Pirmdiena, 30. Janvāris, 2023. Pārsla, Tīna, Valentīna

Sazinies ar mums

63922238

Notiek ielāde ...

Konkursa „Latvijas Maksimālisti” nākamo finālistu vidū arī Elizabete Katrīna Laudiņa no Bauskas


Konkursa „Latvijas Maksimālisti” nākamo finālistu vidū arī Elizabete Katrīna Laudiņa no Bauskas2016.02.01 Komentāri (0) Konkursa „Latvijas Maksimālisti” nākamo finālistu vidū arī Elizabete Katrīna Laudiņa no Bauskas

Stipendiju konkursa „Latvijas Maksimālisti” žūrijas pārstāvji, veicot rūpīgu konkursa pieteikumu atlasi, noteikuši nākamos 11 konkursa finālistus decembra mēnesī. Finālistu vidū kategorijā „Māksla” iekļuvusi arī azartiskā Elizabete Katrīna Laudiņa no Bauskas. Mēneša labākos visās konkursa kategorijās ir iespējams apskatīt „Latvijas Maksimālisti” mājaslapas sadaļā „Mēneša labākie”.

Elizabetei Katrīnai ir 16 gadi un viņa mācās Bauskas Valsts ģimnāzijas 10.a klasē. Meitenes aizraušanās un arī talants ir video režija, filmēšana un montāža, ar ko nodarbojas jau ilgu laiku. „Man to vienmēr ir paticis darīt, un es vienmēr atradīšu laiku, lai arī cik nogurusi nebūtu,” stāsta Elizabete Katrīna, atzīstot, ka visu, ko šobrīd māk, ir apguvusi pašmācības ceļā. Līdz šim Elizabete Katrīna ir veidojusi daudzus video par Bauskā notiekošo, kā arī labprāt veidojusi video materiālus dažādiem konkursiem, piemēram „Young Media Sharks”. Ja tieši Elizabete Katrīna iegūs stipendiju, viņa to izmantos sapņu realizēšanai tuvākā nākotnē – labākas tehnikas iegādē – kā arī tālāku nākotnes plānu īstenošanā – režijas studijām un īsfilmas veidošanai.

Konkursa dalībnieki arī šogad tiek vērtēti piecās kategorijās. Dalībnieki, kuri mācās 7.-12. klasē vai 1.-3. kursā profesionālajās vidusskolās, tiek vērtēti eksakto zinātņu, humanitāro zinātņu, mākslas, mūzikas, sporta un veselības kategorijās. Savukārt 5.-6. klašu skolēni savā starpā sacenšas speckategorijā „Mans sapņu hobijs”.

Pēc žūrijas vērtējuma par decembra mēneša labākajiem atzīti arī Jēkabs Lociks (Mūzikas kategorija), Dmitrijs Naumovs (Speckategorija), Edgars Vasiljevs (Eksakto zinātņu kategorija), Sofija Ņikitina (Sporta un veselības kategorija), Alisa Turukova (Eksakto zinātņu kategorija), Artjoms Semjonovs (Mūzikas kategorija), Kristaps Silavs (Speckategorija), Marija Meldra Kraukle (Humanitāro zinātņu kategorija), Artūrs Vobļikovs (Mākslas kategorija) un Ēriks Medņikovs (Sporta un veselības kategorija).

Mēneša labākie dalībnieki būs tie, kas konkursa noslēgumā tiks vērtēti atkārtoti un saņems stipendijas. Šobrīd jau ir noteikti oktobra, novembra un decembra finālisti.

Kopumā stipendiju konkursam pieteikušies 235 jaunieši no visas Latvijas. Visplašāk pārstāvēts ir Latgales reģions, no kura saņemti 65 jauniešu pieteikumi, kā arī Rīgas reģions (64 jaunieši) un Vidzemes reģions (42 jaunieši). Vispopulārākās kategorijas ir mūzika, sports un māksla.

Konkursa žūrijā darbojas pieci sabiedrībā pazīstami savas nozares pārstāvji – „Ghetto Games” vadītājs Raimonds Elbakjans vērtē dalībniekus sporta kategorijā, režisors Andris Gauja – mākslas kategorijā, dziedātāja Aminata Savadogo – mūzikas kategorijā, fizikas skolotājs Valdis Zuters – eksakto zinātņu kategorijā, bet sporta žurnāliste Viktorija Kamaza – humanitāro zinātņu kategorijā.

Pieteikšanās stipendiju konkursam „Latvijas Maksimālisti” ir pagarināta un turpināsies līdz 2016. gada 15. martam. Tajā savus spēkus izmēģināt ir aicināti 5.-12. klašu skolēni, kā arī 1.-3. kursu profesionālo vidusskolu skolēni. Pēc tam žūrija izvērtēs visus pieteikumus un nākamā gada 31. maijā tiks apbalvoti uzvarētāji.

Lai piedalītos stipendiju konkursā, skolēnam mājas lapā www.maksimalisti.lv ir jāaizpilda pieteikuma anketa un jāaugšupielādē īss video, kurā redzams dalībnieka talants vai sapņu hobijs.

Katrā kategorijā 1. vietas ieguvējs saņems 1500 eiro lielu stipendiju, 2. vietas ieguvējs – 1000 eiro un 3. vietas ieguvējs – 500 eiro, bet vēl septiņi skolēni katrā kategorijā saņems 400 eiro lielu stipendiju. Toties trīs labākie 5.-6. klašu skolēni speckategorijā „Mans sapņu hobijs” saņems apmaksātus neformālās izglītības kursus savu prasmju un zināšanu attīstībai.

Tāpat arī viens skolēns no visiem konkursa dalībniekiem, kurš iegūs visvairāk balsu interneta balsojumā, saņems „Maxima Latvija” dāvanu karti 300 eiro vērtībā.

Visi dalībnieki, kas būs izpildījuši konkursa nolikumā noteikto pieteikšanās kārtību, saņems „Maxima Latvija” dāvanu karti 20 eiro vērtībā.

Stipendiju konkurss „Latvijas Maksimālisti” ir uzņēmuma SIA „Maxima Latvija” sociālais projekts, kas tika uzsākts 2015. gada 12. oktobrī. Kopējais stipendiju fonds ir 30 000 eiro.

Papildu informācija:

Jānis Beseris

SIA „Maxima Latvija” Komunikācijas vadītājs


Komentēt var tikai autorizētie lietotāji!

Komentāri


    Citas ziņas