Svētdiena, 26. Jūnijs, 2022. Ausma, Ausmis, Inguna, Inguns, Ingūna

Sazinies ar mums

63922238

Notiek ielāde ...

Karjeras nedēļā jaunieši plānos nākotnes nodarbošanos


Karjeras nedēļā jaunieši plānos nākotnes nodarbošanos2020.10.26 Komentāri (0) Karjeras nedēļā jaunieši plānos nākotnes nodarbošanos

Bauskas novadā no 26. līdz 30.oktobrim norisinās Karjeras nedēļa, kuru jau astoto gadu sadarbībā ar Latvijas pašvaldībām organizē Valsts izglītības attīstības aģentūra (VIAA). Ņemot vērā Covid-19 vīrusa izplatības ierobežošanas pasākumus valstī, Karjeras nedēļas pasākumi, radošās darbnīcas un diskusijas 2020. gadā notiek attālināti un tiešsaistē. Karjeras nedēļa šogad ir veltīta karjeras lēmuma pieņemšanas procesam, izmantojot profesijas izvēlei pieejamos resursus, ieklausoties skolotāju, karjeras konsultantu, ģimenes locekļu, darba devēju, draugu un sabiedrībā zināmu jauniešu pieredzē. 

Lai mudinātu jauniešus ieklausīties gan sevī, gan citos un izmantot viņiem plaši pieejamo karjeras atbalstu no skolotājiem, karjeras konsultantiem un vecākiem, kā arī pieņemt izsvērtu lēmumu par savu karjeru, 2020. gada Karjeras nedēļas sauklis ir „Klau! Sadzirdi savas iespējas”.

Karjeras nedēļas laikā Bauskas novada izglītības iestādēs jauniešiem būs iespēja piedalīties dažādās aktivitātēs.

Vecsaules un Codes pamatskolas  7.-9.klašu jaunieši karjeras nedēļas laikā veiks izpētes darbus, izmantojot VIAA izstrādāto interaktīvo infografiku.

1.-4.klasei grupu darbs: „Par ko es vēlos kļūt, kas mani uz to pamudināja?” Skolēniem būs iespēja iepazīties ar dažādām profesijām,  atbilstoši vecumposmam. Tiks izstrādātas darba lapas,  kuras aizpildot skolēniem būs jāsadzird, jāsaredz. Vadīs PKK Daina Jarmalaviča

5.-6. klašu skolēni aprobēs  projekta Nr.8.3.5.0/16/I/001 „Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” ietvaros izstrādāto spēli Kā kļūt par profesionāli”.

Bauskas valsts ģimnāzijas 10.-12.klases jauniešiem diskusijā Tavai Karjerai” piedalīsies trešdien, 28. oktobrī plkst.10.00- 11.00 un tai varēs pieslēgties tiešraidē.

Interaktīva diskusija vecākiem, skolotājiem, karjeras konsultantiem tiešraidē. Diskusija notiks otrdien, 27. oktobrī plkst.19.00-20.00 un tai varēs pieslēgties tiešraidē VIAA Facebook kontā “TavaiKarjerai”.

Īslīces pamatskolas skolēni, skolotāji, vecāki darbosies ar VIAA piedāvātajām aktivitātēm un mājas lapām, saistībā ar karjeras izglītību.

Karjeras nedēļa ir ikgadējs pasākums, kura moto katru gadu ir cits. Šogad tas ir Klau, sadzirdi” cikls, kura laikā jauniešiem ir iespēja iepazīties ar palīgiem, kas viņiem  palīdzēt izvēlēties nākotnes profesiju, tikties ar dažādu profesiju pārstāvjiem, apmeklēt uzņēmumus un saņemt karjeras konsultācijas. Jaunieši var piedalīties diskusijās un citos izglītojošos pasākumos.

Karjeras nedēļas laikā skolēni var:

  • iepazīst profesijas,
  • izzināt savas karjeras iespējas,
  • izvēlēties nākamo profesiju un izglītības ceļu,
  • veicināt sevī motivāciju mācīties.

Karjeras nedēļas mērķis ir: Iepazīt profesijas, apzināt savas spējas un talantus, gūt pieredzi, zināt informācijas avotus par karjeras iespējām.

Karjeras nedēļa dod plašas profesiju izpētes un iepazīšanas iespējas. Tāpēc piedalīties šīs nedēļas pasākumos ir noderīgi gan skolēniem, gan viņu vecākiem. Daudzi jaunieši nonākot līdz absolventa titulam nezin kur doties. Lūk, šeit palīgā nāk, atbalsta grupa, kuru vada PKk.

