Svētdiena, 02. Oktobris, 2022. Ilma, Skaidris

Sazinies ar mums

63922238

Notiek ielāde ...

Izveidots audio gids "Iepazīsti Iecavu!"


Izveidots audio gids Komentāri (0) Izveidots audio gids "Iepazīsti Iecavu!"

Bauskas Tūrisma informācijas centrs platformā izi.TRAVEL izveidojis bezmaksas audio gidu latviešu, krievu un angļu valodā “Iepazīsti Iecavu!”.  Tā ir apmēram divu stundu gara informatīva un nedaudz muzikāla pastaiga, kas sākas pie Iecavas luterāņu baznīcas un noslēdzas pie Iecavas lielgabaliem.  Maršrutā iekļauti teksti, bildes un audio ieraksti par 32 objektiem – dažādām ēkām, kultūras pieminekļiem, vides un dabas objektiem, stāstījumi par upi un  objektiem, kuri šobrīd dabā vairs neeksistē. Audio gidā iekļauti arī citi interesanti objekti ārpus noteiktās pastaigu takas, kurus ikviens var apmeklēt ar auto vai velosipēdu, vai noklausīties audio ierakstu, apskatīt bildes, tādejādi uzzinot par Iecavu nedaudz vairāk. Audio gidā ir iekļauti arī  nelieli muzikāli You Tube video, kas piešķir dzīvīgumu garākos pastaigas posmos.

 

Īpašu  paldies audio gida tapšanā vēlamies teikt vēstures entuziastiem Andrim Kopeikam un Kārlim Sinkam, kuri palīdzēja ar informāciju un vēsturisko faktu precizēšanu. Bauskas TIC ir gandarīts par paveikto un cer, ka šis audio gids būs vēl viens iemesls, lai piestātu un iepazīstu Iecavu, kurai ir bagāta un interesanta vēsture.

Līdzīgs audio gids pagājušajā gadā tika izstrādāts arī Bauskai. Tas guvis lielu vietējo un pilsētas viesu atsaucību,  ļaujot  jēgpilni pavadīt laiku teritorijā.  Darbs pie audio gida bija interesants un radošs, jo visu procesu no tekstu izveidošanas līdz pat to ierunāšanai veica TIC darbinieki paši, vēsturiskie fakti tika saskaņoti ar Iecavas vēstures entuziastiem un Bauskas muzeja vēsturniekiem. Bauskas TIC plāno arī nākotnē turpināt veidot audio gidus par citām interesantām vietām Bauskas apkārtnē.

Praktiski padomi mobilās lietotnes izmantošanā: 

Audio gids ir bezmaksas, nepieciešams tikai lejuplādēt mobilo lietotni izi.TRAVEL, atrast  Latviju un tūri “Iepazīsti Iecavu!”. Audio gidu  var lejuplādēt arī telefonā,  tādejādi neizmantojot internetu visas pastaigas gaitā, bet tikai tad, ja ir vēlme noklausīties un noskatīties You Tube video. Pastaigas laikā vēlams lietot austiņas, lai ielu trokšņi netraucētu uztvert informāciju.

Maršruts veidots tā, ka to sākot, būs redzama karte un Jūsu atrašanās vieta, Jums jāvirzās pa iezīmēto līniju objekta virzienā. Kartes labajā pusē uzspiežot uz punktiņa rādīsies audio zona, ieejot šajā teritorijā, informācija par objektus sāks skanēt automātiski. Lai tā būtu vairāk kā pastaiga, maršrutu var turpināt, nestāvot pie katra objekta visu ieraksta laiku,  bet veltīt objekta apskatei tik laika,  cik ir vēlmes un doties nākamā objekta virzienā, kur atkal ieejot tā teritorijā, sāks skanēt nākamais stāstījums. Vienīgi, ja izvēlēsities noklausīties un noskatīties You Tube video (ieslēdzot internetu), ir jāatceras to izslēgt pirms tiek sasniegta nākamā objekta teritorija. Lietot šo audio gidu ir ērti un viegli, bet, ja tomēr rodas jautājumi, aicinām sazināties ar Bauskas Tūrisma informācijas centru pa tālruni vai sūtot ziņu uz VisitBauska Messengeri. Audio gidu var apskatīt  un noklausīties arī izi.travel mājas lapā.

izi.TRAVEL ir bezmaksas platforma, kurā atrodami vairāk kā 10 000 multimediāli gidi par pilsētām un muzejiem visā pasaulē. To 2011.gadā izveidojuši Nīderlandes novatori kopā ar Šveices investoriem ar mērķi savienot pilsētas, muzejus un to stāstus ceļotājiem inovatīvā veidā – ar globālu, atvērtu un bezmaksas platformu.

Informāciju sagatavoja: Inese Turkupole-Zilpure, Bauskas TIC vadītāja


Komentēt var tikai autorizētie lietotāji!

Komentāri


    Citas ziņas