Svētdiena, 02. Oktobris, 2022. Ilma, Skaidris

Sazinies ar mums

63922238

Notiek ielāde ...

Izveidots sporta un atpūtas parks ciemā Rītausmas


Izveidots sporta un atpūtas parks ciemā Rītausmas2018.12.14 Komentāri (0) Izveidots sporta un atpūtas parks ciemā Rītausmas

Vasaras un rudens mēnešos Rītausmu ciemā blakus Īslīces kultūras namam veikti vērienīgi labiekārtošanas darbi ar Eiropas lauksaimniecības fonda lauku attīstībai (ELFLA) finansējumu un Bauskas novada pašvaldības  atbalstu. Sporta un atpūtas parks izveidots lielākajā no Īslīces pagasta ciemiem.   Šī vieta jau pagājušā gadsimta padomju gados tika izmantota sporta aktivitātēm. Tolaik Ļeņina kolhozs uzlēja asfalta segumu basketbola laukumiem un izveidoja volejbola laukumu. Privatizācijas procesa rezultātā šo zemesgabalu iegādājās privātpersona, tomēr 2012.gadā to atpirka Bauskas novada pašvaldība, lai nākotnē izveidotu parku sportam un atpūtai.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2015.gadā Īslīces kultūras namā tika organizēta publiskā apspriešana, kurā prezentēja Latvijas lauksaimniecības universitātes studentu izstrādātos 4 teritorijas labiekārtošanas priekšlikumus. Savukārt 2017.gadā biedrība “Rītausmu nami” sadarbībā ar minēto universitāti izstrādāja būvprojektu. Projekts tika iesniegts biedrības “Bauskas rajona lauku partnerība” izsludinātajā projektu konkursā, tā īstenošanai piešķirts Eiropas lauksaimniecības fonda lauku attīstībai (ELFLA) finansējums un Bauskas novada pašvaldības līdzfinansējums.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Šī iecere tika īstenota saistībā jau ar iepriekšējā plānošanas periodā veiktajām investīcijām un uzlaboto aprīkojumu. Šajā teritorijā projektā „Sporta inventāra piegāde un uzstādīšana” jau bija uzstādīti ielu vingrošanas elementi un jauni basketbola grozi. Projektos “Rītausmu ciema sporta un atpūtas teritorijas apzaļumošana” un “Meža dienas Bauskas novadā” tik uzsākts veidot koku un krūmu apstādījumus. Savukārt 2017.gadā ir īstenoti projekti „Īslīces kultūras nama stāvlaukumu atjaunošana un paplašināšana” un „Īslīces kultūras nama pieejamības uzlabošana”. Tika izveidotas bruģētas taciņas pie Īslīces kultūras nama blakus parka teritorijai, atjaunots esošais stāvlaukums, kā arī izbūvēts jauns stāvlaukums.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Šajā projektā veikta teritorijas celiņu tīkla ierīkošana, akmens ugunskura vietas ierīkošana, koku un krūmu stādījumu ierīkošana, apzaļumošana, labiekārtojuma elementu (galdu ar soliem, betona solu, pergolu, divriteņu statīvu, atkritumu urnu) uzstādīšana, teritorijas apgaismojuma izbūve, bērnu rotaļu laukuma izbūve ar smilts iesegumu un rotaļu elementiem – šūpolēm, kāpelēšanas elementiem, smilšu kasti un rotaļu kompleksiem.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Jaunizveidotais parks kalpos ne tikai vietējo iedzīvotāju aktīvajai atpūtai, bet vienlaicīgi iekļausies Bauskas novada pašvaldības veidotajā velomaršrutu tīklā (Bauska - Rītausmas - Bērzkalni - Bauska) kā apstāšanās/atpūtas punkts, kur uz brīdi varēs apstāties, atpūsties, pasportot, bērni parotaļāties. To varēs izmantot gan sportot gribētāji, gan māmiņas ar bērniem, seniori nūjošanai, kā arī jaunieši vienkārši kā pulcēšanās un aktivitāšu vietu. Parka teritoriju plānots izmantot arī dažādām kultūras pasākumu un gadskārtu svētku aktivitātēm brīvā dabā Rītausmu ciemā (Lieldienu pasākumam, Līgo svētkiem, ģimeņu dienai, Bauskas novada svētkiem u.c. svētkiem).

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Parks ir ērti sasniedzams arī pilsētas iedzīvotājiem. No Bauskas ejot ar kājām pa izbūvēto gājēju/velo celiņu līdz parkam var nokļūt  aptuveni 40 minūtēs, ar velosipēdu aptuveni 10 līdz 15 minūtēs, ar auto 5 minūtēs, ar sabiedrisko transportu 15 minūtēs (kopā 19 reisi dienā).

 

Kopējās projekta izmaksas ir 207 863,92 EUR, no kurām publiskais finansējums 45 000,00 EUR, Bauskas novada pašvaldības līdzfinansējums 162 863,92 EUR.  Būvdarbus veica SIA “Kvintets M”, būvuzraudzību nodrošināja SIA “BaltLine Globe”.

 

Par šīs ieceres tapšanu un realizēšanu paldies idejas autorei Agitai Eglinskai, visiem projekta īstenošanā iesaistītajiem darbiniekiem un Īslīces pagasta pārvaldes vadītājai Sandrai Ķiselei, kuras pārziņā turpmāk būs jaunizveidotā objekta uzturēšanas darbi.

 

Jolanta Kalinka,
projektu vadītāja

 


Komentēt var tikai autorizētie lietotāji!

Komentāri


    Citas ziņas