Svētdiena, 05. Februāris, 2023. Agate, Selga, Silga, Sinilga

Sazinies ar mums

63922238

Notiek ielāde ...

Jaunumi no Latvijas Lauku foruma par pilsoniskās sabiedrības un lauku attīstības aktualitātēm


Jaunumi no Latvijas Lauku foruma par pilsoniskās sabiedrības un lauku attīstības aktualitātēm2021.02.15 Komentāri (0) Jaunumi no Latvijas Lauku foruma par pilsoniskās sabiedrības un lauku attīstības aktualitātēm

Jaunumi no Latvijas Lauku foruma par pilsoniskās sabiedrības un lauku attīstības aktualitātēm, NVO noderīgām iespējām un notikumiem Latvijas un Eiropas sadarbības platformās. 

 

 

 

 

 

 

Aktualitātes un iespējas

  • LLF aicina Vidzemes ciemus un mazpilsētas līdz 20. februārim pieteikties kļūt par 2021. gada lauku attīstības diskusiju skatuvi, uzņemot 5. Latvijas Lauku kopienu parlamentu.
  • LLF aicina Latvijas lauku reģionu kopienas un ciemus līdz 9. martam pieteikties atpazīstamības zīmes Viedais Ciems piešķiršanai.
  • Aktīvo iedzīvotāju fonds līdz 24. februārim aicina pieteiktiescilvēktiesību jomā strādājošās organizācijas dalībai starptautiskā cilvēktiesību aizstāvības organizāciju kapacitātes celšanas akadēmijā.
  • Līdz 19. aprīlim aicina sniegt viedokli par ES mežu stratēģiju(latviešu valodu var izvēlēties lapas augšpusē). Stratēģijas mērķis būs nodrošināt veselīgus un noturīgus mežus, kas veicina biodaudzveidību, palīdz sasniegt klimata mērķus, nodrošina iztikas līdzekļus un atbalsta aprites bioekonomiku.
  • Latvijas Universitāte īsteno aptauju, lai padziļināti pētītu Latvijas MVU digitālo transformāciju, kas ir nozīmīga uzņēmumu ilgtspējīgai attīstībai un konkurētspējai.
  • VID uzsāk pieteikumu pieņemšanu atbalsta saņemšanai apgrozāmajiem līdzekļiem.

 

Uzziņai

Jaunākās publikācijas un pētījumi par digitalizācijas sociālekonomisko ietekmi lauku apvidos, lauksaimniecībā un mežsaimniecībā ir apkopoti un pieejami vienuviet rīkā OpenAIRE Dashboard, kas līdz ar digitālo Eiropas lauku kopienu tapis @DESIRA.H2020 projekta ietvaros.

 

Gaidāmie notikumi

20. februāris
plkst. 17.00 1. tiešsaistes nodarbība ciklā “Neticu demokrātijai. Gribu demokrātiju: Īss ievads demokrātijā”. Tēmas: demokrātija Atēnās, dažādās demokrātijas formas, demokrātijas vērtības, demokrātijas viļņi pasaules vēsturē, demokrātija šodien un rīt. Ciklā kopā 7 nodarbības.

23. februāris
plkst. 10.00 Liepājas rajona partnerības seminārs "Personiskā zīmola veidošana". Semināru vadīs Kristīne Tjarve, izglītības zinātņu maģistre, komunikācijas nozares praktiķe ar vairāk nekā 16 gadu pieredzi dažādās nozarēs, uzņēmuma "C SMART" vadītāja.

plkst. 18.00 Communities for Future ir platforma kopienu virzītām iniciatīvām ilgtspējīgai attīstībai un klimata rīcībām. Iespēja uzzināt vairāk un iesaistīties, piedaloties tiešsaistes pasākumā.

5. martā
plkst. 15.00 Vebinārs Lielupes baseina apgabala kopienām "Vietējās sadarbības un iesaistes iespējas ilgtspējīgai virszemes ūdens resursu apsaimniekošanai" par projekta LIFE GoodWater IP aktivitātēm, mazo grantu programmu un citiem tematiem.

6., 8., 11., 16. un 18. marts
Skotijas lauku kopienu parlaments virtuālajā vidē pieejams visiem angļu valodā. Programmā vairākas sesijas visai Eiropai aktuālām tēmām: jaunieši, demokrātija, vietējā pārvaldība, lauku ekonomika, klimata pārmaiņas, mentālā veselība u.c.

16. marts
plkst. 15.30 Tiešsaistes pasākums "Vai Eiropas kopējā lauksaimniecības politika dos labumu sabiedrībai?". Diskusija par ES attīstības iniciatīvu ieguldījumu lauku ilgtspējai ar EK zemkopības komisāra, Francijas zemkopības ministra, EP zemkopības un lauku attīstības komitejas vica prezidentes, Eiropas Klimata biroja izpilddirektora u.c. dalību.

22. - 26. marts. Rezervē laiku un iesaisties!
Eiropas Tīkla lauku attīstībai interaktīvais pasākums "Lauku vīzijas nedēļa" ar augsta līmeņa prezentācijām un diskusijām, tirdziņu, semināriem un citām aktivitātēm. Pieteikšanās virtuālajam tirdziņam līdz 18. februārim, rakstot uz
rural-vision-week-fringe@enrd.eu.

 

Latvijas Pilsoniskās alianses veidotais ziņu izdevums "NESĒDI TUMSĀ" par NVO aktualitātēm

Aicina iesaistīties pilsoniskās sabiedrības pārstāvjus Covid-19 saistīto jautājumu apspriešanā;
 
Piesakies sarunai “Ko mainīs interešu pārstāvniecības atklātības regulējums?”;
 
Gatavojas Vispasaules NVO dienai.

Vairāk: ŠEIT


Komentēt var tikai autorizētie lietotāji!

Komentāri


    Citas ziņas