Ceturtdiena, 18. Augusts, 2022. Elena, Ellena, Helēna, Liena, Liene

Sazinies ar mums

63922238

Notiek ielāde ...

Izstāde Bauskas muzejā


Izstāde Bauskas muzejā Komentāri (0) Izstāde Bauskas muzejā

Bauskas muzejs ielūdz

trešdien, 17.aprīlī plkst.15.00 uz
 

/17.04. – 22.05.2019/

Gleznotājas Īras Rozentāles jubilejas izstāde “Simfonija” būs skatāma Bauskas muzejā, kur varēs ieskatīties arī izdevniecības “Neputns” izdotajā albumā “ Īra Rozentāle glezniecība / painting “ 344.lpp.

“Laiks Īras Rozentāles gleznotājas CV ir ierakstījis, ka viņa ir pirmās padomju mākslas izglītību ieguvusī gleznotāja – abstraktās formas meistare ar izkoptu krāsas un faktūras valodu. Krāsas un faktūras estēte.” /Autore Rita Šmagre Žvīgure/.

Kad Mākslas akadēmijas studente pirmo reizi aiznesa uz republikānisko izstādi abstrakciju, žūrija to noraidīja sakot: “Ko tā Rozentāle māžojas, viņa ir laba portretiste.”

1989.gadā Pēteris Bankovskis, rakstot par izstādi “Lāčplēsis” izstāžu zālē Arsenāls, nosauca Īras Rozentāles abstrakciju “Gaismas pils” par krāšņu saktu pie latviešu figurālās glezniecības villaines. Gleznu nopērk Mākslas fonds. Interesanti, ka tajā pašā gadā Īra tiek apbalvota ar PSRS Kultūras ministrijas Zelta medaļu.

Māksliniece stāsta: “Kad tiku iztaujāta, kas attēlots manos darbos, skaidroju, ka abstraktā glezniecība ir tas pats, kas simfoniskā mūzika. Nu beidzot varu skatītājiem parādīt savu “Simfoniju” vienā izstādē. 1993.gadā  uzgleznoju "Veltījumu Mesiānam” un šogad pabeidzu gleznu ciklu, kas radies Olivjē Mesiāna grandiozās simfonijas “Turangalila” iespaidā. Krāsās ir interpretēta arī Pētera Vaska mūzika un radīta mana simfonija Bauskai.”

Plašāk katrs var lasīt un skatīties izdevniecības “Neputna” izdotajā albumā, tam ir 344 lpp., 2.4 kg svars un 2399 grami glezniecības.

Būsiet laipni gaidīti!

P.S. Atklāšanas pasākums plānots no plkst. 15.00 līdz 17.00.

Pasākuma laikā tiks fotografēts.

Ar cieņu,

Līga Grosbarde
Bauskas muzeja vecākā speciāliste
tālr.63960508
tālr.26232527
http://www.bauskasmuzejs.lv
e-pasts: bauskasmuzejs@bauska.lv


Komentēt var tikai autorizētie lietotāji!

Komentāri


    Citas ziņas