Pirmdiena, 27. Jūnijs, 2022. Malvis, Malvīne

Sazinies ar mums

63922238

Notiek ielāde ...

Jauniešiem radīta iespēja profesiju iegūt bez maksas


Jauniešiem radīta iespēja profesiju iegūt bez maksas2014.12.04 Komentāri (0) Jauniešiem radīta iespēja profesiju iegūt bez maksas

Jauniešiem, kas vēlas gada vai pusotra gada laikā apgūt arodu, no 1. decembra ir iespēja pieteikties Eiropas Savienības (ES) fondu atbalstītajās profesionālās izglītības programmās. Šogad projektā iesaistījušās 30 profesionālās izglītības iestādes visā Latvijā. 
Lai bez maksas iegūtu profesiju, jaunietim jābūt vecumā no 17 līdz 29 gadiem, ar vismaz pamatskolas vai vidusskolas izglītību. Mācīties var arī tie jaunieši, kas jau apguvuši kādu profesiju, taču kvalifikācija nevar būt iegūta pēdējā gada laikā. Jaunieši vienlaikus var būt reģistrējušies Nodarbinātības valsts aģentūrā (NVA) kā bezdarbnieki vai darba meklētāji. Šiem pretendentiem jāievēro, ka vienlaikus ar profesijas apguvi nav iespējams saņemt finansiālu atbalstu NVA īstenoto projektu ietvaros.

Mācību laikā, atkarībā no sekmēm, jaunieši var saņemt stipendiju no 70 līdz 115 eiro mēnesī. Audzēkņiem tiek nodrošināta bezmaksas dzīvošana skolas dienesta viesnīcā un apmaksāti ceļa izdevumi un naktsmītne kvalifikācijas prakses laikā. Tāpat prakses laikā jauniešiem tiek apmaksāta civiltiesiskā apdrošināšana un obligātā veselība pārbaude, ja to paredz izvēlētās profesijas specifika. Programmas ietvaros jaunieši saņems karjeras atbalstu un konsultācijas un varēs izlīdzināt zināšanu robus matemātikā, fizikā, ķīmijā vai bioloģijā, ja zināšanas šajos vispārizglītojošos priekšmetos būs nepieciešamas profesijas apguvei.

“Šī ir ļoti vajadzīga un efektīva iespēja jauniešiem salīdzinoši īsā laika periodā un bez maksas apgūt pieprasītu profesiju, tādejādi būtiski uzlabojot savas iespējas darba tirgū. Plānojam, ka līdz 2018. gadam Jauniešu garantijas otrās kārtas projekta ietvaros profesiju iegūs vairāk nekā 6000 jauniešu, kuru amata prasmes ir pieprasītas darba devēju vidū,” atzina Valsts izglītības attīstības aģentūras (VIAA) direktore Dita Traidās.

Kopā profesionālās izglītības iestādes VIAA īstenotajā ES fondu Jauniešu garantijas otrās kārtas projektā “Sākotnējās profesionālās izglītības programmu īstenošana garantijas jauniešiem ietvaros” piedāvā apgūt 62 profesijas.  Topošajiem profesionāļiem ir iespēja apgūt tādus amatus kā būvtehniķis, māsas asistents, lauku īpašumu apsaimniekotājs, frizieris, pavārs, metinātājs, elektriķis u.c. Pilns programmu saraksts pieejams nacionālajā izglītības iespēju datubāzē www.niid.lv.

Uzņemšana pusotra gada profesionālās izglītības programmās notiks no 1. decembra līdz 6. janvārim, bet pieteikumus mācībām vienu gadu ilgajās programmās profesionālās izglītības iestādes pieņems līdz 17. februārim. Mācības pusotra gada programmās sāksies 2015. gada 12. janvārī, bet viena gada programmās 2015. gada 23. februārī.

Vairāk informācijas par iesaistīšanos projektā var iegūt www.viaa.gov.lv sadaļā „VIAA īstenotie projekti”.

 

Papildu informācija:
Indra Garā
VIAA Profesionālās izglītības projekta departamenta
Informācijas uzskaites un analīzes nodaļas projekta vadītāja
Tālr.: 67854772
e-pasts: indra.gara@viaa.gov.lv 


Komentēt var tikai autorizētie lietotāji!

Komentāri


    Citas ziņas