Pirmdiena, 15. Augusts, 2022. Dzelde, Zelda, Zenta

Sazinies ar mums

63922238

Notiek ielāde ...

Izveidota digitāla informatīvā bāze Bauskas pilsētas vēsturiskajam centram


Izveidota digitāla informatīvā bāze Bauskas pilsētas vēsturiskajam centram2022.01.20 Komentāri (0) Izveidota digitāla informatīvā bāze Bauskas pilsētas vēsturiskajam centram

Ar Valsts kultūrkapitāla fonda (VKKF) atbalstu, laika posmā no 2021.gada maija līdz 2021.gada decembrim, Bauskas novada pašvaldība ir izveidojusi inovatīvu digitālu kultūras mantojuma informatīvo bāzi Bauskas pilsētas vēsturiskā centra kultūrvēsturiski vērtīgās apbūves saglabāšanai un kvalitatīvai restaurācijai.

Tas nodrošinās sistematizētas un kvalitatīvas informācijas pieejamību par Bauskas pilsētas vēsturiskā centra kultūrvēsturiskajām vērtībām pašvaldības amatpersonām, speciālistiem, pētniekiem, arhitektiem, plānotājiem, restauratoriem, ēku īpašniekiem un sabiedrībai, padarot pieejamu kultūras mantojuma saturu digitālajā vidē.

 

 

 

Projektā izstrādāta interneta platforma, jeb mājaslapa https://vecpilseta.bauska.lv, veikta objektu fotofiksācija, informācijas izzināšana, apstrāde un ievadīšana datu bāzē par 207 objektiem.  Datu bāze ir publiski pieejama atvērto datu formātā, sasaistē ar Bauskas novada pašvaldības mājas lapas www.bauska.lv  publiskojamo sadaļu un par datu bāzes lietošanu nav jāmaksā. Tā ir aprīkota ar meklētāja funkciju gan pēc adreses, gan apraksta, gan pēc atrašanās vietas kartē. 

 

Pašvaldība nodrošinās izveidotās datubāzes uzturēšanu un turpmāko informācijas papildināšanu par  objektiem. Lietotājiem ir iespējas papildināt datu bāzē sniegtos aprakstus ar informāciju, kas viņiemm ir pieejama, iesūtot Bauskas vecpilsētas un novada kultūrvēsturiskā mantojuma saglabāšanas un attīstības komisijai uz e-pastu: bauskaskomisija@gmail.com.

 

Projekta kopējās izmaksas 15 642,80 EUR, t.sk. Valsts kultūrkapitāla fonda finansējums 13990,50 EUR apmērā piešķirts no mērķprogrammas “KULTŪRELPA”.

 

Vairāk par projektu: ŠEIT

 

Informāciju sagatavoja,
projektu vadītāja Jolanta Kalinka


Komentēt var tikai autorizētie lietotāji!

Komentāri


    Citas ziņas