, ar šīs lietotnes palīdzību Covid-19 ierobežošanu varēs veikt katrs brīvprātīgi, savā viedtālruni instalējot lietotni „Apturi Covid”, izmantojot „Apple” un „Google” tehnoloģijas.

Nepieciešamības gadījumā, ja cilvēks būs inficējies ar Covid-19, ar lietotnes palīdzību varēs ātrāk noskaidrot potenciālās kontatkpersonas vai inficētos. Tādējādi tā palīdzēs gan pašam lietotājam, gan tiem cilvēkiem, kuriem nepieciešamības gadījumā varētu būt vajadzīga attiecīgā informācija.

Ministre paziņoja, ka ir izskanējusi nepatiesa informācija par, ka ar lietotnes palīdzību izsekos cilvēkus un izmantos personīgu informāciju pret viņiem. Personu datu aizsardzība cilvēkiem, kas ir strādājuši pie šīs lietotnes, ir bijusi augstākajā prioritātē, un tā ir likta par pamatu lietotnes izstrādē, uzsvēra Viņķele.

„Latvijas valdība nevienu no ierobežojumiem nav veikusi pašmērķīgi, bet tas ir bijis, lai aizsargātu sabiedrības un katra indivīda veselību,” atzīmēja politiķe un piebilda, ka neviens no šiem ierobežojumiem netiks turpināts ilgāk nekā nepieciešams.

Tāpat ministre lūdza sabiedrību neļauties provokācijām, kas šobrīd mēģinot Covid-19 radītos draudus padarīt par izdomājumiem, tādējādi mēģinot noliegt sabiedrības kopējās disciplinētības sasniegumus.

„Mēs kopīgiem spēkiem esam pievarējuši Covid-19 epidēmijas stadiju,” paziņoja Viņķele, piebilstot, ka pilnīga drošība būs sasniegta tikai tad, kad būs izgudrotas zāles vai vakcīna pret Covid-19. “Līdz tam būsim spiesti sadzīvot ar šo nelūgto viesi,” izteicās ministre.

„Apturi Covid” Komunikācijas konsultante Silva Aleksa Fridrihsone uzsvēra, ka, neatklājot lietotāja atrašanās vietu, saslimšanas gadījumā lietotne palīdzētu informēt visus, kuri to izmanto un ar kuriem slimnieks ir bijis kontaktā ilgāk par 15 minūtēm.

Lietotne „Apturi Covid” neievāks GPS datus un neizsekos lietotājus. Viedtālruņi, kuros tā būs uzstādīta, ar „Bluetooth” palīdzību apmainīsies ar signāliem jeb digitāliem rokasspiedieniem”, ko uzglabās lietotāja tālrunī šifrētā veidā. Ja viena tālruņa lietotājs saslims, otrs tiks brīdināts, ka kādā brīdī savās ikdienas gaitās ir saskāries ar Covid-19 inficētu cilvēku. Inficētā persona un vieta, kur noticis kontakts, lietotājam paliks anonīma.

Kā darbojas lietotne?

  • Izejot no mājas, lietotājs telefonā aktivizē Bluetooth funkciju.
  • Ja pēdējo nedēļu laikā ir bijis kontakts ar Covid-19 saslimušo, lietotājs automātiski saņem ziņu.
  • Tiek pasargāti līdzcilvēki un apstādināta vīrusa izplatība.

Dati lietotnē ir šifrēti un privāti, notikušais kontakts tiek fiksēts tikai lietotāja telefonā.

Lietotni nodrošina Slimību profilakses un kontroles centrs, un iniciatīvas dalībnieki ir Latvijas lielākie uzņēmumi dažādās nozarēs, iestājoties par sociāli atbildīgu rīcību visas valsts labā. 

Pārrausim Covid-19 izplatības ķēdi kopā un atvieglosim darbu mediķiem!

Lejupielādē „Apturi Covid” App Store vai Google Play.

Vairāk par lietotni: spkc.gov.lv/apturicovid un www.apturicovid.lv

Informācija PDF

 

Informācijas avots:
LETA, 
www.apturicovid.lv

 


Komentēt var tikai autorizētie lietotāji!

Komentāri


    Citas ziņas