Pirmdiena, 23. Maijs, 2022. Leokādija, Leontīne, Ligija, Lonija

Sazinies ar mums

63922238

Notiek ielāde ...

Jaunumi Sociālajā dienestā personu ienākumu izvērtēšanā


Jaunumi Sociālajā dienestā personu ienākumu izvērtēšanā2019.02.19 Komentāri (0) Jaunumi Sociālajā dienestā personu ienākumu izvērtēšanā

No 2019.gada 1.janvāra pensijas saņēmēja nāves gadījumā (pēc 2019.gada 1.janvāra) pārdzīvojušajam laulātajam, kurš ir Latvijas Republikas vecuma, invaliditātes, izdienas vai speciālās valsts pensijas saņēmējs, pamatojoties uz viņa pieprasījumu, Valsts Sociālās apdrošināšanas aģentūra (VSAA)piešķirs pabalstu 50 procentu apmērā no mirušajam laulātajam saskaņā ar likumu "Par valsts pensijām" piešķirtās pensijas (ieskaitot piemaksu pie pensijas par apdrošināšanas stāžu, kas uzkrāts līdz 1995. gada 31. decembrim).

Tiesības uz pabalstu ir 12 mēnešus no pensijas saņēmēja nāves dienas, ja pieprasījums iesniegts sešu mēnešu laikā no pensijas saņēmēja nāves dienas.

Ņemot vērā, ka tie ir regulāri ienākumi 12 mēnešu garumā, Sociālajā dienestā tie tiks ņemti vērā ienākumos, novērtējot personas atbilstību trūcīgas vai maznodrošinātas ģimenes (personas) statusam un attiecīgi sociālās palīdzības pabalstu piešķiršanā.

 

Bauskas novada Sociālā dienesta vadītājas vietniece, 
Ina Krūmiņa
Mg.sc.soc.


Komentēt var tikai autorizētie lietotāji!

Komentāri


    Citas ziņas