Pirmdiena, 15. Augusts, 2022. Dzelde, Zelda, Zenta

Sazinies ar mums

63922238

Notiek ielāde ...

Kopā muzicē Bauskas un Dānijas jaunieši.


Kopā muzicē Bauskas un Dānijas jaunieši.2014.10.01 Komentāri (0) Kopā muzicē Bauskas un Dānijas jaunieši.

Septembra beigās Esbjergas Jauniešu simfoniskā orķestra kamersastāvs viesojās Bauskā muzicējot Bauskas pilī kopā ar Bauskas Mūzikas skolas mūziķiem. Koncerta norisi iniciēja Dānijas Kultūras institūts sadarbībā ar Bauskas Mūzikas skolu. Programmā, kas izskanēja Bauskas pilī  tika iekļauti gan dāņu komponistu skaņdarbi, gan atpazīstamas populārās, džeza un filmu mūzikas pērles.

Esbjergas Jauniešu simfoniskā orķestra vēsture aizsākās 1982. gadā, kad flautas pedagogs Pols la Kūrs uzdrošinājās un nodibināja orķestri, kurā aicināja spēlēt talantīgākos audzēkņus no Esbjergas Kultūras skolas. Gadiem ejot, orķestris ir izaudzis un pierādījis sevi arī ārpus Esbjergas robežām.
Orķestra repertuārā bija  iekļauti gan klasikas, gan populārās mūzikas skaņdarbi, ko jaunieši spēlē dažādos koncertos un festivālos. Orķestra mūziķi ir ļoti atvērti jaunām idejām un piedzīvojumiem, tādēļ labprāt dodas tuvākos un tālākos pieredzes apmaiņas braucienos un piedalās dažādos festivālos, jaunieši paviesojušies arī Francijā, Zviedrijā, Vācijā, Nīderlandē, Čehijā, Krievijā, Spānijā un Ungārijā un tagad arī Latvijā. 
Bauskas pils zālē bija sapulcējušies daudzi kamermūzikas cienītāji- Bauskas Mūzikas skolas audzēkņi, vecāku, pedagogi un citi interesenti. Koncertu atklāja Dānijas Kultūras institūta Dānijas Kultūras institūta direktors Simons Drewsens Holmbergs, kultūras  projektu  koordinatore Ilva Sinkēviča un Bauskas  Mūzikas skolas direktore. 
Dāņu un Bauskas mūziķi spēja radīt koncertā brīvu nepiespiestu gaisotni un priecēt klausītājus ar  interesantiem skaņdarbu aranžējumiem un veiksmīgu repertuāra izpildījumu. Bija patīkami pēc koncerta dzirdēt pozitīvas atsauksmes gan no klausītājiem, gan no pašiem mūziķiem.  Pēc koncerta jaunie mūziķi un Dānijas  Kultūras institūta pārstāvji apmeklēja Bauskas Mūzikas skolu, lai iepazītos ar mūsu iestādi, tās materiāltehnisko nodrošinājumu, kabinetu aprīkojumu ar mūzikas  instrumentiem, kā arī ar īstenojamām programmām un profesionālās ievirzes mūzikas izglītības sistēmu mūsu valstī. Institūta direktors akcentēja, ka  viņa vadītās organizācijas uzdevums ir atbalstīt visa veida apmaiņas mākslas, kultūras un sabiedriskās dzīves jomās. Tikšanās noslēgumā  tika nolemts sadarbību ar Dānijas Kultūras institūtu turpināt, piedaloties viņu organizētajos pasākumos un kultūras projektos, lai  varētu īstenot mērķi  iesaistīties tādos divpusējos projektos kā pieredzes apmaiņas braucieni, konferences un darbnīcas, kuros pastāv tieša kontakta un diskusiju iespēja starp abām iesaistītajām pusēm.

 

 

Pateicībā par atbalstu pasākuma organizēšanā un veiksmīgā norisē Bauskas pils kolektīvam un citiem sadarbības partneriem- 
Anita Velmunska 
Bauskas Mūzikas skolas direktore  


Komentēt var tikai autorizētie lietotāji!

Komentāri


    Citas ziņas