Ceturtdiena, 18. Augusts, 2022. Elena, Ellena, Helēna, Liena, Liene

Sazinies ar mums

63922238

Notiek ielāde ...

Konkursa „Zemgales Laiks Ziedonim 2021" apbalvojums atceļojis arī uz Bauskas novadu


Konkursa „Zemgales Laiks Ziedonim 20212021.09.28 Komentāri (0) Konkursa „Zemgales Laiks Ziedonim 2021" apbalvojums atceļojis arī uz Bauskas novadu

2021. gada 24. septembra vakarā Vilces tautas namā, Jelgavas novadā jau piekto reizi tika godināti konkursa „Zemgales Laiks Ziedonim 2021” laureāti. Šogad starp trīspadsmit nominantiem bija arī trīs mūspuses ļaudis – veloparka „Uzvara” idejas autors un attīstītājs Mārcis Pļaviņš, biedrības „Laiks Jauniešiem” valdes priekšsēdētājs Gints Jankovskis un Bauskas novada pašvaldības iestādes „Rundāles novada dome” Attīstības nodaļas vadītāja Laura Ārente.

Patiesi priecājamies un lepojamies, ka nominācijā „Zemgales rabarbers” balvu saņēma biedrības „Laiks Jauniešiem” dibinātājs un valdes loceklis, īslīcietis Gints Jankovskis.

Ginta stāsts ir par uzdrīkstēšanos un noticēšanu, ka sīka ideja var pāraugt lielā rīcībā. Kā savā uzrunā uzsvēra Gints - balva nav atzinība tikai viņam, tā ir balva visai viņa biedrības komandai, jo aiz lieliem darbiem stāv pašaizliedzīgi, darbīgi un nesavtīgi cilvēki. Sirsnīgu paldies par atbalstu Gints sacīja savai ģimenei, Bauskas novada pašvaldībai un jo īpaša izcēla Īslīces pagasta pārvaldes vadītāju Sandru Ķiseli, kas allaž bijusi pretimnākoša un ar entuziasmu atsaukusies Ginta idejām.

Biedrība „Laiks Jauniešiem” nodarbojas ar jauniešu neformālās un formālās izglītības veicināšanu - apmācības, kursi, semināri, brīvprātīgais darbs un dažādi pasākumi, lai veicinātu pilnvērtīgu jauniešu attīstību un veicinātu pilsonisko aktivitāti. Covid 19 pandēmijas laikā biedrība „Laiks Jauniešiem” īsteno labdarības maratonu „Roku rokā”, kura ietvaros visā Latvijas teritorijā sniedz bezmaksas pārtikas un nepārtikas atbalstu grūtībās nonākušām ģimenēm, cilvēkiem ar funkcionāliem traucējumiem un vientuļajiem pensionāriem. Pirmās palīdzības pakas saziedoja vietējie cilvēki un paši biedrības jaunieši, taču Ginta un viņa komandas pašaizliedzīgais darbs spēj aizraut, un šobrīd par akcijas sponsoriem sevi sauc vairāk nekā 40 uzņēmumi.

Zemgales Laiks Ziedonim balvas pasniegšana Vilcē 2021.gada 24.septembrī. Attēlā Gints un Katrīna Jankovski, Sandra Ķisele un Pēteris Vimbsons

Attēlā no kreisās Īslīces pagasta pārvaldes vadītāja Sandra Ķisele, biedrības „Laiks Jauniešiem" valdes loceklis Pēteris Vimbsons un Gints un Katrīna Jankovski.


Konkursu organizē biedrība „Zemgales Laiks Ziedonim” sadarbībā ar Imanta Ziedoņa fondu „Viegli” un Jelgavas novada pašvaldību. Tā mērķis ir apzināt un godināt personības no Zemgales, kas dzīvo ar mīlestību pret savu zemi, darbu un cilvēkiem, kā arī atbilst konkursa vērtībām – izcilībai, degsmei, sūtībai, stājai, veiksmei un savpatībai, un iedvesmo citus, mudinot līdzdarboties un sekot viņu idejām.

Apbalvojums tiek pasniegts 5 nominācijās–

  • apbalvojums zinātnē „Zemgales Taureņu uzbrukums”, par aktīvu darbību pētniecībā, zinātnē vai izglītības jomā;
  • apbalvojums novadpētniecībā „Zemgales Kedas”, par aizrautīgu un radošu darbu lokālu teritoriju un to kultūras tradīciju izpētē un attīstībā, tādējādi veicinot latviskumu un iesakņotību;
  • apbalvojums tautsaimniecībā „Zemgales Zemi es mācos”, par videi draudzīgu saimniekošanu, tradicionāla vai inovatīva biznesa attīstību, vides un Latvijas ainavas izkopšanu;
  • apbalvojums bērniem un jauniešiem „Zemgales Rabarbers” – par aktīvu darbību, pārstāvot visas apbalvojuma vērtības;
  • apbalvojums nominācijā dzīve mākslā „Zemgales Bize”, par aizrautīgu darbību kādā no mākslas jomām, iesaistot un iedvesmojot citus.

Pasākumā apbalvojumu pasniegšana mijās ar muzikāliem sveicieniem laureātiem. Ar savu priekšnesumu klātesošos bija ieradusies sveikt arī Iecavas kultūras nama folkloras kopa „Tarkšķi”. Folkloras kopas vadītāja Kristīne Karele apbalvojumu konkursā „Zemgales Laiks Ziedonim” nominācijā „Kedas” saņēma 2017.gadā, kas bija pats pirmais konkursa organizēšanas gads. Īpaši emocionāls bija noslēdzošais muzikālais sveiciens, kas sekoja pēc tam, kad fonda „Viegli” vadītāja Žanete Grende klātesošajiem pastāstīja, ka šis, piektais gads, ir konkursa „Zemgales Laiks Ziedonim” noslēdzošais gads un nākotnē, iespējams, par šādu konkursu dzirdēsim kādā citā no Latvijas kultūrvēsturiskajiem novadiem.

Attēlā Gints Jankovskis kopā ar visiem konkursa „Zemgales Laiks Ziedonim 2021" laureātiem

 

Ieva Šomina,
Bauskas novada pašvaldības
Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja


Komentēt var tikai autorizētie lietotāji!

Komentāri


    Citas ziņas