Ceturtdiena, 25. Februāris, 2021. Alma, Annemarija

Sazinies ar mums

63922238

Notiek ielāde ...

Jaunieši nedēļas garumā strādā pie pašu izstrādātas īsfilmas filmēšanas un montāžas darbiem


Jaunieši nedēļas garumā strādā pie pašu izstrādātas īsfilmas filmēšanas un montāžas darbiem2018.07.04 Komentāri (0) Jaunieši nedēļas garumā strādā pie pašu izstrādātas īsfilmas filmēšanas un montāžas darbiem

Mācību gads ir aizvadīts, skolēnu vasaras brīvlaiks jau pusceļā, kas nozīmē, ka ir notikušas Foto, kino, video studijas multimediju radošās filmēšanas dienas “Tu! Es! Bauska!”, kuru ietvaros Bauskas Bērnu un jauniešu centra Foto, kino, video studijas jaunieši nedēļas garumā strādāja pie pašu izstrādātas īsfilmas filmēšanas un montāžas darbiem. Šī bija fantastiska iespēja jauniešiem iejusties operatoru, aktieru un režisoru lomās.Multimediju radošo dienu “Tu! Es! Bauska!” mērķis bija iedrošināt jauniešus veidot savus video projektus un stāstus, sniegt jauniešiem zināšanas, kā arī tehnisko atbalstu savu ideju realizēšanai, ko nodrošina Bauskas Bērnu un jauniešu centra multimediju studija.

 

Pateicoties Bauskas Bērnu un jauniešu centra multimediju studijā pieejamajam aprīkojumam, jauniešiem bija iespēja ne tikai veikt filmēšanas procesu, bet arī īsfilmas veidošanas laikā apgūt aprīkojuma dažādības nozīmi un ieguvumus filmēšanas laikā. Dalībnieki ar Bauskas Bērnu un jauniešu centra Jaunatnes lietu speciālistes Katrīnas Rimševicas atbalstu strādāja pie savas otrās īsfilmas mācību gada laikā. Pirmā īsfilma “Kas meklē, tas atrod!” tika veidota sadarbībā ar režisoru, dramaturgu un producentu Pāvelu Gumennikovupagājušā gada septembrī, iekļaujot filmas kadros Bauskā labi pazīstamas vietas un apskates objektus. Filma pirmizrādi piedzīvoja 9. septembrīVII Pagalmu svētku ietvaros Bauskas BJC “Rožu pagalmā”, un guva atzinīgu vērtējumu no skatītājiem, kam bija iespēja to redzēt. Skatītāji pauda atzinību, apbrīnoja jauniešu idejas un talantu.

 

Bauskas Bērnu un jauniešu centra Foto, kino, video studijas jaunieši kopā ar Jaunatnes lietu speciālisti Katrīnu Rimševicu arī šo filmu bija iecerējuši veidot balstoties uz skaistākajām vietām un ainavām Bauskas pilsētā un Bauskas novadā, darbs pie īsfilmas noslēdzās 15. jūnijā un jau jūlija vidū ir sagaidāms, ka filma tiks izvietota sociālajos tīklos publiskai apskatei. Īsfilma ir veidota balstoties uz katra jaunieša personību, vērtībām un vietām Bauskas novadā, kuras tiem ir svarīgas vai liecina par šo personību izcelsmi. Īsfilmas stāsts risinās jauniešiem mērojot ceļu no mācību gada noslēguma līdz vasaras sākumam, kā viņu prātā notiek šī pāreja, kā viņi to redz un uztver. Viss sižets ietverts īsfilmā ar muzikālu fonu. Foto, kino, video, studijai šis bija fantastisks un darbīgs gads ar vairākām izstādēm, plenēriem, dalību konkursos un darbs pie multimediju materiāliem, kuru rezultātā tapušas īsfilmas. Šobrīd, līdz pat septembrim, Bauskas Autoostā ir iespēja apskatīt Foto, kino, video studijas audzēkņu izstādi “Es dzīvoju Bauskā!”.

 

Bauskas Bērnu un jauniešu centra Jaunatnes lietu speciāliste Katrīna Rimševica: „Kopš pagājušā mācību gada sākuma Bauskas Bērnu un jauniešu centrā ir paveikts daudz, apbrīnoju ne tikai Bauskas Bērnu un jauniešu centra audzēkņus, bet arī pedagogus un tehniskos darbiniekus, kuri veido brīnišķīgu un entuziasma, ideju, radošuma, enerģijas pilnu kolektīvu un kolēģus. Pateicoties kolēģu atbalstam, pagājušajā mācību gadā man bija iespēja īstenot dažāda veida pasākumus jauniešiem, veidot radošās darbnīcas un īstenot darba ar jaunatni plānošanas pasākumus, lai uzlabotu darbu ar jaunatni. Patiesi priecājos un novērtēju sniegto atbalstu no audzēkņiem, vecākiem, kolēģiem un vēlos pateikties Bauskas Bērnu un jauniešu centra direktorei Benitai Svareniecei un direktores vietniecei Veronikai Puķei par sniegto iespēju strādāt tik iedvesmojošā kolektīvā. Jūs mani iedvesmojat! Jūs ar sirdi un dvēseli cīnāties par Bauskas Bērnu un jauniešu centru un es, kā jaunais profesionālis varu tikai mācīties no jūsu enerģijas un paveiktā darba ik dienas! Turpiniet iedvesmot!"

 

Katrīna Rimševica,
Bauskas Bērnu un jauniešu centra
Jaunatnes lietu speciāliste


Komentēt var tikai autorizētie lietotāji!

Komentāri


    Citas ziņas