Trešdiena, 08. Februāris, 2023. Aldona, Česlavs

Sazinies ar mums

63922238

Notiek ielāde ...

Komitejā diskutē par Sociālā dienesta attīstības stratēģiju


Komitejā diskutē par Sociālā dienesta attīstības stratēģiju2015.11.12 Komentāri (0) Komitejā diskutē par Sociālā dienesta attīstības stratēģiju

Sociālo un veselības lietu komitejas sēdē 11.novembrī deputāti izskatīja trīs darba kārtības jautājumus. Bauskas novada Sociālā dienesta vadītāja Iveta Kubliņa deputātus iepazīstināja ar situāciju, kāda veidojas novada sociālās aprūpes iestādē „Derpele”, kad pansionātā tiek ievietoti klienti, bet no viņu tuviniekiem nav iespējams saņemt maksu par pakalpojumu un šie izdevumi ir jāsedz pašvaldībai. Diskusijā deputāti atzina, ka jautājums ir aktuāls ne tikai Bauskas novadā, bet arī valstī kopumā.

Komitejas sēdē I.Kubliņa deputātus iepazīstināja arī ar Bauskas novada pašvaldības iestādes „Bauskas novada Sociālais dienests” attīstības stratēģiju, kurā plānota Sociālā dienesta pārstrukturēšana nodaļās, tiks atdalīti sociālie pakalpojumi no sociālās palīdzības. I.Kubliņa skaidroja, ka attīstības stratēģijas izstrādē piesaistīti Latvijas Universitātes studenti, kas veikuši anketēšanu un anketu apkopošanu. Kopumā deputāti stratēģijas virzību apstiprināšanai domes sēdē atbalstīja, bet līdz sēdei jaunizstrādātajā dokumentā jāveic vairāki precizējumi.

Sēdē tika izskatīts lēmuma projekts par darba grupas izveidošanu pansionāta „Derpele”  pārcelšanai uz Mežotnes internātvidusskolas telpām. Darba grupā strādās Alvis Feldmanis, Bauskas novada domes priekšsēdētāja vietnieks, Aldis Kapkalns, Bauskas novada administrācijas Saimnieciskās nodaļas nekustamā īpašuma vecākais speciālists, Iveta Kubliņa Sociālā dienesta vadītāja, Tija Lauciņa Vispārējā tipa pansionāta „Derpele” sociālā darbiniece, Sarmīte Oļehnoviča, Bauskas novada administrācijas Ekonomikas un finanšu nodaļas vadītāja vietniece, Dace Peņķe, Mežotnes internātvidusskolas direktore, Ineta Ruhocka, pašvaldības izpilddirektora vietniece, Inta Savicka, Vispārējā tipa pansionāta „Derpele” direktore, Mārtiņš Vilciņš, Bauskas novada administrācijas Saimnieciskās nodaļas vadītājs. Komitejas deputāti ierosināja šajā darba grupā iekļaut arī Sociālo un veselības lietu komitejas vadītāju Juri Landorfu.

Lai lietderīgi izmantotu Bauskas novada pašvaldības īpašumā esošās Mežotnes internātvidusskolas un pansionāta „Derpele” telpas, vispārējā tipa pansionāts „Derpele” tiks pārcelts uz internātvidusskolas telpām, kas tiks piemērotas pansionāta klientu vajadzībām. Darba grupas uzdevumos ietilpst sagatavot nepieciešamo būvdarbu apjomus telpu piemērošanai pansionāta vajadzībām, sagatavot finanšu aprēķinus un iesniegt tos nākamā gada budžeta pieprasījumā, izvērtēt pansionāta personāla turpmāko noslogojumu u.c. uzdevumi. Darba grupas darbības termiņu paredzēts noteikt līdz 2016.gada 22.janvārim.

Andra Matuļenko, sabiedrisko attiecību speciāliste


Komentēt var tikai autorizētie lietotāji!

Komentāri


    Citas ziņas