Otrdiena, 27. Septembris, 2022. Ādolfs, Ilgonis

Sazinies ar mums

63922238

Notiek ielāde ...

Konkursā “Laiks laukiem 2015” uzvar Bauskas Valsts ģimnāzija


Konkursā “Laiks laukiem 2015” uzvar Bauskas Valsts ģimnāzija2015.11.03 Konkursā “Laiks laukiem 2015” uzvar Bauskas Valsts ģimnāzija

Skolēniem bija uzdevums viesoties savas apkārtnes lauku tūrisma saimniecībā, ražotnē vai amatnieku darbnīcā un pavadīt tur ilgāku laiku, ēnojot saimniekus un darbiniekus un iepazīstoties ar tajās notiekošajiem procesiem. Redzētais bija jāatspoguļo trīs līdz piecu minūšu garā videoreportāžā, kurā vajadzēja ietvert vismaz četrus priekšlikumus inovatīviem risinājumiem vai ieteikumus darba efektivitātes uzlabošanai lauku uzņēmējdarbībā.

Vecāko klašu grupā (7. - 12. klašu) no 80 konkursa darbiem uz otro kārtu tika izvirzītas 11 komandas. Otrais video tika saņemts no desmit komandām. Par diviem labākajiem darbiem tika atzīti Bauskas Valsts ģimnāzijas 10.a klases, ko audzina skolotāja Ināra Graudiņa, un Neretas Jāņa Jaunsudrabiņa vidusskola 11.klases skolēnu darbi. Abu uzvarējušo darbu autori balvā saņems ekskursiju visai klasei 500 EUR vērtībā, ko varēs izmantot nākamajiem izzinošajiem ceļojumiem.

10.a klase videoreportāžā iepazīstināja ar Codes pagasta SIA “Poļu nams”. Skolēni saldumu ražotājiem ieteica atvērt nelielu kiosku, kur garāmgājēji un garāmbraucēji varētu nobaudīt vietējo preci, doties komandējumos uz citām valstīm, lai salīdzinātu savu preci ar citām, izmantot alternatīvo enerģiju, tādējādi taupot naudu par elektrību, izstrādāt mājaslapu, kur interesenti varētu doties virtuālā tūrē, domāt par tēlu un produkcijas vizuālo noformējumu.

Foto: ekrānšāviņi no Bauskas Valsts ģimnāzijas 10. a klases konkursam iesūtītā video (Pilnu stāstu par uzņēmumu var noskatīties ŠEIT.)

Jau ziņojām, ka konkursa jaunāko klašu grupā Bauskas sākumskolas 4.c klase 205 komandu konkurencē izpelnījās īpašu pateicību par radošumu, iedvesmojošiem stāstiem un veiksmīgi atainotu dzīvi, darbu un atpūtu laukos.

Bauskas novadu konkursā pārstāvēja Bauskas sākumskolas 4.c klase, Bauskas 2. vidusskolas 2.c un 3.a klase, Codes pamatskolas 5. un 6. klase, Īslīces vidusskolas 4. klase. Bauskas Valsts ģimnāzijas 10.a un 12.a klase un Mežotnes pamatskolas 9. klase.

Kopumā abu klašu grupās konkursā piedalījās 264 skolas no visas Latvijas. Konkursa organizatori secina, ka aktīvākas ir tieši lauku skolas, kaut arī ar šīs iniciatīvas mērķis bija veicināt arī lielo pilsētu skolu izpratni par laukos notiekošajām norisēm, darba, izziņas un atpūtas iespējām.

“Gan mani, gan manus kolēģus pozitīvi pārsteidza lielā atsaucība un radošums, ar kādu skolēni attēloja Latvijas laukus. Īpaši jauki bija darbi, kur redzams, kā bērni un jaunieši šī konkursa darba veidošanas nolūkos laukos pavadījuši jautru un izzinošu laiku un iemēģinājuši roku dažādos lauku darbos. No bērnu mutes dzirdēt apņēmību kļūt nākotnē par veterinārajiem ārstiem, agronomiem, zemniekiem ir iedvesmojoši, jo tas rada cerību, ka Latvijas laukiem ir skaista nākotne un šie bērni un jaunieši noteikti būs arī Latvijas lauku apceļotāji,” atzīst konkursa žūrijas pārstāve Asnāte Ziemele, Latvijas Lauku tūrisma asociācijas "Lauku ceļotājs" prezidente.

Konkursa labākie darbi aplūkojami mājaslapā www.laikslaukiem.lv. Konkursa organizatori cer, ka šī iniciatīva iedvesmos skolotājus vairāk uzmanības pievērst praktiskai Latvijas lauku vides iepazīšanai, saskatot tajā ne tikai dabas skaistumu un vēsturiskas vērtības, bet arī mūsdienīgas uzņēmējdarbības un kvalitatīvas dzīves vides iespējas. Tas ir īpaši aktuāli, uzsākot ceļu uz Latvijas valsts simtgades svinībām.

Konkursa “Laiks laukiem!” mērķis ir sekmēt skolēnu izpratni par dzīves un nodarbinātības iespējām 21. gadsimta laukos, kā arī veicināt uzņēmējdarbības un lauku tūrisma popularizēšanu jauniešu vidū, tādējādi veicinot skolēnu izpratni un interesi par mūsdienīgas dzīves veidošanu un uzņēmējdarbības iespējām laukos, kā arī par tradicionālām kultūrvēsturiskām lauku dzīves vērtībām.

Konkurss tiek īstenots projektā “Lauku tūrisma produktu veidošana un mārketinga kampaņa, iesaistot skolu jaunatni un veidojot ciešāku vietējo rīcības grupu un lauku tūrisma uzņēmēju sadarbību”.

 

Zane Gorškova
sabiedrisko attiecību speciāliste

 

 


Citas ziņas