Pirmdiena, 15. Augusts, 2022. Dzelde, Zelda, Zenta

Sazinies ar mums

63922238

Notiek ielāde ...

Krāšņi atklāts jaunais tiltiņš pār Mūsas upi


Krāšņi atklāts jaunais tiltiņš pār Mūsas upi2016.11.22 Komentāri (0) Krāšņi atklāts jaunais tiltiņš pār Mūsas upi

21.novembra pievakarē, daudzu jo daudzu pilsētnieku un novadnieku atbalstīts, aizritēja jaunā gājēju tilta pār Mūsas upi atklāšanas pasākums. Patiess prieks, ka ļaudis nebija nobaidījis ne dzestrais novembra vējš, ne vakara nokrēsla, un pasākuma apmeklētāju skaits sasniedza vairākus simtus.

Tas, ka gājēju tiltiņam pār Mūsas upi steidzami nepieciešama palīdzīga roka, bija zināms jau labu laiku. Faktiski bija skaidrs arī tas, ka avārijas stāvoklī esošo tiltiņu atjaunot visdrīzāk nebūs iespējams un ir jārod iespējas jauna gājēju tilta pār Mūsas upi būvniecībai. Kad noslēdzās tilta tehniskā projekta izstrāde, un tā rezultātā gūtais risinājums tika prezentēts plašākai sabiedrībai, ne viens vien apšaubīja šāda ambicioza projekta īstenošanu, tomēr viss ir noticis pēc labākā scenārija. Kopš tilta būvniecības uzsākšanas 10.maijā ir pagājis mazliet vairāk par pusgadu, un nu varam baudīt darba rezultātu – modernu, drošu un pieejamu gājēju tiltu pār Mūsu. Arī domes priekšsēdētājs Raitis Ābelnieks savā uzrunā klātesošajiem uzsvēra jaunā objekta nozīmību novadnieku dzīvē, kā arī akcentēja vēl padarāmos darbus nākotnē – ir jāsakārto vide, lai tilts ērti un droši būtu pieejams arī upes kreisajā krastā.

Lai īstenotu šāda projekta ieceri, nepieciešams to vispirms izsapņot, tad izdomāt, kā to paveikt, saprast, kur tam rast līdzekļus. Ir nepieciešamas pieredzējušas, profesionālas un zinošas darba rokas. Šis ir jau otrais apjomīgais tilta projekts, kas tiek īstenots Bauskas novadā pēdējā piecgadē, un jau otrā reize, kad pašvaldība var ar patiesu prieku teikt - sadarbība ar darbu veicējiem bijusi ļoti veiksmīga. Tieši tādēļ  atklāšanas pasākuma ievadā Bauskas novada pašvaldība pateicās visiem tiltiņa tapšanas procesā iesaistītajiem – būvuzņēmējam SIA „Tilts”, būvuzraugiem SIA „Jurēvičs un partneri”, tilta tehniskā projekta izstrādātājiem un, likumsakarīgi, arī autoruzraudzības nodrošinātājiem SIA „BM projekts”, kā arī pašmāju uzņēmējam SIA „Kvēle”. Pašvaldību būvniecības procesā pārstāvēja un pasūtītāja interešu izpildi objektā nodrošināja vairāki Bauskas novada pašvaldības speciālisti - Saimnieciskās nodaļas vadītājs Mārtiņš Vilciņš, projektu vadītāja Laima Berga, būvinženiere  Agita Eglinska un nekustamā īpašuma apsaimniekošanas galvenais speciālists Voldemārs Čačs.

Pēc svinīgajām uzrunām un pateicībām domes priekšsēdētājs Raitis Ābelnieks un SIA „Tilts" valdes loceklis Artjoms Gridņevs devās pārgriezt lentu, tādejādi pasludinot gājēju tiltiņu pār Mūsas upi par atklātu. Kad simboliskais akts bija paveikts, vispirms tiltu bungu rīboņas pavadībā no Bērzkalnu puses šķērsoja divi lāpneši, aizdedzot lāpas arī tilta Bauskas pusē, un tajā pat mirklī debesīs uzšāvās pirmās uguns astes. Krāšņo uguņošanu kā dāvanu baušķeniekiem bija sarūpējis būvuzņēmējs SIA „Tilts”. Uguns ziedi, kas debesis virs tiltiņa rotāja labu laika brīdi, lika elpai aizrauties.

Sajūsmu par jaunā gājēju tilta izbūvi aizēnojis fakts, ka piekļuve objektam upes kreisajā krastā joprojām ir apgrūtināta. Protams, būtu lieliski, ja ikviens jau šodien varētu priecāties par pilnībā sakārtotu infrastruktūru abpus tiltiņam, diemžēl realitāte bieži vien koriģē vēlmes un uz izbūvētu kreisā krasta piekļuvi tiltam pašvaldība raugās kā uz tuvā nākotnē veicamiem darbiem. Nekustamais īpašums, kas nepieciešams infrastruktūras sakārtošanai pašvaldības īpašumā objektīvu iemeslu dēļ nonācis vien šobrīd, tādēļ tikai tagad iespējams domāt par projektēšanas darbu uzsākšanu un pēc tam arī īstenošanu. Visas šīs darbības nedalāmi saistāmas ar finanšu resursiem. 2017.gada budžeta ietvaros pašvaldība plāno tehniskā projekta izstrādi un, ja apstākļi būs labvēlīgi, arī būvniecības iepirkumu un būvdarbu uzsākšanu. Šiem plāniem, protams, atbalsts vēl jāgūst pie budžeta apstiprināšanas.

Pasākuma izskaņā tā dalībnieki nosalušās rokas varēja sasildīt pie siltām piparmētru tējas krūzēm un piesiet dūšu ar gardiem pīrādziņiem, savukārt saimniece Daira klātesošos mieloja ar spēcinošu kāpostu zupu!

Bauskas novada pašvaldība sirsnīgi saka paldies visiem, kuri atsaucās aicinājumam un apmeklēja tiltiņa atklāšanas pasākumu. Tāpat liels paldies visiem, kas bija neaprakstāmi pretimnākoši un palīdzēja pasākuma tapšanā – Bauskas Kultūras centram par visu, visu, Bauskas Mūzikas skolai par skanīgo bungošanu, Bauskas Bērnu un jauniešu centram par lentas aprakstīšanu, tautas deju ansambļa „Jandāls” dejotājiem par cēlo lāpu nešanu un lentas turēšanu, kā arī Dairai Jātniecei par lielisko zupu!

FOTOGALERIJU SKATIES ŠEIT

 

Ieva Šomina,
Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja


Komentēt var tikai autorizētie lietotāji!

Komentāri


    Citas ziņas