Sestdiena, 10. Decembris, 2022. Guna, Judīte

Sazinies ar mums

63922238

Notiek ielāde ...

Klāt konkursa „Gada lauksaimnieks" jaunā sezona


Klāt konkursa „Gada lauksaimnieks2019.05.02 Komentāri (0) Klāt konkursa „Gada lauksaimnieks" jaunā sezona

Jau vairākus gadus pēc kārtas norisinās konkurss “Gada Lauksaimnieks”, kurā Pasaules Dabas Fonds meklē lauksaimnieku Latvijā kas ar saviem darbiem mazina lauksaimniecības ietekmi uz Baltijas jūru. Uzvarētājs Latvijā tiks apbalvots ar 1000 EUR naudas balvu, bet, ja uzvarēs starptautiskajā mērogā, tad balvā būs vēl 10,000 EUR.

 

Lai izceltu Baltijas jūrai draudzīgas lauksaimniecības piemērus, Pasaules Dabas fonds (WWF) kopā ar partneriem Baltijas jūras reģionā arī šogad meklē videi draudzīgākos lauksaimniekus. Organizatori aicina līdz šī gada 10. maijam pieteikties dalībai Latvijas konkursā tos zemniekus – kā bioloģiskos, tā konvencionālos saimniekotājus, kuri savā lauksaimniecības praksē ievieš risinājumus, kas mazina ietekmi uz vidi.Līdzīgi kā citus gadus, arī šogad tiks rīkoti konkursi Baltijas jūras piekrastes valstīs un pēcāk noteikts reģionālais uzvarētājs, kurš iegūs naudas balvu 10 000 eiro vērtībā. Šogad konkursā piedalīsies 11 dalībvalstis. Katras dalībvalsts finālists saņems atzinības rakstu un naudas balvu 1 000 eiro vērtībā.Pērn par Latvijas konkursa uzvarētāju tika pasludināts Andris Kalniņš no Vecumnieku novadā esošās zemnieku saimniecības “Ozoli”. Vairāk par to, kā saimnieko "Ozolos", var uzzināt LNT sižetā: ŠEIT. Būtiski arī piezīmēt, ka 2014. gadā Latvijas konkursa uzvarētāji - Juris un Vija Cīruļi no z/s "Mežacīruļi" arī ieguva galveno balvu Baltijas jūras reģionā.Jāatgādina, ka Baltijas jūras slimību – eitrofikāciju, galvenokārt veicina lauksaimniecības sektors. Tāpēc ir būtiski meklēt un stāstīt citiem par labās prakses piemēriem, lai veicinātu barības vielu noplūdes samazināšanos un iespējami plašu ilgtspējīgas lauksaimniecības prakses izplatīšanos. Par to, vai un kā lauksaimnieks var izārstēt jūras slimību var uzzināt: ŠEIT.

Lai pieteiktos dalībai konkursā, lūdzam iepazīties ar konkursa vērtēšanas kritērijiem. Tāpat arī dalībniekiem ir jāaizpilda pieteikuma anketa. Neskaidrību gadījumā lūgums sazināties ar PDF biroju.

Avots: Pasaules Dabas Fonds


Komentēt var tikai autorizētie lietotāji!

Komentāri


    Citas ziņas