Ceturtdiena, 30. Marts, 2023. Ilgmārs, Nanija

Sazinies ar mums

63922238

Notiek ielāde ...

Lāčplēša dienai veltīti pasākumi Bauskā


Lāčplēša dienai veltīti pasākumi Bauskā2018.11.11 Komentāri (0) Lāčplēša dienai veltīti pasākumi Bauskā

Godinot Latvijas brīvības cīņās kritušos, 11. novembrī Bauskā notiks vairāki Lāčplēša dienai veltīti pasākumi.

Svētdien, 11. novembrī plkst. 18.00, notiks Lāčplēša dienai veltīts piemiņas brīdis pie pieminekļa “Par Latvijas brīvību kritušiem”. Šeit izskanēs svinīgi piemiņas vārdi, kora “Mežotne” vīru grupa izdziedās leģionāru dziesmas, un Latvijas valsts aizstāvjiem cieņu izrādīs Zemessardzes 1. Rīgas Brigādes 53. Kājnieku bataljons, kā arī Bauskas un Rundāles novadu Jaunsardze. Pēc piemiņas brīža ikviens aicināts piedalīties lāpu gājienā, kas vedīs no pieminekļa “Par Latvijas brīvību kritušiem” līdz Bauskas rātslaukumam. Caur lāpu uguni paudīsim cieņu mūsu tautas varoņiem, kas krita, lai sniegtu iespēju mums dzīvot brīvā un neatkarīgā valstī.

 

 

Šajā pašā dienā plkst. 19.30 un plkst. 12.00 Bauskas Kultūras centrā tiks demonstrēta Latvijas valsts simtgadei veltīta spēlfilma “Tēvs nakts”, kas stāsta par Žaņa Lipkes ģimenes centieniem glābt ebrejus Otrā pasaules kara laikā un bērna pieaugšanu traģiskā vēstures situācijā. Filma veidota pēc patiesiem notikumiem. Ieejas kartes uz abiem filmas seansiem Bauskas Kultūras centrā ir izņemtas!

 

Filmu “Tēvs nakts” būs iespējams noskatīties:

15. novembrī 17.00 - Jauncodes bibliotēkā;
21. novembrī plkst. 19.00 - Kultūras namā “Dāvis”;
23. novembrī plkst. 18.00 - Kultūras centrā “Kamarde”;
29. novembrī 18.00- Codes bibliotēkā.

 

Vecsaules pagastā 11. novembrī plkst. 18.00 Jaunsaules centrā sāksies Lāčplēša dienai veltīts lāpu gājiens, bet 18.30 Jaunsaules skolā tiks demonstrēta spēlfilma "Tēvs nakts".

 

Savukārt Mežotnes pagastā 9. novembrī plkst. 17.00 Garozas muiža parkā notiks parka renovācijas svinīgā atklāšana, kas noslēgsies ar lāpu gājienu veltītu Lāčplēša dienas piemiņai.

 

Piemiņas dienā iedegsim sveces, godināsim cilvēkus, kuri sekmējuši Latvijas valsts dibināšanu, un novērtēsim mūsu mājas un dzimteni.

 

Informāciju sagatavoja:
Ilze Lujāne
Sabiedrisko attiecību speciāliste
Bauskas Kultūras centrs
www.kultura.bauska.lv

 


Komentēt var tikai autorizētie lietotāji!

Komentāri


    Citas ziņas