Pirmdiena, 15. Augusts, 2022. Dzelde, Zelda, Zenta

Sazinies ar mums

63922238

Notiek ielāde ...

Kultūras mantojuma dienās šogad īpaši cildinās mūsu novadniekus


Kultūras mantojuma dienās šogad īpaši cildinās mūsu novadniekus2015.09.11 Komentāri (0) Kultūras mantojuma dienās šogad īpaši cildinās mūsu novadniekus

Kā var lasīt Valsts kultūras pieminekļu aizsardzības inspekcijas mājas lapā : Latvijā Mantojuma dienas tradicionāli notiek otrajā septembra nedēļas nogalē. Mantojuma dienu pasākumu rīkošanā, kas Latvijas reģionos ir nozīmīgi notikumi, aktīvi ir iesaistījušās pašvaldības. Tā kā Mantojuma dienu galvenais mērķis ir tuvināt cilvēkus kultūras mantojumam, tad 2015. gada 12. un 13. septembrī visā Latvijā Mantojuma dienu objektos plānotas atvērto durvju dienas, ekskursijas gidu pavadībā, koncerti un izstādes.

Atzīmējot divdesmito gadadienu kopš Eiropas kultūras mantojuma dienu tradīcijas aizsākšanas Latvijā, 11.septembrī plkst.16.00 Etnogrāfiskajā brīvdabas muzejā Vidzemes sētā notiks Kultūras mantojuma dienu 2015 atklāšanas ceremonija un Kultūras mantojuma gada balvas 2015 laureātu godināšana. Pasākumu ar Kultūrkapitāla fonda atbalstu rīko Valsts kultūras pieminekļu aizsardzības inspekcija. 

Kultūras mantojuma gada balva ir nozīmīgākais valsts apbalvojums kultūras mantojuma nozarē, ko piešķir kopš 2003.gada. Šogad laureātus apbalvos jau devīto reizi.

Balvas 2015 piešķiršanas mērķis ir novērtēt izcilāko veikumu un sasniegumus nozarē laikā no 2013. līdz 2015.gadam, tā stiprinot un motivējot nozarē strādājošos un iesaistītos.

Saskaņā ar nolikumu pieteikumus par ieguldījumu Latvijas kultūras mantojuma saglabāšanā Kultūras mantojuma gada balvai izvērtēja profesionāla ekspertu komisija. Tā piešķīra apbalvojumus četrās nominācijās un nosauca Lielās balvas ieguvēju.”

 Īpaši priecājamies par balvu ieguvējiem, kas pārstāv Bauskas novadu vai ir tā labi sadarbības partneri:

Nominācijā „Kultūras mantojuma restaurācija” balvu saņems Bauskas pils muzejs par Bauskas pils restaurāciju.

Lielās balvas ieguvējs ir Rundāles pils muzejs par Rundāles pils restaurāciju.

Atzinības rakstu nominācijā "Kultūras mantojuma izpēte" ir izpelnījusies Mārīte Putniņa par grāmatu "Sakrālās arhitektūras un mākslas mantojums Zemgalē", bet nominācijā „Kultūras mantojuma restaurācija” - Ina Līne par Bauskas pils krāšņu restaurācijas projektu un realizāciju, kā arī par Aspazijas mājas restaurāciju un rekonstrukciju.

Sveicam balvu ieguvējus, jo nav šaubu, ka viņu ieguldījums kultūras mantojuma saglabāšanā ir ar valsts un pat starptautisku nozīmi.

Aija Spriņķe,

Sabiedrisko attiecību un tūrisma nodaļas vadītāja


Komentēt var tikai autorizētie lietotāji!

Komentāri


    Citas ziņas