Sestdiena, 10. Decembris, 2022. Guna, Judīte

Sazinies ar mums

63922238

Notiek ielāde ...

Komitejas sēdē tiek atbalstīti saistošie noteikumi par pašvaldības simboliku


2015.05.14 Komentāri (0) Komitejas sēdē tiek atbalstīti saistošie noteikumi par pašvaldības simboliku

Izglītības, kultūras un sporta lietu komitejas sēdē 13.maijā deputāti atbalstīja un virzīja galējai izskatīšanai novada domes sēdē 28.maijā lēmuma projektu saistošajiem noteikumiem par Bauskas novada simboliku. Saistošie noteikumi izstrādāti ar mērķi nostiprināt Bauskas novada identitāti un, lai Bauskas novads būtu atpazīstams pēc simbolikas, kā arī šajos noteikumos noteikta pašvaldības simbolikas izmantošanas kārtība.

Deputāti atbalstīja un virzīja izskatīšanai Finanšu komitejas sēdē lēmuma projektu par grozījumiem 2014.gada 31.jūlija noteikumos „Kārtība, kādā nosaka minimālo un maksimālo izglītojamo skaitu Bauskas novada pašvaldības izglītības iestāžu klasēs, pirmsskolas izglītības iestāžu grupās un izglītojamo skaitu grupās atsevišķu mācību priekšmetu apguvei”. Kā deputātiem paskaidroja Izglītības nodaļas vadītāja Māra Bauvare, izglītojamo skaits tiek palielināts no 10 uz 12, lai racionāli izmantotu valsts mērķdotāciju bērnu no 5 gadu vecuma apmācībai un pašvaldības finansējumu bērnu no 1,5 gadu vecuma līdz 4 gadu vecumam, kā arī izvērtējot faktisko pirmsskolas izglītības iestāžu ārpus pilsētas teritorijas grupu apmeklētību.

Deputāti virzīja tālākai izskatīšanai Finanšu komitejas sēdē lēmuma projektu par finansiālu atbalstu Bauskas Valsts ģimnāzijas audzēknei Annijai Varkalei dalībai starptautiskajā matemātikas olimpiādē Taizemē. Pašvaldība, atbilstoši noteikumiem „Kārtība, kādā piešķir finansējumu izglītojamo atbalstam” var piešķirt ne vairāk kā 430 eiro. Par maksimālās summas piešķiršanu nobalsoja visi komitejas deputāti, diemžēl tas ir nepietiekami, lai segtu visus nepieciešamos izdevumus, tādēļ deputāti ierosināja meklēt sponsoru atbalstu, jo, diemžēl, valsts šim mērķim līdzekļus nav iedalījusi.

Deputāti konceptuāli virzīja tālākai izskatīšanai Finanšu komitejas sēdē divus sporta jomas iesniegumus – no Bauskas novada ūdens motosporta kluba „Mēmeles sports” un Latvijas ūdens motosporta federācijas – ar lūgumu atbalstīt dalību sacensībās. Abi iesniegumi tiks skatīti arī sporta lietu sabiedriskajā padomē, kas sniegs savu atzinumu.

Deputāti konceptuāli atbalstīja arī Bauskas Svētā Gara luterāņu draudzes iesniegumu par finansiālu atbalstu baznīcas kora trim dalībniekiem ceļa izdevumu segšanai braucienam uz Bauskas pašvaldības sadraudzības pilsētu Hedemoru.

Deputāti noraidīja izdevniecības „Pētergailis” iesniegumu par līdzfinansējuma lūgumu čehu rakstnieces Boženas Ņemcovas grāmatas izdošanai.

Deputāti sēdē izskatīja BJC deju kopas „Mēmelīte” vecāku iesniegumu par līdzfinansējuma piešķiršanu koncertbraucienam un festivālu Vācijā. Deputāti ieteica šo jautājumu risināt sadarbojoties ar BJC direktori B.Svarenieci.

Noraidīts tika arī deputātu A.Novicka un A.Kursītes iesniegums par pirmsskolas izglītības iestāžu pedagogu atalgojumu un Māras Bauvares piemērotības izvērtēšanu Izglītības nodaļas vadītājas amatam. M.Bauvares atbilstību Izglītības nodaļas vadītājas amatam iepriekš izvērtējis pašvaldības izpilddirektors, bet pirmsskolas izglītības iestāžu pedagogu atalgojuma jautājums ir pietiekoši izdiskutēts un pieņemts lēmums. Tika noraidīts arī  LIZDA starpnovadu padomes iesniegums par šiem pašiem jautājumiem.

Andra Matuļenko,

sabiedrisko attiecību speciāliste


Komentēt var tikai autorizētie lietotāji!

Komentāri


    Citas ziņas