Ceturtdiena, 06. Oktobris, 2022. Monika, Zilga, Zilgma

Sazinies ar mums

63922238

Notiek ielāde ...

Izveidots jauns, izzinošais tūrisma maršruts "Uzzini, kā top!"


Izveidots jauns, izzinošais tūrisma maršruts 2020.01.16 Komentāri (0) Izveidots jauns, izzinošais tūrisma maršruts "Uzzini, kā top!"

Jaunais tūrisma maršruts "Uzzini, kā top!" aicina visus tos, kas ir zinātkāri noskaidrot, dažādu lietu un produktu sastāvu un tapšanas procesu. Maršrutā iekļauti  10 vietējie uzņēmēji no: Jelgavas, Dobeles, Ozolnieku, Auces, Rundāles, Bauskas un Vecumnieku novadiem. Uzņēmēji ražo, vai sniedz kādu pakalpojumu, aicinot ciemiņus iesaistīties un pašiem piedzīvot lietu tapšanas procesu.

 

 

 

 

 

Īpaši aicinām doties šajā tūrisma maršrutā skolēnus, jauniešus un ģimenes ar bērniem. Ciemojoties pie uzņēmējiem iespējams uzzināt kā top: veselīgā konfekte - “ABRA” gardumu ražotnē, Ozolnieku pagastā; milti un putraimi - “Bērzes ūdensdzirnavās”, Bērzes pagastā; siers - zemnieku saimniecībā “Celmi”, Codes pagastā; audums - tautas lietišķās mākslas studijā “Auce”, Auces novadā; bišu strops – uzņēmumā SIA “ML koks”, Vilces pagastā;  grāmatai vāki - ādas apstrādes darbnīcā pie Saivas Drupas, Jaunsvirlaukas pagastā; keramikas trauki – “Laima Ceramics darbnīcā”, Rundāles pagastā; sveces - “Kristell sveču darbnīcā”, Pilsrundālē; sejas krēms - kosmētikas ražotnē, SIA “Gusto”, Bauskā un rotas - Lidijas Reinbergas rotaslietu darbnīcā, Vecumniekos.

Tūrisma maršruts pieejams:

  • latviešu (LV) valodā: ŠEIT;
  • lietuviešu (LT) valodā: ŠEIT;
  • angļu (ENG) valodā: ŠEIT.

Tūrisma maršruts "Uzzini, kā top!" izstrādāts Leader sadarbības projekta “Vietējo ražotāju konkurētspējas, sadarbības un atpazīstamības veicināšana”, Nr.17-00-A019.332-000003 un Latvijas Lauku attīstības programmas 2014.-2020. gada pasākumam "Starpteritoriālā sadarbība" ietvaros.

Šajā projektā ir izstrādāti vēl divi tūrisma maršruti: “Zemgales saimnieces aicina ciemos” un “Zemgales saimnieki aicina ciemos”, kas vairāk domāti gardēžiem un  aicina baudīt Zemgales saimnieču gatavotos ēdienus un degustēt Zemgales saimnieku izlolotos produktus. Ar maršrutiem iespējams iepazīties Bauskas, Dobeles un Jelgavas lauku partnerību mājas lapās un šo teritoriju reģionālajos tūrisma informācijas centros.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Komentēt var tikai autorizētie lietotāji!

Komentāri


    Citas ziņas