Otrdiena, 16. Augusts, 2022. Astra, Astrīda

Sazinies ar mums

63922238

Notiek ielāde ...

Koris “Mežotne” aicina uz koncertu “Tavas saknes tavā zemē”


Koris “Mežotne” aicina uz koncertu “Tavas saknes tavā zemē”2016.02.27 Komentāri (0) Koris “Mežotne” aicina uz koncertu “Tavas saknes tavā zemē”

27.februārī plkst.18.00 jauktais koris “Mežotne” kopā ar draugiem aicina koru mūzikas cienītājus uz koncertu “Tavas saknes tavā zemē” Bauskas Kultūras centrā.

Koncerta nosaukums, kas aizgūts no Pētera Plakida Dziesmu svētku repertuārā iekļautās dziesmas ar Vizmas Belševicas vārdiem, jau šobrīd iezīmē koristu gatavošanos nākamajiem – XXVI Vispārējiem latviešu Dziesmu svētkiem 2018.gadā.

Nepilnu divu stundu garajā koncertā klausītājus priecēs četri jauktie kori: Mārītes Jonkus vadītais koris “Mežotne”, Daces Reinikas diriģētais koris “Tērvete” no Tērvetes novada, Raimonda Bulmera vadītais koris “Septiņi sapņi” no Dobeles, kā arī koncertorganizācijas “Ave Sol” koris “Medera” diriģentes Guntas Vāveres vadībā. Katrs koris koncertam sagatavojis trīs dziesma. Kopkora izpildījumā skanēs Emīla Dārziņa “Lauztās priedes” un tautasdziesmu apdares “Aiz ezera augsti kalni” un “Dziedot dzimu, dziedot augu”.

Jauktā kora “Mežotne” pārstāve Inga Briede stāsta, ka ar abiem Zemgales koriem, “Tērvete” un “Septiņi sapņi”, baušķeniekus vieno jau sena sadarbība – kori regulāri koncertē kopā. Bet ar Rīgas kori “Medera”, kas sevi piesaka kā modernu, priekšnesumiem bagātu kormūzikas izpildītāju, kas popularizē latviešu komponistu radīto mūziku, “Mežotnes” dziedātāji, kurus savukārt raksturo izjusts muzikālais sniegums a capella izpildījumā, tuvāk iepazīsies šajā koncertā.

Jauktais koris “Mežotne” dibināts 1977.gadā, un jau pavisam drīz svinēs 40.jubileju. Savas darbības laikā koris ar labiem panākumiem piedalījies skatēs un Dziesmu svētkos, kā arī ir vienīgais koris, kas 2014.gadā Bauskas novadu pārstāvēja Pasaules koru olimpiādē, iegūstot Zelta diplomu.

Elīna Māla
Bauskas Kultūras centra
sabiedrisko attiecību speciāliste


Komentēt var tikai autorizētie lietotāji!

Komentāri


    Citas ziņas