Ceturtdiena, 11. Augusts, 2022. Liega, Olga, Zigita, Zita

Sazinies ar mums

63922238

Notiek ielāde ...

Krāšņi izskanējis Bauskas un Vecumnieku novadu koru koncerts


Krāšņi izskanējis Bauskas un Vecumnieku novadu koru koncerts2017.11.27 Komentāri (0) Krāšņi izskanējis Bauskas un Vecumnieku novadu koru koncerts

25.novembra vakarā izskanēja kora mūzikas koncerts ciklā "Trīs kilogrami  mūzikas".

Tas bija īpašs notikums, jo tajā sastapās dažādu paaudžu diriģentes- Bauskas Mūzikas skolas absolventes un pedagoģes  Inga Bukša, Ieva Ūdre, Liene Batņa un Mārīte Jonkus ar saviem koriem.

Diriģentes pirms uzstāšanās nelielās atkāpēs raksturoja savas muzikālās gaitas un punktus, kuros krustojušies viņu muzikālie ceļi.

Tā Ieva Ūdre: "Inga Bukša bija mana pirmā kora skolotāja mūzikas skolā, ar kuru kopā izdziedāti daudzi koncerti. Liene Batņa ir skolasbiedrene, pamanāma un zinoša, ar savu priekšstatu par to, kā jāinterpretē skaņdarbs, ļoti emocionāla un atraktīva. Satiekot Mārīti Jonkus Jelgavas mūzikas vidusskolā, iepazinu, ko patiesībā nozīmē diriģenta darbs, jo biju arī jauktā kora "Mežotne" kormeistare. Redzot Mārītes ikdienas darbu ar kori, sapratu, ka diriģenta profesija nav tikai tas īsais mirklis uz skatuves, bet sarežģīts, ilgs un laikietiplīgs ikdienas darbs, kas prasa dziļas zināšanas ne tikai mūzikā."

Liene Batņa pateicās koncerta organizatoriem par iespēju būt Bauskā, ar kuru saistās tik daudz pozitīvu iespaidu no Mūzikas skolas gaitām. Viņai pievienojās arī Vecumnieku Mūzikas skolas direktore Iveta Lavrinoviča.

Mārīte Jonkus arī atzina, ka visu šī koncerta dalībnieču profesionālie ceļi ir saistīti. Piemēram, Liene Batņa šobrīd ir pasniedzēja J.Vītola Mūzikas akadēmijā un skolo Mārītes bijušos audzēkņus no Jelgavas Mūzikas vidusskolas. Savukārt abos M.Jonkus vadītajos koros dzied gan esošie, gan bijušie Bauskas Mūzikas skolas audzēkņi un pedagogi.

Bauskas Mūzikas skolas koris, ko vada Inga Bukša un Ieva Ūdre, demonstrēja izsmalcinātu, niansētu dziedājumu. Im.Kalniņa, V. Zilvera, R.Dubras un A.Kontauta dziesmās bija gan lirika, gan humora dzirksts. Īpaši izjusti izskanēja R.Dubras "Jūras māte". 

Bauskas Valsts ģimnāzijas jauktais koris "Vrondi", ko diriģē  Mārīte Jonkus, sajūsmināja klausītājus ar atraktīvu latgaliešu t.dz. "Auga, auga rūžeņa" izpildījumu. A.Virgas "Dzimtajā valodā" un Im.Kalniņa "Elpo" - patriotisms un jauneklīgs dedzīgums.

Vecumnieku novada koris "Via Stella" demonstrēja ne tikai augstvērtīgu muzikālo sniegumu, bet arī svešvalodu zināšanas, divas no dziesmām izpildot lietuviešu un spāņu valodā. Sirsnīgi un nepiespiesti izskanēja  "Spārni un vējš" no "Putnu balles" repertuāra. Koristi no Vecumniekiem bija sagatavojuši muzikālu sveicienu šīs dienas gaviļniecēm - Katrīnām.

Bauskas Kultūras centra jauktais koris "Mežotne" noslēdza koncertu ar Em.Dārziņa "Šūpļa dziesmu" , Ē. Ešenvalada "Paralēlēm" un ievadīja nākamo Dziesmu svētku noskaņās, izdziedot  P.Plakida "Tavas saknes tavā zemē".

Koncertā piedalījās arī flautiste Klēra Kuļikauska un topošais pianists Gatis Breijers, gūstot nedalītas klausītāju simpātijas par profesionālo un izjusto sniegumu.

Paldies arī koncertmeistarēm Evijai Bonātei un Līgai Eglītei. Noslēgumā visi kori kopā izpildīja Im.Kalniņa "Ceļš uz mājām", veidojot skanīgu kopkori. Koncertu vadīja un tā emocionālo ietērpu veidoja mūzikas skolas direktore Anita Velmunska.

 Bauskas Mūzikas skolas bibliotekāre Inga Briede


Komentēt var tikai autorizētie lietotāji!

Komentāri


    Citas ziņas