Svētdiena, 29. Janvāris, 2023. Aivars, Valērijs

Sazinies ar mums

63922238

Notiek ielāde ...

Karjeras nedēļas ietvaros Bauskā viesojas mobilā demonstrāciju laboratorija “TehnoBuss”


Karjeras nedēļas ietvaros Bauskā viesojas mobilā demonstrāciju laboratorija “TehnoBuss”2016.10.12 Komentāri (0) Karjeras nedēļas ietvaros Bauskā viesojas mobilā demonstrāciju laboratorija “TehnoBuss”

Platforma “TehnoBuss” ir veidota, lai ikviens interesents – skolēns, skolotājs, vecāks vai garāmgājējs – ērtā veidā var vienkopus iegūt daudzpusīgu informāciju par inženierzinātnēm, īpaši mašīnbūves un metālapstrādes nozarēm.

Tās galvenā ideja ir attīstīt ciešāku sadarbību starp izglītības iestādēm, darba devējiem un dažāda vecuma jauniešiem.

Pati mobilā demonstrāciju laboratorija jeb 18 metrus garais ar tehnoloģijām aprīkotais autobuss “TehnoBuss” ir tikai daļa no apjomīga projekta. Apceļojot Latvijas skolas, tā mērķis ir skolēnu profesionālās orientācijas un izglītības veicināšana inženierzinātnēs, īpaši mašīnbūvē un metālapstrādē.

Statistikas dati liecina, ka Latvijas Metālapstrādes un Mašīnbūves nozarē šobrīd ir nodarbināti 23 516 cilvēku, tomēr joprojām uzņēmumos trūkst ap 19% augstākā līmeņa profesionāļi no augstākās izglītības iestādēm un apmēram 32% profesionāļi no koledžām un profesonālās izglītības iestādēm.

Lai šo problēmu atrisinātu, “TehnoBuss” atraktīvā veidā cenšas veicināt jauniešu interesi par inženierzinātnēm jau skolas laikā. "TehnoBuss" pieredzējušie instruktori iepazīstina skolēnus ar inženierzinātņu pielietojumu mūsdienu tehnoloģijās un ražošanas procesos, informē par nozaru daudzveidību un to produktiem, konsultē par darba un karjeras iespējām.

Laboratorija ir aprīkota ar mūsdienīgu uzņēmumu aprīkojumu, ietverot dažādas demo iekārtas:

  • Programmējami metāla apstrādes darba galdi (frēze un virpa);
  • Metināšanas izmēģinājumu stends;
  • Automatizācijas mini-rūpnīcas mezgls;
  • Pneimatikas eksperimentu stends;
  • ​3D printeris;
  • Zobratu mehānikas un dinamo stends;
  • Multimediju sistēmas – planšetdatori ar pieeju internetam un specializētām datu bāzēm.

Latvijā Karjeras nedēļu jau piekto gadu organizē VIAA sadarbībā ar pašvaldību izglītības pārvaldēm. To atbalsta Eiropas Komisijas programmas Erasmus+ Karjeras konsultēšanas un informācijas tīkls Euroguidance.

FOTOGALERIJA ŠEIT!

Zane Gorškova
sabiedrisko attiecību speciāliste

 


Komentēt var tikai autorizētie lietotāji!

Komentāri


    Citas ziņas