Viens no Karjeras nedēļas centrālajiem pasākumiem būs tiešsaistes diskusija skolotājiem, karjeras konsultantiem un vecākiem 27. oktobrī, kuras laikā moderatora Edija Boša vadībā tās dalībnieki diskutēs par paaudžu atšķirībām un ģimenes lomu karjeras izvēles jautājumos. Savukārt 28.oktobrī moderators Magnuss Eriņš vadīs tiešsaistes pasākumu jauniešiem, kurā piedalīsies karjeras eksperti un Latvijā zināmi uzņēmēji. Tajā ar savu pieredzi karjeras izvēlē dalīsies arī panākumiem bagāti jaunieši, kuru vidū ir pazīstamā volejboliste Tīna Graudiņa, mūziķe Patrisha un kosmosa tehnoloģiju izstrādātājs Roberts Gotvalds. 

Kādēļ jauniešiem vajadzētu piedalīties Karjeras nedēļas aktivitātēs?  Mana atbilde būtu Var būt kādam Karjeras nedēļas pasākums palīdz izvēlēties savu nākotnes profesiju?” Fakts, ka tehnoloģiju ietekmē dažas profesijas izzūd, bet citas izveidojas vai iegūst popularitāti. Darba tirgus pieprasījums mainās un varētu mainīties vēl straujāk tuvākajos gados, tāpēc gan vecākiem, gan pedagogiem vajadzētu pievērst bērnu uzmanību dažādām iespējām, kas ļautu radoši izpausties, uzzināt kaut ko jaunu un interesantu, paplašināt redzesloku, mācīties veidot labākas dzīves stratēģijas.

Par karjeras nedēļu

Karjeras nedēļa ir ikgadējs pasākumu cikls, kura laikā jauniešiem ir iespēja iepazīt iespējamo nodarbošanos  nākotnē, uzklausīt dažādu profesiju pārstāvjus un saņemt karjeras konsultācijas. Karjeras nedēļas laikā skolās un citās mācību iestādēs visā Latvijā notiks dažādi citi ar profesijas izvēli saistīti pasākumi, virtuāla saziņa ar uzņēmumu un universitāšu pārstāvjiem, diskusijas, radošās darbnīcas un citas ar profesiju izpēti un iepazīšanu saistītas aktivitātes. Tāpat jauniešiem būs iespēja virtuāli paviesoties dažādās mācību iestādēs, saņemt interesējošo informāciju par studiju iespējām Latvijā un ārvalstīs, izzināt populāru profesiju aizkulises, kā arī saņemt praktisku informāciju par karjeras atbalsta veidiem un instrumentiem savu spēju un interešu izzināšanai. Ņemot vērā Covid-19 ierobežošanas pasākumus un attālināto mācību procesu skolās, liela daļa ar profesiju izzināšanu un karjeras plānošanu saistīto pasākumu notiks tiešsaistē, savukārt daļa tiks realizēti tuvāko mēnešu laikā pēc Karjeras nedēļas noslēgšanās, ņemot vērā epidemiologu rekomendācijas un atbildīgo iestāžu rīkojumus.

Pasākuma aktualitātēm un programmai var sekot līdzi vietnē viaa.gov.lv/karjerasnedela un sociālajos tīklos facebook.com/TavaiKarjerai, twitter/TavaiKarjerai. Karjeras nedēla” tiek īstenota VIAA īstenota projekta Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” ietvaros. To finansē Eiropas Sociālais fonds un valsts.

Bauskas pilsētas pamatskolas  9.b klases skolēni projekta „Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” ietvaros tikās ar Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) ārsta palīdzi Ilzi Paozolu. Par tikšanos lasi ŠEIT.  


Informāciju sagatavoja:

Baiba Stūre, Bauskas novada Izglītības nodaļas metodiķe
Mob. tālr.: (+371) 63923665; e-pasts: baiba.sture@bauska.lv

Papildu informācija:

Daina Jarmalaviča, Bauskas novada PKK (Vecsaules pamatskola, Codes pamatskola, Bauskas Valsts ģimnāzija)

e-pasts: jermisd@inbox.lv
Skaidrīte Bule, Bauskas novada PKK (Īslīces pamatskola, Bauskas Valsts ģimnāzija)

e-pasts: agne3@inbox.lv

Mārīte Aleksandrova, Bauskas PKK (Bauskas 2. vidusskola)

e-pasts: edux7@inbox.lv

Inga Briede, Bauskas novada PKK (Bauskas pilsētas pamatskola, Uzvaras pamatskola, Griķu pamatskola)

e-pasts: briedeinga@inbox.lv


Komentēt var tikai autorizētie lietotāji!

Komentāri


    Citas ziņas