Trešdiena, 14. Aprīlis, 2021. Gudrīte, Strauja

Sazinies ar mums

63922238

Notiek ielāde ...

Jauni tūrisma piedāvājumi Bauskas apkārtnē


Jauni tūrisma piedāvājumi Bauskas apkārtnē Komentāri (0) Jauni tūrisma piedāvājumi Bauskas apkārtnē

Bauskas Tūrisma informācijas centrs apkopojis informāciju gan par jauniem objektiem un piedāvājumiem Bauskas, Iecavas, Rundāles un Vecumnieku novadā, gan par dažādiem jaunumiem tūrisma uzņēmumos un objektos, kurus iesūtījuši paši saimnieki.

Šajā sezonā tūristiem apskatei pieejami vairāki jauni apskates objekti. Mežotnes pagastā apskatei pieejams Jumpravmuižas parks un mākslīgās pilsdrupas.  Apmeklējums pa parku jāpiesaka  iepriekš un tas ir par maksu. Parka apskati var apvienot ar veselību veicinošu izjādi vai tējas pauzi romantiskā lapenē.  Labiekārtots un nelielām pastaigām viesuS aicina arī Garozas muižas parks, kas atrodas iepretim Mežotnes internātskolai.  Iepriekš piesakoties var noorganizēt sveču liešanas meistarklasi sveču ražotnē “Kristell” Uzvarā.  Šogad tūrisma apritē iesaistījusies  Kurmene, kur pateicoties priesterim Andrejam Mediņam tiek restaurēta Kurmenes katoļu baznīca, atjaunotas muižas ēkas,  labiekārtots parks un izveidota jauna estrāde. Ar nedaudz izmainītu darba laiku 29.jūlijā darbu atsāks Bauskas Motormuzejs .

Bauskas pusē darbu uzsākušas arī vairākas naktsmītnes. Draudzības ielā Bauskā uzņēmums “Ir –auto” tagad piedāvā nakšņošanu hostelī. Vecsaules pusē pieejama brīvdienu māja “Jaunbirzes”,  kas  piemērota nelieliem svētkiem, atpūtai divvientulībā vai ģimenes lokā. Ozolainē meža ielokā pieejama brīvdienu māja “Vecbērziņi” ar mednieku namiņu, kura būs piemērota ne tikai klusuma cienītājiem, bet arī tiem, kuriem patīk atpūsties aktīvi. Aktīvāk tūrisma apritē iesaistījusies atpūtas māja “Dole”, kura tagad klientiem piedāvā arī nakšņošanu un Codes muiža, kura uzņem kāzu un dažādu svinību viesus.

Bauskas apkārtnē izstrādāti vairāki jauni maršruti par kuriem izdotas arī kartes. Bauskas TIC izdevis brošūru “Ceļo, iepazīsti un atbalsti!”, kurā atrodama īsa un kodolīga informācija par Bauskas novada apskates objektiem, kafejnīcām, naktsmītnēm, atpūtas kompleksiem, aktīvās atpūtas iespējām un degustācijām 6 maršrutos: “Bauska – Uzvara”, “Bauska - Mežotne”, “Bauska – Brukna”, “Bauska  - Grenctāle”, “Bauska – Code” un “Bauska”. Arī Vecumnieku TIP izstrādājis vairākus jaunus maršrutus:  laivotājiem noderēs maršruts “Leišmalīte”, bet tiem, kuri vēlas izpētīt tuvāk Vecumniekus, noderēs “Vecumnieku pastaigu maršruts – karte”, “Pierobežas kultūrvēsturiskais maršruts “Blakus”, bet sadarbībā ar Baldones novadu izveidots maršruts  “Atpūties dabā Baldones un Vecumnieku novadā”.

Bauskas TIC izveidojis bezmaksas audio gidu latviešu, krievu un angļu valodā “Iepazīsti Bausku!”. Audio gidā iekļauti teksti, bildes un audio ieraksti par 33 objektiem – dažādām ēkām, kultūras pieminekļiem, vides un dabas objektiem, stāstījumi par upēm un pilsētas simboliem.

