Trešdiena, 30. Novembris, 2022. Andrejs, Andrievs, Andris

Sazinies ar mums

63922238

Notiek ielāde ...

Izsludināta papildu uzņemšana pēdējā Jauniešu garantijas projektā


Izsludināta papildu uzņemšana pēdējā Jauniešu garantijas projektā2018.07.04 Komentāri (0) Izsludināta papildu uzņemšana pēdējā Jauniešu garantijas projektā

Līdz pat vasaras beigām jaunieši vecumā no 17 līdz 29 gadiem, kuriem nav darba, aicināti pieteikties viena gada apmācībām profesionālās izglītības iestādēs bez maksas. Ir izsludināta papildu uzņemšana Jauniešu garantijas programmā, ko īsteno kopš 2014.gada, un šīs vasaras uzņemšana būs noslēdzošā šajā projektā. Priekšrocības apgūt profesiju bez maksas gan attiecināmas uz 30 darba tirgū pieprasītākajām profesijām. To vidū ir, piemēram, manikīra un pedikīra speciālists, atslēdznieks, dārzkopis, frizieris un citas profesijas.

 

Mācību laikā jaunieši saņems arī stipendiju 70 līdz 115 eiro apmērā. Vairāk stāsta Valsts izglītības attīstības aģentūras pārstāve Elīna Purmale-Baumane: “Pieteikšanās mācībām notiek tā, ka jauniešiem ir jāizvēlas tā izglītības iestāde, kurā viņi izvēlas izglītības programmu. To var izdarīt datu bāzē www.niid.lv.

 

Projektā profesiju ir ieguvuši jau gandrīz 6500 jauniešu. Pēc mācību pabeigšanas vairāk nekā 70% jauniešu iekārtojas darbā un veiksmīgi turpina pilnveidot savas zināšanas un prasmes, respektīvi, jau darba tirgū. Jāuzsver, ka šī ir pēdējā uzņemšana. Respektīvi, tie jaunieši, kuri mācības uzsāks septembrī, būs pēdējie, kuriem būs iespēja mācīties Jauniešu garantijas ietvaros.

 

Tā ir iespēja īsā laikā iegūt profesiju un iekārtoties darbā. Šajā laikā jaunieši apgūst tikai tos mācību priekšmetus, tās zināšanas, kas ir nepieciešamas katrā no šīm profesijām.”

 

Elīna Purmale-Baumane,
Valsts izglītības attīstības aģentūras pārstāve 


Komentēt var tikai autorizētie lietotāji!

Komentāri


    Citas ziņas