Trešdiena, 29. Marts, 2023. Agija, Aldonis

Sazinies ar mums

63922238

Notiek ielāde ...

Jau otro gadu Bauskas novadā tiek realizēts projekts “PROTI un DARI!”


Jau otro gadu Bauskas novadā tiek realizēts projekts “PROTI un DARI!”2018.06.26 Komentāri (0) Jau otro gadu Bauskas novadā tiek realizēts projekts “PROTI un DARI!”

Jau otro gadu  Bauskas novadā tiek realizēts projekts “PROTI un DARI!”.  Tajā iesaista jauniešus, kuri pašlaik nemācās, nestrādā un neapgūst arodu.  Projektā šobrīd jau ir iesaistīti 46 jaunieši, aktīvi patreiz darbojas astoņi jaunieši. Projekta ietvaros jauniešiem joprojām ir iespēja saņemt dažādus atbalsta pasākumus: psihologa atbalstu un konsultācijas, intensīvu mentora un programmu vadītāju atbalstu. Projekta ietvaros jauniešiem tiek sniegts atbalsts dažādu trūkstošo prasmju apgūšanā un problēmu risināšanā. Tiek plānotas aktivitātes un individuāli uzdevumi izvirzīto mērķu sasniegšanai. Ļoti intensīvi tiek strādāts pie bezdarba problēmu risināšanas, tiek pārrunātas darba iespējas dažādās jomās. Intensīvi tiek mācītas darba meklēšanas prasmes. Veiksmīgi turpinās sadarbība ar NVA Bauskas filiāles karjeras konsultanti. Mācību centrā “BUTS” vairāki jaunieši ir izgājuši apmācību un ieguvuši apliecības par iegūto specialitāti.

 

Viens jaunietis ir ieguvis autokrāvēja vadītāja apliecību un arī ieguvis praktisko pieredzi šajā darba jomā. Šobrīd cita jauniete apmeklē kursus B kategorijas vadītāja apliecības iegūšanai, vēl kāda jauniete ir izgājusi kursus un ieguvusi apliecību “Viesnīcu pakalpojumu speciālists.” Diviem jauniešiem ļoti interesē lauksaimniecības nozare. Lai vairāk iepazītu šo nozari apmeklētas zemnieku saimniecības. Sadarbībā ar projekta stratēģisko partneri SIA “VIDES SERVISS” vienam jaunietim ir iespēja “ēnot” uzņēmuma speciālistus un iegūt praktisko darba pieredzi.

 

Projekta ietvaros turpinām veidot sadarbību ar uzņēmējiem, lai jauniešiem ir iespēja “ēnot” dažādu profesiju pārstāvjus, ar mērķi iepazīt un izprast darba jomas un specifiku. Tas palīdz jauniešiem izvēlēties jomu, kuru vēlas apgūt padziļināti. Projekta ietvaros jaunieši apgūst pašaprūpes, mājsaimniecības un ēdiena gatavošanas prasmes. Turpinās sadarbība ar Jauniešu organizāciju – biedrību "Jaunatne smaidam". Projekta ietvaros rīkojam galda spēļu pēcpusdienas, kuru laikā jaunieši iepazīst viens otru un sadraudzējas, kā arī lietderīgi pavada savu brīvo laiku. Jauniešiem ļoti patīk radošās nodarbības. Vienā no pēdējām nodarbībām apguvām pērļošanas mākslu un jaunieši sev izgatavoja pērļu rotas. Jauniešiem ir iespēja apmeklēt kultūrizglītojošos pasākumus, kurus piedāvā Bauskas kultūras centrs. Pirmssvētku laikā jauniešiem bija iespēja apgūt pīrāgu cepšanas prasmi.

 

Atgādinu, ka projekta „PROTI un DARI!” mērķis ir attīstīt to jauniešu (vecumā no 15 līdz 29 gadiem ieskaitot) prasmes, kuri pašlaik nemācās, nestrādā, neapgūst arodu un nav reģistrēti Nodarbinātības valsts aģentūrā (NVA) kā bezdarbnieki, un veicināt viņu iesaisti izglītībā, darba gaitās, kā arī nevalstisko organizāciju vai jauniešu centru darbībā.  Vienlaikus projekta ietvaros tiks piemērota kompleksa pieeja darbā ar mērķa grupas jauniešiem, lai viņi saņemtu pēc iespējas vispusīgāku un viņu individuālajām vajadzībām piemērotāku atbalstu.

 

Bauskas novada pašvaldība šo projektu plāno ieviest līdz 2018.gada 31.decembrim. Projektā iesaistāmo mērķa grupas jauniešu maksimālais skaits – 103 jaunieši, kopējais pieejamais finansējums 161 112,60 eiro.

 

Ja Jums ir interese vai jautājumi par šo programmu, lūdzu, zvaniet programmas vadītājai Dinai Romanovskai, tel.63921802.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Informāciju sagatavoja:
Jolanta Kalinka,
projektu vadītāja 

 


Komentēt var tikai autorizētie lietotāji!

Komentāri


    Citas ziņas