Svētdiena, 26. Jūnijs, 2022. Ausma, Ausmis, Inguna, Inguns, Ingūna

Sazinies ar mums

63922238

Notiek ielāde ...

Jaunizveidotā Bauskas novada deputāti viesojas Rundālē


Jaunizveidotā Bauskas novada deputāti viesojas Rundālē2021.07.30 Komentāri (0) Jaunizveidotā Bauskas novada deputāti viesojas Rundālē

Ceturtdien, 29. jūlijā, Rundālē viesojās Bauskas novada domes deputāti, lai apskatītu nozīmīgākos realizētos projektus gan iedzīvotāju dzīves telpas uzlabošanai, gan uzņēmējdarbības, vides un tūrisma nozaru attīstībai.

Pirmskolas izglītības iestādes “Saulespuķe” vadītāja A. Čakša stāstīja, ka mācību iestādē tiek īstenotas speciālās mācību programmas bērniem ar attīstības traucējumiem, tādēļ vide tiek pielāgota bērniem, nevis bērni videi – katram audzēknim ir nepieciešama individuāla attieksme, lai tos iespēju robežās varētu integrēt pilnvērtīgā dzīvē. Izveidotais smilšu terapijas kabinets, kas drīzumā sāks darbu, sniegs nozīmīgu atbalstu bērnu attīstības ceļā. Bauskas novada deputāti piekrita vadītājai, ka šī mācību iestāde ir nozīmīga novadam, tādēļ šobrīd risinās sarunās ar ēku īpašnieku par tās iegādi, lai pašvaldība varētu tajā investēt līdzekļus un veicināt bērnu attīstību.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Saulainē tika apskatītas divas mācību iestādes – PII “Mārpuķīte” vadītāja Judīte Zeltiņa izrādīja gan mācību grupiņas, gan labiekārtoto zaļo zonu – spēļu laukumus, baskāju taku un zaļo klasi, kur bērni iepazīst dzīvo dabu, savukārt Kandavas lauksaimniecības tehnikuma Saulaines teritoriālajā struktūrvienībā deputātus sagaidīja iestādes vadītāja Iveta Leitlante. Vadītāja lepojas ar augkopības kabinetu, kas īsā laika posmā tika iekārtots tā, lai saņemtu akreditāciju mācību programmai “Augkopības tehniķis”. Vadītāja, stāstot par iestādes nākotnes plāniem, atklāja, ka ir plānots gan veicināt sadarbību ar novada uzņēmējiem, gan turpināt darbu pie mācību kvalitātes paaugstināšanas, lai popularizētu gan jauniešu, gan pieaugušo izglītības iespējas Saulainē. Sociālā centra vadītāja K. Brūvele atklāja, ka centrs ir atvērts visiem un katrai situācijai tiek rasts risinājums, jo centrā strādā profesionāli darbinieki, kas iedziļinās katrā situācijā un sniedz pieejamo atbalstu.

 

Bauskas novada pašvaldības iestādē “Rundāles novada dome” attīstības nodaļas vadītāja Laura Ārente un būvinženieris Ralfs Simanovičs viesiem prezentēja sagatavoto prezentāciju par Rundāles, Svitenes un Viesturu pagastu attīstību – par paveikto, šobrīd notiekošo un nākotnes plāniem.

 

Viesošanās laikā Svitenes muižā norisinājās ikgadējais glezniecības plenērs, kurā mākslinieki iemūžināja muižas un parku. Deputāti tika iepazīstināti ar īsu ieskatu par ēkas vēsturi, šobrīd notiekošajiem jumta glābšanas darbiem un plānotajām arhitektoniskajām izpētēm muižas rekonstrukcijai.

 

Noslēdzošais apskates objekts bija atjaunotais Mežotnes baznīca tornis, kas, kā atzina attīstības nodaļas vadītāja L. Ārente, ir bijis viens no pēdējā laika piesātinātākajiem projektiem. Šobrīd norisinās baznīcas II kārtas būvniecības darbi.

 

Informāciju sagatavoja:
Marija Dūduma
Bauskas novada pašvaldības iestādes
"Rundāles novada dome"
Sabiedrisko attiecību speciāliste


Komentēt var tikai autorizētie lietotāji!

Komentāri


    Citas ziņas