Piektdiena, 31. Marts, 2023. Atvars, Gvido

Sazinies ar mums

63922238

Notiek ielāde ...

Kultūras centrā ar koncertu „Nāc pulkā” atklāta jaunā darba sezona


Kultūras centrā ar koncertu „Nāc pulkā” atklāta jaunā darba sezona2014.11.04 Komentāri (0) Kultūras centrā ar koncertu „Nāc pulkā” atklāta jaunā darba sezona

Ar krāšņu koncertu divu stundu garumā 1.novembrī atklāta jaunā amatiermākslas kolektīvu sezona Bauskas Kultūras centrā. Namā valdīja rosība, kāda šeit vērojama vien gada ievērojamākajos pasākumos – turpat 500 radošu un aktīvu baušķenieku sanāca kopā, lai sveiktu paši sevi, viens otru un, nodemonstrējot savas prasmes, iedrošinātu amatiermākslā iesaistīties arī tos, kas savu īsto kolektīvu tikai meklē.

2014./2015.gada sezonā, tāpat kā iepriekšējā gadā, Kultūras centrā turpina darboties 18 kolektīvi, tostarp pūtēju orķestris, fotostudija, četri tautas deju kolektīvi, trīs kori, folkloras kopa, līnijdeju grupa, senioru deju kopa, divi eksotisko deju kolektīvi, mūsdienu deju grupa, jauktais vokālais ansamblis, bērnu vokālais ansamblis un Tautas teātris.

Pasākumā ar saviem priekšnesumiem skatītāju pārpildīto zāli priecēja gandrīz visi Kultūras centra kolektīvi. Vecākie kolektīvi, Bauskas Tautas teātris, Tautas deju ansamblis “Jandāls” un Tautas fotostudija “Bauska” jau iegājuši sestajā gadu desmitā, taču tas nebūt nenozīmē, ka radošā darbība šeit pieklustu. Fotostudijā aktīvi darbojas vairāk nekā 30 dalībnieku, kuru darbi regulāri tiek izstādīti dažādās iestādēs, kā Bauskas novadā, tā ārpus tā robežām. Savukārt “Jandāls” no jauniešu deju kolektīva pēdējos gados “izaudzis” par Tautas deju ansambli, tādējādi pierādot sevi, kā kolektīvu spējīgu dejot visaugstākajā līmenī. Tautas teātris 2014.gada augustā skaisti atzīmēja 55.pastāvēšanas gadskārtu – visas dienas garumā Bauskas parkos, dārzos un pagalmos notika brīvdabas izrādes, savukārt vakarā Kultūras centrā notika emocionāls atskats uz 55 gados piedzīvoto kopā ar bijušajiem režisoriem, aktieriem un teātra draugiem.

Jaunākie kolektīvi Bauskas Kultūras centra saimē ir vokālais ansamblis “Eliksīrs”, bērnu vokālais ansamblis “Sauleszaķi” un Senioru deju kolektīvs “Biguļi”, kas darbojas vien otro sezonu. Taču, neskatoties uz salīdzinoši neilgo darbību, pateicoties augstai mākslinieciskā snieguma kvalitātei, “Eliksīrs” jau iemantojis klausītāju atzinību. Arī deju kolektīvs “Biguļi” šī gada aprīlī piedaloties savā pirmajā deju apriņķa skatē senioru kategorijā, guvis augstāko žūrijas novērtējumu.

Pēc nelielas radošās pauzes šogad Kultūras centra lielākajam kolektīvam, mūsdienu deju studijai “Lēra”, atkal izveidojusies sieviešu deju grupa, kas koncertā prezentēja jau pirmos darba rezultātus. Pārējās “Lēras” dejotāju grupas skatītājus priecēja ar “Rudens deju miksli”, priekšnesumā atklājot dažādo dejas raksturu – te enerģisku, te elegantu, te mežonīgu, te izsmalcinātu.

Jaunā sezona kolektīviem solās būt produktīva. Jau novembra izskaņā notiks teātru skate, bet dejotāji decembra sākumā gatavojas piedalīties tradicionālajā “Ziemassvētku kausa” sarīkojumā Īslīces Kultūras namā. Savukārt janvārī Bauskas Kultūras centrā uz sadejošanu konkursā “Bigas krūze” citus Latvijas vidējās un senioru paaudzes deju kolektīvus gaidīs “Biguļi”. Bet, protams, būs arī koncerti, konkursi, izstādes un citi pasākumi, kuros vienmēr laipni gaidīts ikviens - Bauskas Kultūras centra un šeit darbojošos kolektīvu durvis vienmēr atvērtas kā pasākumu apmeklētājiem, tā radoši izpausties alkstošām personībām!

Informāciju sagatavoja: Elīna Uļanska,
Bauskas Kultūras centra
sabiedrisko attiecību speciāliste


Komentēt var tikai autorizētie lietotāji!

Komentāri


    Citas ziņas