Sestdiena, 04. Februāris, 2023. Daila, Dominiks, Veronika

Sazinies ar mums

63922238

Notiek ielāde ...

Komitejā finansiāli atbalsta šī gada festivālus Bauskā


Komitejā finansiāli atbalsta šī gada festivālus Bauskā2020.01.16 Komentāri (0) Komitejā finansiāli atbalsta šī gada festivālus Bauskā

Sociālo, izglītības, kultūras un sporta lietu komitejas sēdē 15.janvārī deputāti izskatīja 8 lēmuma projektus.

Par Mežotnes sākumskolas attīstības plānu

Deputāti atbalstīja un virzīja izskatīšanai domes sēdē lēmuma projektu par Mežotnes sākumskolas attīstības plānu 2020.-2022.gadam. Attīstības plānā noteikti izglītības iestādes attīstības un darbības pamatmērķi kā arī noteiktas prioritātes visās attīstības jomās.

Mežotnes sākumskola 2019./2020.mācību gadā mācās 36 skolas izglītojamie un pirmsskolas izglītības grupas apmeklē 37 izglītojamie. Izglītības iestāde, pakāpeniski ik gadu pilnveidojot izglītības kvalitāti un vidi, plāno palielināt izglītojamo skaitu skolā un pirmsskolā.

Par Bērnu un jaunatnes sporta skolas attīstības plānu

Komitejas deputāti atbalstīja arī Bauskas novada pašvaldības profesionālās ievirzes izglītības iestādes „Bauskas novada Bērnu un jaunatnes sporta skola” attīstības plānu turpmākajiem 4 gadiem.

Plānā noteikti turpmākās darbības un attīstības plāni un prioritātes. Sporta skolas audzēkņu skaits palielinās līdz ar jauna interešu izglītības virziena izveidi – tās ir peldēšanas nodarbības. Šogad visas izglītības programmas tiks no jauna akreditētas. Mācību iestādes direktore B.Grantiņa atklāja, ka skola šogad lūgs iestādi uzņemt Latvijas Peldēšanas federācijā, kas nepieciešams līdz ar mācību programmas akreditāciju.

Lūdz papildu līdzekļus mācību programmas īstenošanai

Pašvaldība saņēmusi Bauskas Mūzikas un mākslas skolas direktores A.Velmunskas iesniegumu ar lūgumu piešķirt papildu finansējumu 1.14 lielas slodzes apmaksai no šā gada janvāra, lai varētu nodrošināt mūzikas mācību programmu īstenošanu. Mūzikas programmu apgūst 143 audzēkņi.

Deputāti atbalstīja papildu līdzekļu piešķiršanu, ņemot vērā, ka Mūzikas skolas audzēkņiem ir ļoti labi panākumi gan valsts, gan starptautiska mēroga konkursos. Par līdzekļu piešķiršanu vēl jālemj Finanšu komitejas sēdē, bet gala lēmumu pieņems domes sēdē.

Atbalsta finansējuma piešķiršanu trim festivāliem

Deputāti komitejā lēma par līdzekļu piešķiršanu trim festivāliem, kas šogad plānoti Bauskā.

Starptautiskajam mūsdienu etniskās un vēstures rekonstrukcijas festivālam „Zobens un lemess”, kas notiks no 5.-7.jūnijam no prasītajiem 15.000 eiro tika atbalstīta 10.000 eiro liela finansējuma piešķiršana.

Mūzikas un mākslas festivāla „Vivat Curlandia” organizēšanai no 18.-20. jūlijam no prasītajiem 12.000 eiro tika atbalstīta visas summas piešķiršana.

Starptautiskā kantrimūzikas festivāla „Country Bauska 2020” organizēšanai 3. un 4.jūlijā  deputāti atbalstīja 15.000 eiro lielas summas piešķiršanu.

Deputāti atzina, ka Bauska sevi sauc par festivālu pilsētu, tādēļ arī tiek sniegts atbalsts dažādu festivālu organizētajiem Bauskā, kas pulcē ne tikai novadniekus, bet arī viesus no citām Latvijas pilsētām un valstīm.

Šie lēmuma projekti tiks skatīti arī Finanšu komitejā un galīgais lēmums tiks pieņemts domes sēdē.

Atbalsts „krīzes dzīvokļa” statusa noteikšanai

Deputāti komitejā atbalstīja lēmuma projektu par nolikuma pieņemšanu „Par krīzē nonākušu personu īslaicīgu izmitināšanu dzīvojamās telpās „Īslīči”4, Īslīces pagastā. Dzīvoklis pieder pašvaldībai. Pašreiz pēc šāda dzīvokļa ir nepieciešamība.

Pirms trim gadiem „Krīzes dzīvokļa” statuss tika likvidēts pašvaldībai piederošajam dzīvoklim Vecsaules pagasta Kūdrā, jo tas ilgu laiku netika izmantots.

 

Andra Matuļenko
Sabiedrisko attiecību speciāliste


Komentēt var tikai autorizētie lietotāji!

Komentāri


    Citas ziņas