Svētdiena, 29. Janvāris, 2023. Aivars, Valērijs

Sazinies ar mums

63922238

Notiek ielāde ...

Jaunsaules bibliotēka iegūst jaunas un gaišas telpas


Jaunsaules bibliotēka iegūst jaunas un gaišas telpas2017.12.21 Komentāri (0) Jaunsaules bibliotēka iegūst jaunas un gaišas telpas

20.decembrī Vecsaules pamatskolas telpās, kas atrodas Jaunsaulē Mēmeles krastā, atklāta Jaunsaules bibliotēka.

Atklāšanas pasākumā telpas ieskandināja mazie Jaunsaules skolas audzēkņi un dziedātājas no ansambļa “Uguntiņas”.

Lai arī iepriekšējā bibliotēka atradās ciemata centrā un iedzīvotājiem tā bija viegli pieejama, telpas bibliotēkas vajadzībām bija nepiemērotas. Pašlaik par Eiropas Savienības fonda līdzekļiem veikta projekta pirmā kārta – telpu remonts, bet nākamgad otrajā kārtā plānots iepirkt jaunu inventāru un papildināt literatūras krājumus.

Pagājušajā nedēļā atklāta arī Ozolaines bibliotēka, kas, tāpat kā Jaunsaules bibliotēka, kļūs par uzņēmējdarbības atbalsta bibliotēku.

Ir izstrādāta jauna mācību programma skolēniem, kas veicinās uzņēmējdarbībai nepieciešamo prasmju attīstību. Programmā iesaistīs skolēnus no Bauskas sākumskolas, Bauskas Valsts ģimnāzijas un Īslīces vidusskolas. Speciālas apmācības tiks organizētas pedagogiem un bibliotekāriem, nodarbības norisināsies jaunajās bibliotēkās, kā arī citās biznesa atbalsta bibliotēkās.

Jaunsaules un Ozolaines bibliotēkas savas pārvērtības piedzīvo, pateicoties projektam “Biznesa bibliotēku potenciāla attīstība uzņēmējdarbības veicināšanai pašvaldībās”. Šajā projektā paredzēts jaunās telpās izvietot arī Gailīšu pagasta bibliotēku.

Abās bibliotēkās būvdarbus veica SIA “Latbūvnieks”. Jaunsaules bibliotēkas telpu pārveidošana izmaksāja 46 485 eiro, savukārt Ozolaines bibliotēka - 31 934 eiro.

Bibliotēkas infrastruktūras tiek uzlabotas Interreg V-A Latvijas Lietuvas Pārrobežu sadarbības programmas 2014. – 2020.gadam Latvijas-Lietuvas pārrobežu sadarbības programmas projekta “Biznesa bibliotēku potenciāla attīstība uzņēmējdarbības veicināšanai pašvaldībās” (BUSINESS BAG), Nr.LLI-155 ietvaros.

Projekta mērķis ir uzlabot infrastruktūru un celt to darbinieku kapacitāti ar mērķi nodrošināt inovatīvu uzņēmējdarbības atbalsta centra vidi, kā arī nodrošināt bibliotēkās kvalitatīvus biznesa atbalstošus pakalpojumus, attīstīt uzņēmējdarbības atbalsta bibliotēku tīkla potenciālu un iespējas. 

Projekta vadošais partneris: Projekta vadošais partneris ir Pasvales rajona pašvaldība, projekta partneris Bauskas novada pašvaldība.

Projekta kopējās izmaksas ir 375 920,31 EUR, kur Eiropas Reģionālās attīstības fonda līdzfinansējums ir 319 532,26 EUR, valsts līdzfinansējums - 18 796,02 EUR un Bauskas novada pašvaldības līdzfinansējums 37 592,03 EUR.

Zane Gorškova,
sabiedrisko attiecību speciāliste

 


Komentēt var tikai autorizētie lietotāji!

Komentāri


    Citas ziņas