Sestdiena, 10. Decembris, 2022. Guna, Judīte

Sazinies ar mums

63922238

Notiek ielāde ...

Konkursā “Bigas krūze” izdejos latviešu dejas zelta fondu


Konkursā “Bigas krūze” izdejos latviešu dejas zelta fondu2017.01.21 Komentāri (0) Konkursā “Bigas krūze” izdejos latviešu dejas zelta fondu

Sestdien, 21. janvārī, Bauskas Kultūras centrā norisināsies Latvijas vidējās paaudzes un senioru deju kolektīvu konkurss – sadancis “Bigas krūze”, kas šogad notiek jau trešo reizi un kurā latviešu dejas zelta fondu izdejos 10 deju kopas.

Konkurss – sadancis “Bigas krūze” 2015. gadā iedibināts, godinot Bauskas novada ievērojamo horeogrāfi un kultūras darbinieci Birutu Hegenbarti, un tā galvenā iecere ir izcelt un jaunajai dejotāju paaudzei parādīt seno deju pūru – aizvadītā gadsimta 50., 60., 70. gados iestudētās latviešu tautas dejas.

Kā stāsta konkursa idejas autore un tagadējā deju kopas “Biguļi” vadītāja Santa Zemīte: “Sadejošana Bauskā tiek rīkota, lai mēs turpinātu priecāties un lepotos par katru kolektīvu, kurš ar savu dejotprasmi spodrina Latvijas vārdu un nes to pasaulē. Birutas mīļākā deja bija Harija Sūnas "Pie Daugavas", tāpēc sadejošanas mērķis ir saglabāt un parādīt nākamajām dejotāju paaudzēm latviešu dejas zelta fondu. Tā kā Birutu ikdienā mīļi sauca par Bigu, tad sadejošanas galvenā balva tā arī nosaukta – “Bigas krūze”.”

Katrs kolektīvs sadancī izdejos divas dejas – vienu no latviešu deju zelta fonda un otru deju pēc izvēles. Zelta fonda dejas sniegumu vērtēs profesionāla žūrija: horeogrāfe, XV Deju svētku goda virsvadītāja Rita Spalva, horeogrāfe, dejas pedagoģe, vairākkārtēja Deju svētku goda virsvadītāja, tautas deju ansambļa “Liesma” repetitore un vadītāja asistente Marga Apsīte un bijušā Valsts deju ansambļa “Daile” baleta mākslinieks, Latvijas Universitātes tautas deju ansambļa “Dancis” horeogrāfs, baletmeistars un repetitors Egīls Polis. Augstāko žūrijas vērtējumu guvušais kolektīvs mājās dosies ar deviņus kilogramus smago tērauda Bigas krūzi.

Sadancis Bauskā sāksies 21. janvārī plkst. 16.00 un tajā piedalīsies VPDK Ducis, VPDK Pali, VPDK Sidrabi, SDK Aizkrauklis, VPDK Aizkrauklis, VPDK Viducis, VPDK Bārbele, VPDK Dzirnavnieki, VPDK Gatve, kā arī SDK Biguļi.

Ieeja pasākumā bez maksas.

Pasākumu atbalsta SIA "Bauskas alus".

Informāciju sagatavoja:
Jānis Bukšs
Sabiedrisko attiecību speciālists
Bauskas Kultūras centrs
www.kultura.bauska.lv


Komentēt var tikai autorizētie lietotāji!

Komentāri


    Citas ziņas