Sestdiena, 10. Decembris, 2022. Guna, Judīte

Sazinies ar mums

63922238

Notiek ielāde ...

Janču katoļu baznīca Dāviņu pagastā ir iekļauta aizsargājamo pieminekļu sarakstā


Janču katoļu baznīca Dāviņu pagastā ir iekļauta aizsargājamo pieminekļu sarakstā2016.02.02 Komentāri (0) Janču katoļu baznīca Dāviņu pagastā ir iekļauta aizsargājamo pieminekļu sarakstā

Valsts kultūras pieminekļu aizsardzības inspekcija informē, ka ar 2016.gada 15.janvāra Kultūras ministrijas rīkojumu Janču katoļu baznīca Bauskas novada Dāviņu pagastā ir iekļauta Valsts aizsargājamo kultūras pieminekļu sarakstā kā vietējās nozīmes arhitektūras piemineklis ar valsts aizsardzības Nr.9100.

“Objekts ir vērtīgs 20.gadsimta trīsdesmito gadu būvmākslas paraugs, kam ir autentisks veidols, fasāžu arhitektoniskā kompozīcija, apdare, būvdetaļas, plānojums un stilistiski atbilstošs interjers. Ēka ir Latvijas lauku ainavā ne tik bieži sastopama attiecīgā laikā būvēta kulta celtne ar savdabīgu arhitektonisko veidolu, kur izmantoti gadsimta sākuma nacionālajam romantismam raksturīgi elementi. Baznīcas apjoms ir neatņemama Zemgales ainavas sastāvdaļa un kultūrvēsturiski vērtīga ēka. Baznīcas iekārtu veido vērtīgi 17. un 18. gs. valsts nozīmes mākslas pieminekļi,” norādīts Kultūras ministrijas rīkojumā par grozījumiem Valsts aizsargājamo kultūras pieminekļu sarakstā.

Objekta saglabājamās vērtības: apjoma telpiskais risinājums ainavā, fasāžu arhitektoniski dekoratīvais risinājums, vēsturiskās būvkonstrukcijas un būvgaldniecības izstrādājumi, plānojums, autentiskie interjeri un iekārtas.

Inspekcija ir noteikusi minētajam kultūras piemineklim individuālo aizsardzības zonu. Skatīt ŠEIT.

 


Komentēt var tikai autorizētie lietotāji!

Komentāri


    Citas ziņas