Pirmdiena, 03. Oktobris, 2022. Elza, Ilizana

Sazinies ar mums

63922238

Notiek ielāde ...

Konkurss – sadejošana “Bigas krūze” šogad svin piecu gadu jubileju


Konkurss – sadejošana “Bigas krūze” šogad svin piecu gadu jubileju2019.01.19 Komentāri (0) Konkurss – sadejošana “Bigas krūze” šogad svin piecu gadu jubileju

Sestdien, 19. janvārī, Bauskas Kultūras centrā notiks Latvijas vidējās paaudzes un senioru deju kolektīvu konkurss – sadejošana “Bigas krūze 2019”. Konkurss – sadejošana “Bigas krūze” šogad noritēs jau piekto reizi. Tā galvenā iecere ir izcelt un jaunajai dejotāju paaudzei parādīt seno deju pūru, kā arī popularizēt latviešu tautas dejas tradīcijas, atklājot to daudzveidību.

 

Sadancis iedibināts, godinot ilggadējo Bauskas tautas deju kolektīvu vadītāju, Bauskas rajona virsvadītāju un kultūras darbinieci Birutu Hegenbarti, kura par savu ieguldījumu apbalvota ar Triju Zvaigžņu ordeņa Zelta goda zīmi. Tā kā Biruta ikdienā mīļi saukta par Bigu, tad arī konkurss un tā galvenā balva, deviņus kilogramus smagā tērauda krūze, nodēvēti kā “Bigas krūze”.

 

Šogad kolektīvu sniegumu vērtēs horeogrāfs, tautas deju ansambļa “Jaunība” mākslinieciskais vadītājs, pirmās “Bigas krūzes” ieguvējs ar Īslīces VPDK “Līdums” Arvils Noviks, horeogrāfe, profesore, Latvijas Zinātnes padomes eksperte, Deju svētku virsvadītāja Rita Spalva un horeogrāfe, dejas pedagoģe, Deju svētku virsvadītāja Marga Apsīte.

 

Konkursā – sadejošanā “Bigas krūze” piedalīsies 11 senioru deju kolektīvi – Svitenes kultūras nama SDK “Šurpu turpu”, Aizkraukles pagasta SDK “Aizkrauklis”, Dobeles kultūras nama SDK “Dobelnieks”, Suntažu kultūras nama SDK “Suncele”, Stopiņu novada SDK “Ulenbroks”, Baldones novada SDK “Degļi”, Ventspils kultūras centra SDK “SenKurzeme”, Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra SDK “Sidrabvilnis”, Ozolnieku tautas nama SDK “Ozolnieki”, Bauskas Kultūras centra SDK “SenBiguļi”, kā arī VPDK “Laipa” no Jelgavas, kas ir pērnā gada konkursa uzvarētāji.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Informāciju sagatavoja:
Ilze Lujāne
Sabiedrisko attiecību speciāliste
Bauskas Kultūras centrs
www.kultura.bauska.lv

 


Komentēt var tikai autorizētie lietotāji!

Komentāri


    Citas ziņas