Pirmdiena, 06. Februāris, 2023. Dace, Dārta, Dora

Sazinies ar mums

63922238

Notiek ielāde ...

Jūlija peldūdens kvalitātes pārbaužu rezultāti


2014.07.14 Komentāri (0) Jūlija peldūdens kvalitātes pārbaužu rezultāti

Veselības inspekcija informē, ka pēc 7. un 8. jūlijā veiktajām peldūdens kvalitātes pārbaudēm 54 oficiālajās peldvietās peldūdens kvalitāte atbilst prasībām un peldēties ir atļauts.
Papildus oficiālo peldvietu monitoringam šogad, tāpat kā iepriekšējos gados, ir virkne peldvietu, kurās, rūpējoties par iedzīvotāju veselību, ūdens pārbaudes tiek veiktas pēc vietējo pašvaldību iniciatīvas par pašvaldības līdzekļiem. Šobrīd Veselības inspekcija ir informēta par ūdens kvalitāti vairāk nekā 70 šādās peldvietās. Visa informācija par oficiālajām un neoficiālajām peldvietām, kurās tiek pārbaudīta ūdens kvalitāte, pieejama Veselības inspekcijas mājas lapā, sadaļā Vides veselība – Peldūdens - Peldūdens monitorings,  kā arī atsevišķu pašvaldību mājas lapās.

Ņemot vērā šogad augsto noslīkšanas gadījumu statistiku, Veselības inspekcija iesaka izvērtēt iespējamos riskus un atcerēties par piesardzības pasākumiem, izmantojot ūdenstilpes. Pirms peldēšanās jāizvērtē veselības stāvoklis un peldētprasme; jāizvairās no straujas ieiešanas aukstā ūdenī, alkohola lietošanas un pārgalvīgas rīcības ūdenstilpēs. Izmantojot peldvietu, vecākiem un aizbildņiem ir jāpievērš pastiprināta uzmanība bērniem.
Visdrošāk peldēties ir īpaši šim mērķim paredzētās un labiekārtotās vietās. Ja šādu peldvietu Jūsu dzīvesvietas tuvumā nav, izvēlieties ūdenstilpi ar lēzenu krastu, vēlams ar cietu pamatu; upēs – vietas, kur ir vismazākā straume un tuvumā nav atvaru.
Veselības inspekcija aicina iedzīvotājus, dodoties peldēties ezeros un upēs, kuros peldūdens kontrole nenotiek, pievērst uzmanību, vai peldvietas tuvumā neatrodas objekti, kas var ietekmēt peldūdens kvalitāti (celtniecības objekti, notekūdens caurules, kanalizācijas akas, ganības).
Peldvieta jānovērtē arī vizuāli, īpašu uzmanību pievēršot šādiem aspektiem: netipiska ūdens krāsa vai smarža; virsmas aktīvās vielas (noturīgas putas); peldoši un citi atkritumi ūdenī; naftas produkti; zilaļģu masveida savairošanās. Piemēram, jāņem vērā, ka zilaļģu pārmērīgas savairošanās gadījumos ūdens kļūst duļķains un iegūst zili zaļu krāsu vai arī uz ūdens virsmas ir redzami zilganzaļi pavedieni vai plēve.

Ūdens kvalitāti 54 oficiālajās jūras un iekšzemes peldvietās Veselības inspekcija pārbauda visu peldsezonu – no 15. maija līdz 15. septembrim, ņemot ūdens paraugus peldvietās katru mēnesi. Nākamās plānveida analīzes tiks veiktas 4. un 5. augustā.

 

Informāciju sagatavoja
Veselības inspekcijas
Sabiedrisko attiecību speciāliste
Agnese Gusarova
67819677, 28342858,
 e-pasts: agnese.gusarova@vi.gov.lv

 


Komentēt var tikai autorizētie lietotāji!

Komentāri


    Citas ziņas