Sestdiena, 10. Decembris, 2022. Guna, Judīte

Sazinies ar mums

63922238

Notiek ielāde ...

Jauktais koris „Mežotne” tiks pārstāvēts Kurzemes Dziesmu svētkos Dobelē


Jauktais koris „Mežotne” tiks pārstāvēts  Kurzemes Dziesmu svētkos Dobelē2021.09.01 Komentāri (0) Jauktais koris „Mežotne” tiks pārstāvēts Kurzemes Dziesmu svētkos Dobelē

4. septembrī Dobelē norisināsies pasākums “Kurzemes Dziesmu svētkiem 150+1”. Sadziedāšanās svētku vakara koncertā “Mīlestības jūra” Ķestermuižas estrādē uzaicināti piedalīties arī Bauskas Kultūras centra jauktā kora “Mežotne” dziedātāji. Koncerta sākums plkst. 18:00.

Kurzemes Dziesmu svētku tradīcijas 150 gadu jubilejas svinības kuplā dziedātāju pulkā bija paredzētas jau pagājušā gada vasarā, taču Covid-19 pandēmijas ietekmē tās bija jāpārceļ. Lai arī sākotnēji plānots, ka šī gada svētkos piedalīsies tikai Dobeles un Saldus apriņķa dziedātāji, kā arī vēl pāris kori no Kurzemes, jo dalībnieku skaits bija jāsamazina, organizatori tomēr lēma uzrunāt arī citus no pagājušā gadā plānotajiem svētku dalībniekiem – tostarp, Bauskas Kultūras centra jaukto kori “Mežotne”.

“Siltas atmiņas un vieglas skumjas, ka koncertdarbība apstājusies. Ar nosaukumu “Mīlestības jūra” un, protams, dziesmas atskaņojumu bija mūsu pēdējais nopietnais koncerts pērnā gada 7. martā. Biju bezgala priecināta par piedāvājumu korim piedalīties Kurzemes Dziesmu svētkos. Tas visiem būs skaists, emocionāls brīdis  - dziedāt atkal jau lielākā pulkā par godu dižam vēstures notikumam, 1870. gada Kurzemes Dziesmu svētkiem,” sajūtās par gaidāmo notikumu dalās jauktā kora “Mežotne” diriģente Mārīte Jonkus.

Koncerta programmu lielākoties veidos Dziesmu svētku repertuāra klasika – “Gaismas pils” (Jāzeps Vītols/Auseklis), “Saule, Pērkons, Daugava” (Mārtiņš Brauns/Rainis), “Manai dzimtenei” (Raimonds Pauls/Jānis Peters) un citas dziesmas. Programmā iekļautas arī dažas tautasdziesmu apdares, ko koris kopā ar dejotājiem atskaņos instrumentālā ansambļa pavadībā. Šī būs viena no pirmajām reizēm, kad lielāku sadziedāšanos piedzīvos Raimonda Tigula dziesma “Mīlestības jūra”, kuras nosaukums aizgūts arī svētku koncertam.

Pasākums tiek organizēts zaļajā jeb drošajā līmenī – tikai personām, kas ir vakcinētas vai pēdējā pusgada laikā pārslimojušas Covid-19. Šis noteikums attiecas gan uz svētku dalībniekiem, gan koncerta klausītājiem.

 

Kristiāna Paula Lībiete
Bauskas Kultūras centra
Sabiedrisko attiecību speciāliste


Komentēt var tikai autorizētie lietotāji!

Komentāri


    Citas ziņas