Sestdiena, 01. Oktobris, 2022. Lāsma, Zanda, Zandis

Sazinies ar mums

63922238

Notiek ielāde ...

Jau divpadsmito gadu norisinājās viktorīna 5. klašu skolēniem „ESI GUDRS – BŪSI VESELS!”


Jau divpadsmito gadu norisinājās viktorīna 5. klašu skolēniem „ESI GUDRS – BŪSI VESELS!”2016.05.10 Komentāri (0) Jau divpadsmito gadu norisinājās viktorīna 5. klašu skolēniem „ESI GUDRS – BŪSI VESELS!”

 

Divpadsmito gadu pēc kārtas šogad 5. maijā Bauskas 2. vidusskolā, norisinājās SIA „Zemgales mutes veselības centrs” organizētā viktorīna 5. klašu skolēniem „Esi gudrs – būsi vesels!”. Pasākumā piedalījās 5. klašu komandas no Bauskas novada skolām, kā arī komanda no Pilsrundāles vidusskolas, kura pārstāvēja Rundāles novadu.

Viktorīnas mērķis ir celt skolēnu pašapziņu, apliecinot zināšanas un prasmes savstarpējā sadarbībā, motivēt pusaudžus pievērst uzmanību savai un sabiedrības veselībai.

Skolēnu komandām bija jārisina pieci uzdevumi par šādām konkursa tēmām:

  • zoba uzbūve, zobu grupas un uzdevumi;
  • mutes dobuma kopšanas līdzekļi;
  • mutes veselība un uzturs;
  • kaitīgie ieradumi;
  • zobu traumas.

Viktorīnas dalībniekiem bija uzdots mājasdarbi, kurā bija jāsagatavo:

  • priekšnesums (teatrāls uzvedums, dziesma, dzejolis, pantonīma u.c.) par tēmu „Mūsu zobiņi – bez robiņiem!”
  • zīmējums par tēmu „Mūsu zobiņi – bez robiņiem!”

Spraigā cīņā, 1. vietu kopvērtējumā ieguva Bauskas sākumskolas komanda. Godpilno 1. vietu par sagatavoto priekšnesumu ieguva Bauskas pilsētas pamatskola un 1. vietu zīmējumu konkursā ieguva komanda no Pilsrundāles vidusskolas.

Žūrijas sastāvā bija Izglītības nodaļas metodiķe Baiba Stūre un Līga Kļaviņa, kā arī pašvaldības veselības veicināšanas koordinētāja Baiba Suharevska. Rundāles novadu žūrijā pārstāvēja Rundāles novada speciāliste izglītības un IT jautājumos - Zinaida Sparāne.

Lielu pateicību izsakām Bauskas 2. vidusskolas direktorei Verai Grigorjevai, pasākuma organizētājai, Zemgales mutes veselības centra zobu higiēnistei Ilonai Saukumai, kā arī pasākuma vadītājai Laimrotai Jaunzemei.

Pasākuma dalībnieki saņēma Bauskas novada pašvaldības sarūpētos suvenīrus– lietussargus skolotājiem, piezīmju bloknoti, pildspalvas un konfektes skolēniem. Paldies Inesei Cinei no SIA „Sanitex” par Blend.a.med  paraudziņiem un  farmācijas kompānijai “ORIVAS” par sarūpētajiem mutes dobuma kopšanas līdzekļiem.

Foto galerija no pasākuma ŠEIT

“Bauskas novada administrācijas” Attīstības un plānošanas nodaļas Veselības veicināšanas koordinētāja
Baiba Suharevska 

baiba.suharevska@bauska.lv


Komentēt var tikai autorizētie lietotāji!

Komentāri


    Citas ziņas