Ceturtdiena, 06. Oktobris, 2022. Monika, Zilga, Zilgma

Sazinies ar mums

63922238

Notiek ielāde ...

Jauniešu diena „Mēs 2014”


Jauniešu diena „Mēs 2014”2014.08.27 Komentāri (0) Jauniešu diena „Mēs 2014”

Šī gada 23.augustā tikai aizvadīta jau ceturtā Bauskas novada jauniešu diena. Šogad pasākums bija jauniešiem īpaši draudzīgs ne tikai ar to, ka atradās iespējami tuvu jauniešu auditorijas ikdienas uzturēšanās un dzīvesvietām, bet arī piedāvājot plašu un interesantu aktivitāšu programmu.

Pasākumā uz skatuves tika pārstāvēti daudzveidīgi mūzikas stili un mākslinieki no Bauskas, Latvijas un Lietuvas - grupas „Entropija” un „Night in desert”, dziedātāji Kaspars Niklasons, Rihards Bērziņš un Ieva Kriščiūnaite no Lietuvas,  repa apvienība „Edavārdi”, Miks Dukurs ar grupu un deju grupa „Lēra.

Ielas aktivitātes - „Greentrials” ekstrēmie velotriki un paraugdemonstrējumi, ielu basketbola sacensības, kā arī Bauskas jauniešu būvētās ielu konstrukcijas ielu sporta veidiem – vietējo jauniešu paraugdemonstrējumi un iespēja tās izmēģināt.

Unikāla un Latvijā jauna nodarbošanās - jauniešiem bija iespēja iepazīt „Slackline” kustības Latvijā aktivitātes, izmēģināt un apgūt „slackline” pamatiemaņas (balansēšana, līdzsvara treniņš, akrobātika)

Daudzveidīgas un plašas iespējas bija iegūt informāciju par jauniešu iespējām gan par mācību, brīvprātīgā darba, gan par drošības jautājumiem – tās piedāvāja ASV vēstniecības Latvijā programmas „Education USA”, Valsts policijas Bauskas iecirknis, Bauskas Bērnu un jauniešu centrs, biedrība „Apvienība JUMS”, stāstot par EURODESK piedāvātajām iespējām, ES programmu „Erasmus +”, Eiropas brīvprātīgo darbu un Bauskas jauniešu aktualitātēm. Savukārt Rundāles novada jauniešu biedrības „Inicio” un „ Mums pieder pasaule” iepazīstināja ar savu organizāciju aktualitātēm un darbību.

Ļoti populāra un apmeklēta bija biedrības „Jaunatne smaidam” aktivitāte „Alpīnisma tornis” ar iespēju  izmēģināt klinšu kāpšanas aktivitāti.

Īpašu gaisotni pasākumā radīja „Latvijas Ielu vingrošanas sporta biedrības” rīkotās ielu vingrošanas sacensības, kurām bija necerēti liela atsaucība un dalībnieki bija atbraukuši pat no Saldus un Liepājas.

Lielu interesi radīja SIA „Eddi” pārstāvju vaļasprieks – radiovadāmo automobīļu paraugdemonstrējumi, kuros automašīnas sasniedz pat 60 km/h lielu ātrumu.

Pasīvākiem un mierīgākiem apmeklētājiem bija iespēja apskatīt sociālo fotoprojektu „Spaisa sapņi” ar mērķi atturēt jauniešus no narkotisko vielu lietošanas (autors Kristaps Rācenis) un Amandas Berlinskas košās, poziīvās un dinamiskās fotogrāfijas, kā arī īpašu mākslas darbu STENCIL tehnikā par ielu sporta tēmu, kuru radīja Sanita Erharde.

Pasākuma īpašā „odziņa” bija Bauskas jauniešu īsfilmas pirmizrāde – „Dzīve skeitparkā” (Sintija Andersone un Matīss Punka) par jauniešiem, kuri izauguši Bauskas skeitparkā un to, kā tas ietekmējis viņu dzīvi. Filmā saklausāms vēstījums un skaidrojums par ielu sporta pozitīvo ietekmi uz jauniešu auditoriju, kā arī redzamas intervijas ar sabiedrībā atpazīstamiem cilvēkiem.

Filma apskatāma :https://www.youtube.com/watch?v=pvC4VlCaHyM

Jauniešu diena “Mēs 2014” bija noslēdzošā aktivitāte vairāk kā gadu ilgušam pārrobežu projektam “Jaunieši bez robežām”, kuru īstenoja biedrība „Bauskas rajona lauku partnerība”, un to līdzfinansēja Eiropas Lauksaimniecības fonds lauku attīstībai Lauku attīstības programmas pasākuma „Starpteritoriālā un starpvalstu sadarbība” ietvaros.

Solvita Jirgensone,
Bauskas BJC Jaunatnes lietu speciāliste

 


Komentēt var tikai autorizētie lietotāji!

Komentāri


    Citas ziņas