Piektdiena, 27. Maijs, 2022. Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta

Sazinies ar mums

63922238

Notiek ielāde ...

Kad teātris ir dzīve


Kad teātris ir dzīve2014.08.21 Komentāri (0) Kad teātris ir dzīve

16.augustā Bauskas pagalmos un dārzos valdīja tēli, stāsti, smiekli, pārdzīvojumi, mūzika un svētku sajūta – šai dienā savu 55. pastāvēšanas gadadienu atzīmēja Bauskas Tautas teātris. 

Par godu jubilejai, vienlaicīgi četrās dažādās vietās – Korfa dārzā, Edvīna pagalmā, SIA “Fotomiks” pagalmā un Bauskas Kultūras centra pagalmā – pasākuma vaininieki un viņu kolēģi no Bauskas un tuvāko kaimiņu novadu amatierteātriem skatītāju un paši savam priekam izspēlēja desmit teatralizētus uzvedumus. Savai gaumei piemērotāko varēja atrast ikviens teātra mākslas cienītājs. Improvizācijas žanru pārstāvēja Bauskas Bērnu un jauniešu centra un Iecavas Kultūras nama improvizatori, nenopietni uz nopietno paraudzīties aicināja Īslīces teātris “Dadži” skečos “Pelnrušķīte” un “Sprīdītis”. Stāstu par atšķirīgo dejas izrādē “Sarkanā puķe” izstāstīja Rundāles teātra studija “Savējie”, savukārt neierastā veidā uz latviskajām vērtībām ļāva paraudzīties Vecsaules amatierteātris izrādē “Būcenītis”. Bauskas Tautas teātris Korfa dārzā skatītājiem rādīja Paula Putniņa farsu “Debešķīgā tikšanās sievietībā”, bet Edvīna pagalmā varēja vērot Codes teātra izrādi “Dārgais pirkums” un Uzvaras teātra izrādi “Liktenīgā biļete”. Savukārt Bauskas Kultūras centra pagalmā Bārbeles amatierteātris izrādi “Hugo Diegs brauc uz Bambāļiem” veltīja latviešu humora klasiķim Edgaram Liepiņam, kurš šogad svinētu 85. dzimšanas dienu.

Svētku dienas izskaņā Bauskas Kultūras centrā pulcējās Bauskas Tautas teātra esošie un bijušie aktieri un režisori, lai kopīgi atskatītos uz garajos gados piedzīvoto un paveikto – kopumā iestudētas gandrīz 90 izrādes 22 režisoru vadībā. Bauskas Tautas teātra žurka Laimdota klātesošajiem cēla priekšā visu, ko redzējusi, dzirdējusi, krājusi un savākusi kopš dienas, kad teātris pirmoreiz ienāca Bauskā. Teātra žurkai talkā nāca talantīgie improvizatori no Bauskas Bērnu un jauniešu centra un Iecavas Kultūras nama teātriem, izspēlējot ainas no savulaik iestudētajām izrādēm – “Pašu audzināts”, “Skroderdienas Silmačos”, “Pieklīdušais kaķēns”, “Uguns un nakts”, “Pazudušais dēls” un citām. 

Īpašu noskaņu pasākumam piešķīra viesi, kas bijušās Bauskas Tautas teātra aktrises Laimdotas Ozoliņas sagatavoto atskatu uz teātra 55 gados piedzīvoto, papildināja ar savām atmiņām. 

Viena no Bauskas Tautas teātra personībām, režisore Zigrīda Ezeriņa savā uzrunā pateicās klātesošajiem kolēģiem par savulaik izrādīto pacietību un cieņu, pret viņu kā pret jaunu un prasīgu teātra vadītāju. Šābrīža aktieriem viņa novēlēja saglabāt sevī dvēseles brīvību, gara spēku un sirds gaišumu – trīs galvenās vērtības, bez kurām spēlēt teātri nav iespējams.

Latvijas Nacionālā teātra aktrise Lāsma Kugrēna, Bauskas Tautas teātra režisora Raimonda Kugrēna meita, stāstīja: “Pie tēva nāca spēlēt ģimenes, viņam bija patiešām apbrīnojama spēja pulcēt ap sevi cilvēkus”. Aktrise pauda pārliecību, ka tas bija skaidrojams ar režisora nesavtīgumu, mīlestību un dziļo cieņu pret ikvienu cilvēku, ko viņš iemācījis arī saviem bērniem. Uzrunas noslēgumā Lāsma Kugrēna atzina, ka no bērnības viņa atceras īpašo kopības sajūtu, kas valdījusi Bauskas teātrī, sajūtu, kas pietrūkusi spēlējot lielajos profesionālajos teātros, un kas noteikti ir jāsaglabā arī nākotnē.

Elīna Uļanska
Bauskas Kultūras centra
Sabiedrisko attiecību speciāliste


Komentēt var tikai autorizētie lietotāji!

Komentāri


    Citas ziņas