Svētdiena, 29. Janvāris, 2023. Aivars, Valērijs

Sazinies ar mums

63922238

Notiek ielāde ...

Konference „Bauskas pilsētas vēsturiskā centra saglabāšanas problēmas un iespējas, pieredze pilsētbūvniecības pieminekļu saglabāšanā Latvijā”


Konference „Bauskas pilsētas vēsturiskā centra saglabāšanas problēmas un iespējas, pieredze pilsētbūvniecības pieminekļu saglabāšanā Latvijā”2014.11.03 Komentāri (0) Konference „Bauskas pilsētas vēsturiskā centra saglabāšanas problēmas un iespējas, pieredze pilsētbūvniecības pieminekļu saglabāšanā Latvijā”

2014.gada 31.oktobrī Bauskas pils muzejā kuplā skaitā bija pulcējušies konferences par Bauskas pilsētas vēsturiskā centra saglabāšanas problēmām un iespējām dalībnieki. Bauskas novada domes priekšsēdētājs Raitis Ābelnieks savā uzrunā atzina, ka Bauskas vecpilsētas patieso vērtību šobrīd apzinās tikai šaurs speciālistu loks un liela daļa novada iedzīvotāju to neapjauš. Tādēļ konference kalpos kā iespēja akcentēt tās nozīmību un salikt prātus kopā, lai meklētu labākos risinājumus vecpilsētas tālākai attīstībai.

Konferencē referēja vairāki augsta līmeņa kultūras mantojuma saglabāšanas speciālisti. Kā pirmais uzstājās Valsts kultūras pieminekļu inspekcijas vadītājs Juris Dambis, kurš savā prezentācijā uzsvēra kultūras mantojuma nozīmīgo lomu dzīves kvalitātes veidošanā. Rundāles pils muzeja direktors Imants Lancmanis akcentēja nepieciešamību attīstīt un pilnveidot Bauskas Rātslaukuma ietverošo ēku apbūvi, panākot kopskata harmonizāciju un perspektīvā domājot arī par tūristu piesaisti jaunam apskates maršrutam Bauskas pilsētas centrā – Rātsnams- Bauskas Novadpētniecības un mākslas muzejs – Sv.Gara Luterāņu baznīca. Izvērstu analīzes materiālu par Bauskas vecpilsētas apbūves stāvokli un apsaimniekošanu sniedza valsts kultūras pieminekļu inspekcijas inspektore Mārīte Putniņa. Viņa iepazīstināja arī ar galvenajām Bauskas vecpilsētas saglabāšanas problēmām. Kā galvenās tika nosauktas zemā ekonomiskā aktivitāte, vecpilsētu šķērsojošā tranzītmaģistrāle „VIA Baltica”, nepietiekamais finansējums, vecpilsētas attīstības programmas un attīstības mērķu definējuma trūkums, sabiedrības zemais informētības līmenis u.c. M.Putniņa piedāvāja arī vairākus problēmu risinājumus – vecpilsētas saglabāšanas programmas izstrāde, īpašas apsaimniekošanas sistēmas izveide, Bauskas apvedceļa izbūve, apbūves inventarizācijas veikšana. Tomēr ieklausoties nākošo runātāju teiktajā – varēja secināt, ka vairāki no piedāvātajiem risinājumiem ir jau veiksmīgi uzsākti. Tā Daiga Lēvalde no SIA “Arhitektoniskās izpētes grupa” iepazīstināja ar veikto Bauskas pilsētas vēsturiskā centra apsekošanas rezultātiem, kas tapusi pateicoties biedrības “Bauskas vecpilsēta” vadītājas Ievas Bronko- Pastores iniciatīvai un Kultūrkapitāla fonda atbalstam. Bauskas novada administrācijas Attīstības un plānošanas nodaļas vadītāja Ilze Tijone iepazīstināja ar pašvaldības realizētajiem projektiem saistībā ar Bauskas rātsnama un tam pieguļošā laukuma rekonstrukciju,  kā arī vecpilsētas ielu rekonstrukciju. Domājot par Bauskas vecpilsētas tālāko attīstību, ar vērtīgu pieredzi  par pilsētvides restaurāciju un saglabāšanu dalījās Kuldīgas un Līgatnes novada pārstāvji.

Prieks, ka Bauskas vecpilsētas nākotne rūp Bauskas vecpilsētā dzīvojošiem un strādājošiem. Aktīvākie no tiem ir apvienojušies biedrībā „Bauskas vecpilsēta”. Konferences noslēgumā tās vadītāja I.Bronko – Pastore vēlreiz apliecināja biedrības nozīmību vecpilsētas atdzīvināšanā un spēju ar nelieliem projektiem un rūpīgi plānotām darbībām soli pa solītim veicināt vecpilsētas atdzimšanu.

Aija Spriņķe, Sabiedrisko attiecību un tūrisma nodaļas vadītāja


Komentēt var tikai autorizētie lietotāji!

Komentāri


    Citas ziņas