Ceturtdiena, 23. Marts, 2023. Mirdza, Žanete, Žanna

Sazinies ar mums

63922238

Notiek ielāde ...

Izstādes „Kārlis IV – Čehijas karalis un Romas ķeizars” Bauskas pilī atklāšana


Izstādes „Kārlis IV – Čehijas karalis un Romas ķeizars” Bauskas pilī atklāšana2016.08.11 Komentāri (0) Izstādes „Kārlis IV – Čehijas karalis un Romas ķeizars” Bauskas pilī atklāšana

7.augustā plkst. 13.00 Bauskas pilī notika ceļojošās izstādes "Kārlis IV - Čehijas karalis un Romas ķeizars" atklāšana. Šo izstādi sagatavojis Čehijas Nacionālais muzejs, kas veltīta Čehijas karaļa Kārļa IV Luksemburga 700. gada jubilejai.

Atklāšanā piedalījās Čehijas Nacionālā muzeja direktors Mihals Lukešs, kurš klātesošos iepazīstināja ar nozīmīgākajiem Kārļa IV biogrāfijas datiem un akcentēja Čehijas sakarus ar Latviju viduslaikos, kad uz Čehiju veda luksusa preci - dzintaru, no kā tika gatavoti vērtīgi mākslas priekšmeti un relikvijas. Viņš pieminēja 14. gadsimta vēstures notikumus, kad Latvijas teritorijas kristianizācijā piedalījās arī čehu prelāti, kas ieņēma svarīgus amatus Rīgas arhibīskapijā.

Čehijas Republikas vēstnieks Latvijā Miroslavs Koseks savā uzrunā uzsvēra čehu vēlmi svinēt karaļa 700. gadu jubileju arī citās Eiropas valstīs, rīkojot dažādus kultūras pasākumus un ceļojošas izstādes.

Arī Bauskas novada domes priekšsēdētājs Raitis Ābelnieks papildināja iepriekš minēto ar pamatotiem argumentiem par izstādes nozīmību, unikālu, vēsturisku priekšmetu eksponēšanu Bauskas pilī.

Bauskas pils muzeja direktors Māris Skanis pateicās par veiksmīgu sadarbību, kas izveidojusies ne tikai ar čehu restauratoriem un vēstniecības darbiniekiem, bet arī ar Čehijas Nacionālo muzeju.

Neskatoties uz to, ka izstādes eksponātu skaits ir neliels, apmeklētājiem dota lieliska iespēja redzēt tuvplānā oriģinālas 14.gadsimta būvdetaļas, tajā skaitā arī no Sv. Vīta katedrāles Prāgā, kā arī unikālus karaliskā un ķeizariskā dukāta eksemplārus. Vizuālo materiālu papildina prezentācija par Kārļa IV pilīm Čehijas Republikā. Izstāde atvērta līdz 30. novembrim. 

Vineta Skalberga, Bauskas pils muzeja izstāžu un ekspozīciju kuratore

FOTO: Ivars Bogdanovs


Komentēt var tikai autorizētie lietotāji!

Komentāri


    Citas ziņas