Piektdiena, 09. Decembris, 2022. Tabita, Sarmīte

Sazinies ar mums

63922238

Notiek ielāde ...

Labo darbu un ideju diennakts akseleratorā tapuši priekšlikumi novada jauniešu aktivizēšanai


Labo darbu un ideju diennakts akseleratorā tapuši priekšlikumi novada jauniešu aktivizēšanai2015.12.01 Komentāri (0) Labo darbu un ideju diennakts akseleratorā tapuši priekšlikumi novada jauniešu aktivizēšanai

Biedrība „Vizuālās kultūras klubs” un Bauskas Bērnu un jauniešu centrs 27. un 28.novembrī multimediju studijā organizēja „Labo darbu un ideju diennakts akseleratoru”, kura 24 stundu aktivitātēs iesaistītie jaunieši pielietoja inovatīvas, kultūras izpratnē balstītas metodes, lai veidotu savus piedāvājumus jauniešu motivācijai būt aktīviem vietējās kopienas locekļiem, iedrošināt līdzdarboties sev vēlamu pārmaiņu procesu veicināšanā un rosināt izpratni par iedzīvotāju iniciatīvu iespējām un īstenošanu. Pasākuma iniciators un organizators bija Bauskas BJC darbinieks Dmitrijs Ščegoļevs.
Pasākumā iesaistījās 14 jaunieši no Pilsrundāles, Īslīces, Uzvaras vidusskolas, Bauskas Valsts ģimnāzijas, Griķu, Vecsaules, Mežgaļu, Codes un Bauskas pilsētas pamatskolas.
Kā stāsta pasākuma dalībnieces Dita Liepiņa no Pilsrundāles vidusskolas un Krista Butkus no Griķu pamatskolas, visa nakts līdz plkst. 4.00 veltīta ideju ģenerēšanai. Dalībnieces ir apmierinātas ar rezultātu. Viņu darba grupa izveidojusi prezentāciju par jauniešu pasākumiem – interešu klubiņiem, kas apvienotu mūziķu, šova un filmēšanas grupu dalībniekus. Aktivitātes paredzētas jauniešiem no 13 gadiem. Tās rosinātu jauniešus radoši izpausties un ar saviem radošajiem produktiem sociālajos tīklos iepazīstinātu vienaudžus. Meitenes cer, ka attīstot šāda veida aktivitātes, izdotos iesaistīt arī tos jauniešus, kas šobrīd ir pasīvi malā stāvētāji, ļautu viņiem uzdrīkstēties. Taujātas par gatavību atkārtoti iesaistīties šādā projektā, meitenes apliecina, ka darīto to vēlreiz. Viņas pozitīvi vērtē izvēlēto darbības laiku – nakts stundas, kad vieglāk rosoties domas un  rodas jaunas idejas. 
Šādas un līdzīgas jauniešu ideju prezentācijas varēja vērot Bauskas BJC multimediju studijā 28.novembrī.
Uzklausīt jauniešu idejas, bija ieradies arī novada domes priekšsēdētājs Raitis Ābelnieks, kurš priecājās par aktīvajiem novada jauniešiem, kurus nebaida pat 24 stundu gara darbošanās.

   
Ceram, ka šajā projektā radītās idejas realizēsies veiksmīgos pasākumos novada jauniešiem un piesaistīs arī tos, kas garlaikojas uz māju dīvāniem, klīst pa ielām vai „tusē” uz Rimi laukuma.
Aija Spriņķe,
Sabiedrisko attiecību un tūrisma nodaļas vadītāja

 


Komentēt var tikai autorizētie lietotāji!

Komentāri


    Citas ziņas