Vēl līdz 30.septembrim ģimenes vai draugu lokā (no 7 gadu vecuma) ir iespēja iepazīt Latvijas – Lietuvas pierobežu, piedaloties tūrisma apceļošanas akcijā “Iepazīsti kaimiņus Zemgalē!”  un laimēt balvas – 4 elektriskos skrejriteņus, 4 velosipēdus vai 10 dāvanu kartes no viesu namiem un restorāniem.  

Mazās muižas” modes (Grenctālē) vēstures galerija savas durvis apmeklētājiem vēra pagājušajā gadā, bet šajā pavasarī ekspozīciju papildina jauns tērps - 18.gs. II puses vēsturiskā “angļu tērpa” rekonstrukcija (fr. Robe a l`anglaise). Kleita, atbilstoši vēlā rokoko stila modes tendencēm, tapusi no apdrukāta kokvilnas auduma (.T.s. indienne - Indijas muslīna audumi ar apdruku) - stilizētiem eksotisku ziedu un augu motīviem, kas bija iekarojuši modes dāmu un kungu sirdis 18 gs. II pusē.

“Vieta, kur satikt sevi” piedāvā jaunu masāžu meistarklasi pāriem relaksējošai muguras masāžai.

Bauskas pils  mainījusi darba laiku – pirmdienās tā ir slēgta, bet darba dienās strādā no 10.00 līdz 18.00. Pils papildinājusi savu ekspozīciju ar Sofijas portretu, kamīna piederumiem, virtuve - ar vafeļu pannu un kausiņiem, interjeru ekspozīcija ar gobelēnu.

“Kugrēnu vīna” darītavā (Uzvarā) atvēta jauna degustācijas zāle, kur var uzņemt apmēram 40 viesu. Saimnieki arī  padomājuši par bērniem -  kamēr pieaugušie degustē vīnu, bērniem  tiek piedāvāts saldējums un viktorīna "Kas tā par sulu?", piedāvā  dabīgas ogu, ābolu, plūmju sulas. Labākajam balva. Cena bērnam  1,50 .

Rundāles pils muzejs izveidojis foto orientēšanās spēli, tā ir piemērota ģimenēm ar bērniem, kā arī nelielām apmeklētāju grupām. Orientēšanās spēli var saņemt pie kases namiņa vai iepriekš izdrukāt no mājaslapas.

Keramikas darbnīca “Laima Ceramics” (Rundāles novadā) studija šogad piedāvā online nodarbības - gan individuālu teorijas, gan viens pret vienu virpošanā.  Izveidots darbnīcas lietošanas abonements interesentiem ar priekšzināšanām,  kam nepieciešama vieta, kur radīt savu darbu ( brīvi pieejamu keramikas virpu, vietu pie galda rullēto vai lipināto darbu radīšanai un glazēšanas iespējas). 

Viesu namā “Baltā māja” (Pilsrundālē), domājot par viesu ērtībām  pie dīķa izveidota jauna vasaras terase, bet vecajā terasē ierīkots jauns apgaismojums. Kopā ar citām puķēm apmeklētājus te priecē “Ungārijas akante”, bet “Mazajā Baltajā mājā” apskatāma profesionālo Lietuvas mākslinieku gleznu izstāde. Katru otro sestdienu te notiek arī krāmu tirdziņš.

Brīvdabas muzejā “Ausekļu dzirnavas” (Bārbelē), iepriekš piesakot (sākot no 5 cilvēkiem), iespējams pieteikties pankūku degustācijai, “Ausekļu dzirnavās” Latvijas Petroglifu Centrs atklāja un apsekoja līdz šim pētniekiem nezināmu bļodakmeni Zemgalē, kurš ir 0,8 m augsts, 4,70 m apkārtmērā un tā virsmā redzams kvalitatīvi izkalts bļodveida dobums (47 x 49 cm, dziļums līdz 13 cm). Netālu no brīvdabas muzeja labiekārtota  Bārbeles sēravota apkārtne – uzstādīta jauna laipa un lapene.

Atpūtas komplekss “Makškernieku paradīze” – šogad piedāvā telpas, mājiņas un teritoriju bērnu vasaras nometnēm vai sportistu trenniņnometnēm. 

Informācija pdf formātā 

Informāciju sagatavoja:  Inese Turkupole-Zilpure, Bauskas TIC vadītāja 28.07.2020.
 


Komentēt var tikai autorizētie lietotāji!

Komentāri


    Citas ziņas