Svētdiena, 07. Marts, 2021. Ella, Elmīra

Sazinies ar mums

63922238

Notiek ielāde ...

Konference „Bauskas pilsētas vēsturiskā centra saglabāšanas problēmas un iespējas, pieredze pilsētbūvniecības pieminekļu saglabāšanā Latvijā”


Konference „Bauskas pilsētas vēsturiskā centra saglabāšanas problēmas un iespējas, pieredze pilsētbūvniecības pieminekļu saglabāšanā Latvijā”2014.10.31 Komentāri (0) Konference „Bauskas pilsētas vēsturiskā centra saglabāšanas problēmas un iespējas, pieredze pilsētbūvniecības pieminekļu saglabāšanā Latvijā”

    

 

2014.gada 31.oktobrī, Bauskas pils muzejs, Pilskalns, Bauska, Bauskas novads

Zemgales plānošanas reģionā atrodas pieci valsts nozīmes pilsētbūvniecības pieminekļi: Jaunjelgavas pilsētas vēsturiskais centrs, Dobeles pilsētas vēsturiskais centrs, Jēkabpils pilsētas vēsturiskais centrs, Jelgavas pilsētas vēsturiskais centrs un Bauskas pilsētas vēsturiskais centrs.

Kultūrvēsturiskā mantojuma – pilsētas vēsturiskā centru ilgtspējīgu saglabāšana un izmantošana kultūrvides veidošanā ir svarīgs pašvaldības piemērs. Pašvaldības darbs savu vēsturisku ēku sakārtošanā rosina pieminekļu īpašniekus darboties, maina sabiedrisko apziņu un kultūras vērtību izpratni.

Augstākā vērtība kultūrvēsturiskajā vidē ir tikai oriģinālam. Zaudējot oriģinālu, sabiedrība zaudē mantojuma daļu, ko nav iespējams atgūt.

Bauskas novada pašvaldība uzsākusi nopietnu darbu pie sava vēsturiskā centra sakārtošanas un iesaistīšanas ekonomiskā apritē. Ir pirmie veiksmes stāsti un apzināšanās, ka kultūrvēsturiskais mantojums ir ilgtermiņa attīstības iespēja.

Š.g. 31.oktobrī Valsts kultūras pieminekļu aizsardzības inspekcija un Bauskas novada pašvaldība organizē konferenci „Bauskas pilsētas vēsturiskā centra saglabāšanas problēmas un iespējas, pieredze pilsētbūvniecības pieminekļu saglabāšanā Latvijā”.

Konferences tēma ir aktuāla visiem novadiem un pilsētām, jo apkopos esošo pieredzi un rosinās idejas vēsturisku centru saglabāšanā un attīstībā.

Aicinām piedalīties novadu un pilsētu pašvaldību vadītājus, pilsētsaimniecību departamentu, būvvalžu vadītājus un darbiniekus, arhitektus un, vēsturisko ēku īpašniekus un apsaimniekotājus, NVO un interesentus.

Dalību konferencē pieteikt līdz 30.oktobrim nosūtot informāciju uz e-pastu: dace.platonova@bauska.lv.  

Konferences programmu skatīt ŠEIT

Attēls:

 Autors Dārta Stafecka. Mākslas plenērs Bauskā. 2011.g.

Ieva Šomina,

Sabiedrisko attiecību speciāliste


Komentēt var tikai autorizētie lietotāji!

Komentāri


    Citas ziņas